ISDN Problem

Vse o T-2 IP telefoniji
andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a andrejs » 27. Jan 2008 ob 08:44

Na T2 omrežju uporabljam patton isdn vmesnik na katerega je priključena Gigaset 3070 centrala. Imam dve telefonski številki prvo uporabljam za telefonijo drugo za fax. Problem nastane ko želim hkrati uporabiti dva telefona ker zadeva ne deluje. Na T1 omrežju je vse delovalo 100%. Podobno je če me kdo kliče in če bi želel opraviti klic je drugi telefon mrtev. Torej kje je napaka na nastavitvah gigaseta ali na nastavitvah pattona. Prav tako imam problem da če sem na telefonu in dobim drugi klic in ga takrat ne prevzamem mi ga ne javi kot neodgovorjeni klic.
Slika

mipax
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + VoiP

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a mipax » 27. Jan 2008 ob 13:53

Sem preizkusi pa je pri meni enako. Če en telefon dvignem in poskušam pokicati na drugega (npr. preko mobilnega telefona) mi javi zasedeno ali nekaj podobnega.
Sklepam, da je to napaka T-2. Bo potrebno povprašat tehnično službo, kaj bi bilo temu vzrok. Morda bo pa kdo od strokovnjakov T2 to prebral.

Lahko je kaj povezano s tem, da imata obe številki isti IP- seveda ugibam ali pa je potrebno še kaj nastavit PATTON. Po mojem ni kriva nastavitev centrale 3070 :cry:

Zraven Pattona je tudi CD, kjer so navodila za nastavljanje, samo je videt stvar precej zapletena. Pa še ni sigurno, če ni Patton kaj zaklenjen s passwordom, kot je v navadi pri T-2.

Če plačujemo za dve številki naročnino bi pričakovali, da obe delujejo istočasno. :D

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a andrejs » 31. Jan 2008 ob 09:33

ISDN vmesnik omogoča po 2 sočasna klica iz 8 naprav. Stvar nastavitve na centrali T2 in Pattona. Žal T2 tega ne omogoča. Zato ne moraš klicati iz dveh telefonov hkrati čeprav plačuješ dve telefonski liniji.

Prav tako je z klicom na čakanju. Patton ga omogoča vendar je problem v T2 centrali (konfiguraciji) da ti call waiting deluje tako kot bi moral.

Torej rešitev je, če pa jo bomo dočakali pa je drugo.

Informacije dobil direktno od pattona tako da jim je možno verjet. (No ne direktno od pattona, po kontaktu Patton Help Deska so me preusmerili na Slovenskega distributerja s keterim sva vse lepo predebatirala)

LP, Andrej
Slika

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 31. Jan 2008 ob 13:25

Hmmm to me je kar naenkrat odvrnilo od telefonije t-2. Želim namreč imeti centralo z 2 številkama in to izključno zato, da bi delovalo kot sedaj na telekomu, torej da lahko hkrati kličeta dva. Bo očitno treba počakati da popravijo zadevo. Kdo od odgovornih zna kaj povedati okoli tega?
Slika
Slika - FTTH optika

poiuztrewq

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 31. Jan 2008 ob 13:35

andrejs napisal/-a:ISDN vmesnik omogoča po 2 sočasna klica iz 8 naprav. Stvar nastavitve na centrali T2 in Pattona. Žal T2 tega ne omogoča. Zato ne moraš klicati iz dveh telefonov hkrati čeprav plačuješ dve telefonski liniji.

Prav tako je z klicom na čakanju. Patton ga omogoča vendar je problem v T2 centrali (konfiguraciji) da ti call waiting deluje tako kot bi moral.

Torej rešitev je, če pa jo bomo dočakali pa je drugo.

Informacije dobil direktno od pattona tako da jim je možno verjet. (No ne direktno od pattona, po kontaktu Patton Help Deska so me preusmerili na Slovenskega distributerja s keterim sva vse lepo predebatirala)

LP, Andrej
Pravkar govoril s tehniko na HD... pravijo, da je vodja rekel, da so to yurlabuče in da se da telefonirat z dveh telefonov hkrati na ISDN vmesniku.

Sem tik pred tem, da oddam pogodbo za prehod iz SRD na PRD, pa me je tale tvoj post malo upočasnil... :roll:

Kaj je torej res? Jaz nekako bolj zaupam uradnemu HDju kot neuradnemu forumu, pa vendar... :shock:

LPd

mipax
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + VoiP

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a mipax » 31. Jan 2008 ob 14:35

Jaz sem danes ponovno poskusil in sedaj mi deluje istočasnen klic in sprejem na obe številki. Tudi iz ene na drugo. Morda so pa tole prebrali pri T-2 in stvar poštimali. :?
:D

poiuztrewq

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 31. Jan 2008 ob 14:39

Prebrali so definitivno, ker je dečko s HDja v zadregi zrecitiral 2x isto frazo, ki mu jo je zapovedal šef.

Če vprašaš mene, ni verjel šefovim besedam :D

LPd

PS: važno da dela.

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 31. Jan 2008 ob 16:55

Super! Zdaj pa sam še centralo nabavm pa bye bye Telekom :D
Slika
Slika - FTTH optika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a andrejs » 31. Jan 2008 ob 19:47

dpavli napisal/-a:Kaj je torej res? Jaz nekako bolj zaupam uradnemu HDju kot neuradnemu forumu, pa vendar... :shock:

LPd
Ti lahko zaupaš HD, ti pa iz prve roke povem da trenutno ne dela.

Bi pa rad tistega tehnika kateri trdi da dela, da mi pride potem pokazat kako to dela. Ker meni še ni ratalo.
Slika

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a gr » 31. Jan 2008 ob 20:04

Siemens Gigaset 4110 postaja z dvemi telefoni, Patton - klic iz enega MSN na drugega deluje brez težav.

Če si prenašal številke pri klicanju ne pozabi omrežne kode.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a andrejs » 31. Jan 2008 ob 20:09

gr napisal/-a:Siemens Gigaset 4110 postaja z dvemi telefoni, Patton - klic iz enega MSN na drugega deluje brez težav.

Če si prenašal številke pri klicanju ne pozabi omrežne kode.
Kaj pa isočasni klic iz dveg telefonov iz iste tel. številke ??? V tem je problem.
Nastane pa v primeru če imaš na gigaset prijavljene tri ali več slušalk (lahko imaš tudi dve slušalki + analogna linija za fax)
Slika

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a ervins » 31. Jan 2008 ob 20:22

Koda: Izberi vse

Kaj pa isočasni klic iz dveg telefonov iz iste tel. številke ??? V tem je problem. 
Nastane pa v primeru če imaš na gigaset prijavljene tri ali več slušalk (lahko imaš tudi dve slušalki + analogna linija za fax)[/quote]
Iz ene številke je lahko samo en odhodni ali en dohodni klic. To je čisto normalno.Ti imaš na ISDN eno številko na dveh prenosnih enotah če prav zastopim.
Če pa imaš dve številki vsako na svoji slušalki pa normalno lahko kličeš z dvema naenkrat
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a andrejs » 31. Jan 2008 ob 20:35

ervins napisal/-a:

Koda: Izberi vse

Kaj pa isočasni klic iz dveg telefonov iz iste tel. številke ??? V tem je problem. 
Nastane pa v primeru če imaš na gigaset prijavljene tri ali več slušalk (lahko imaš tudi dve slušalki + analogna linija za fax)[/quote]
Iz ene številke je lahko samo en odhodni ali en dohodni klic. To je čisto normalno.Ti imaš na ISDN eno številko na dveh prenosnih enotah če prav zastopim.
Če pa imaš dve številki vsako na svoji slušalki pa normalno lahko kličeš z dvema naenkrat

Točno tako. V prvem postu piše

1. telefon ISDN 1. telefonska številka
2. telefon ISDN 1. telefonska številka
3. telefon navadni analogni FAX 2. telefonska številka

Potem pa prosim pokliči iz telefona 1 in dva istočasno če lahko Ne DELA !!!!

NA ISDN to deluje, pravtako deluje na Patton ISDN vmesniku razen če je patton priklopljen na T2. Takrat bi pa moralo delovat če bi imeli na T2 centrali prav nastavljeno konfiguracijo.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 1. Feb 2008 ob 07:48

Ti bi torej iz 1 številke rad klical na 2 različni številki? In kako bi se ti to računalo? Kako bi se ti šteli impulzi? Istočasni klic na dve različne številke seveda ni mogoč.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a Fry » 1. Feb 2008 ob 08:03

Seveda je:
Na ISDN Telekom!

Odgovori