VHS recorder in T-2

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kawa
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 18. Nov 2007 ob 19:32
T-2: Še nimam

VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a kawa » 22. Feb 2008 ob 11:50

:shock:

Moj Philips VHS recorder ne mara T-2 in VDSL-ja :( :shock:

ko sem bil še na kabelski, je delal b.p. :)
sedaj smo presedlali na T-2 in me mal z.. :evil:

OK, da mora biti modem ugasnjen, ko gledamo VHS, to še prebavim.....prav tako da moram imeti ugasnjen modem (Amino) ko programiram videoRec.....tudi to sem se navadil (drugače se signala tepeta med sabo).

Trenutno je stanje tako: video programiram ob ugasnjenem modemu, ko video snema, je modem vključen in TV ugasnjen (drugače so motnje na ekranu) :shock:
Vse lepo in prav, če bi bil tudi posnetek OK, pa ni !?! :?: Slika posnetega je sicer ostra, a se prelivajo barve proti črno/beli in nazaj.

Ima kdo podoben video in (JE ;-) imel) podobne izkušnje z njim?

LP

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a Fry » 22. Feb 2008 ob 12:03

Amino ni modem temveč STB (set top box, tako kot je npr satelitski sprejemnik).
Nisi nič napisal, kako imaš to priklopljeno.

Mlchk
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + IP Telefonija + IP TV
Kraj: Škofja Loka

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a Mlchk » 22. Feb 2008 ob 12:18

Stavim, da imaš povezano zelo čudno. Meni z Sonyevo legendo SE700 dela odlično.
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a andrejs » 22. Feb 2008 ob 15:16

Glede na to da omenjaš probleme z barvami preveri kakšen tip signala ti oddaja STB in kakšen signel ti VHS snema.
- na kabelski TV to ni bilo pomembno ker si imel VHS priklopljen na ponudnika TV z RF kablom in je VHS imel svoj tuner
- amino ti da na video izhodu (RGB, composite ali S-video) signal kateri mora biti na vhodu na VHS pravilno nastavljen, če uporabiš drugačen tip ti pride do popačenja slike, posledica česa je največkrat črno bela slika. Tako da če imaš amino povezan na VHS preko videokabla (scart ali chinch) imaš na VHS-u zgleda napačni tip signala
- drugi problem je v tem da koliko sem zasledil na aminutu ne moraš istočasno uporabljati RF in Video izhoda (nepreverjena informacija, katero sem zasledil tukaj na forumu, mi lahko kdo to potrdi)
- ker pa sam amino nima dveh video izhodov imaš problem kako zadevo zvezati da bo delovala pravilno
1. možnost Video iz STB-ja povežeš na Scart1 na TV, Scart 2 na TV povežeš na VHS. V tem primeru ti TV preusmeri sliko iz Scart1 na Scart2 in VHS ti potem pač snema signal katerega dobi po video kablu. Problem je v tem da pri snemanju moraš imeti vedno prižgan TV, samo redki TV-ji ti namreč spusti signal iz scart1 na scart 2 če je izklopljen. Do sedaj sem videl samo enega.
2. možnost video iz STB-ja poveži z scart2 na VHS, scart 1 na VHS poveži z TV. V tem primeru moraš pa imeti vedno ko želiš gledati TV vklučen VHS.
3. možnost nabaviš si en video spliter kateri ti deli signal iz enaga na dva ali več scart-ov. v tem primeru povežeš STB na spliter. Iz spliterja povežeš Scart 1 na TV scart1, scart2 pa na VHS scart2. Scart 1 iz VHS-a pa povežeš scart1 na tv scart2
Slika

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 22. Feb 2008 ob 15:26

al pa povežeš rf out iz stb-ja na video (rf in),iz videa (rf out) pa na antenski vhod tv-ja...
pri tem odpade povezava 10pin/scart iz stbja,ker ni možno hkrati met priklopljenih dveh kablov...
ustrezen kabel dobiš na t-2 (zamenjaš 10pin/scart za rf kabel - drgač ti ga najbrž ne bojo dal)

tko sem mel povezan prej,ker sem imel na tv-ju sam en scart,pol pa dvd-ja nism mogu met prkloplenga (tud razni adapterji niso pomagal)...ročno pretikanje vsakič,ko hočeš gledat dvd,je pa tud mal mim....
ker je bla tv mono,je pri takem načinu povezave odpadel stereo zvok...
pr novmu tv-ju ja pa tolk enih vhodov in izhodov,da ni problema z vezavami....
še cel kup možnosti ostaja neizkoriščenih... :mrgreen:
Zadnjič spremenil Slowhand, dne 22. Feb 2008 ob 15:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Heca ni več !

poiuztrewq

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 22. Feb 2008 ob 15:29

Slowhand: ali si 100% prepričan, da RF in RGB preko scarta ne moreta delat simultano?

Konec koncev pa RF signal pride preko F konektorja in ne preko unega 7 pinskega, na katerega priklopiš scart.

Govorim seveda o Aminotu, Motorola itak nima RFa.

LPd

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 22. Feb 2008 ob 15:33

bi reku da ne....
več pa ne povem,da mi t-2 ne izstavi računa za zamenjan stb.... ;-)

pa rgb je 10-pinski - zato ga pa nikjer ne morš dobit,razen če kak serijski kabel za macov printer shebaš....
Zadnjič spremenil Slowhand, dne 22. Feb 2008 ob 15:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Heca ni več !

kawa
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 18. Nov 2007 ob 19:32
T-2: Še nimam

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a kawa » 22. Feb 2008 ob 15:34

ja... :shock: ...imam star TV, samo 1x Scart: v njega je priklopljen scart-razdelilec:
Iz Aminota gre v video, iz njega pa v TV. Tudi ko je VHS ugasnjen, lahko b.p. gledam TV...čim vklopim VHS (da prevrtim) mi full popači sliko, takrat vedno Aminota ugasnem :!:
razdelilec uporabim samo, ko na njega priklopim DVD...takrat moram Aminota ugasnit. :idea:

Na preklapljanje sem se navadil, tko da ni problema,....


Kakšen signal pa mora biti na VHS? Se da to med nastavitvami zrihtat, al' mora na servis?

LP & HVALA! :D

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 22. Feb 2008 ob 15:40

obstaja sicer elktronski scart razdelilec,ki zadeve zrihta brez ugašanja in preklapljanja - vendar je enostavno predrag...
še mal dodaš,pa maš tv z dvema scartoma in nobene telovadbe....

se pa splača nabavit novejši tv - če zarad druzga ne,se precej pozna na kvaliteti slike...
Heca ni več !

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a andrejs » 22. Feb 2008 ob 16:07

Na določenih VHS-ih lahko v meniju konfiguriraš tip vhodnega signala če pa tvoj VHS tega nima lahko probaš nastaviti tip izhodnega signala na STB-ju. Oba morata biti nastavljena na isti tip.
Pri tebi je problem tudi v tem da uporabljaš adapter kateri ti dovoli priklop dveh scart naprav na en scart vhod. Do popačenja slike ti pride takrat ko ti želita obe priklopljeni napravi poslati sliko v TV naenrat (TV-ju se pač zmeša, podobno kot če bi dve radijski postaji oddajali na isti frekvenci tudi ne deluje ali pa slišiš malo eno malo pa drugo.
1. Priklopi STB direktno na VHS brez adapterja in TV-ja, vključi STB in probaj nekaj posneti na VHS. Če ne znaš na slepo posneti na VHS signala katerega dobiš iz STB-ja pač začasno poveži VHS z RF kablom na TV. Ko boš to končal priklopi VHS na TV brez adapterja in STB-ja. In poglej kako zgleda posnetek. Če je v normali kvaliteti potem je problem v tvojem adapterju, če slika ni vredu je problem v neskladju tipa video signala.
2. glede na to da uporabljaš adapter za Scart 2 na 1 ti pomoje probleme povzroča prav ta. Sam scart kabel če se izrazim zelo splošno uporablja dva kompleta žic za signal (prvi služi za prenos slike iz VHS --> TV, drugi pa obratno iz TV --> VHS). Sam adapter je ponavadi narejen tako da signal potuje iz vhod1 na izhod hkrati pa tudi iz vhod2 na izhod. Napaka ponavadi nastane ker vhod1 in vhod2 nista pravilno medsebojno povezana da bi slika potovala iz vhoda1 na vhod2.
Vem da sem zakompliciral ampak težko je zadevo razložiti z besedami.
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: VHS recorder in T-2

Odgovor Napisal/-a Fry » 22. Feb 2008 ob 17:05

Nobeden SCART združilnik (preklopnik) ne podpira preklopa RGB.
Ta v večini primero gre vedno čez razdelilec. Zato ti enostavno "zmixa" oba signala.

Če ima tvoj videorecorder dva SCART priključka, potem na tistega kjer piše TV priklopi TV sprejemnik, na drugega pa Amino.
Ko je videorecorder izklopljen bi moral biti signal iz Amina na TV.
Ko je vklopljen videorecorder + Play, pa bi moral biti signal iz videorecorderja na TV.
Ni pa nujno da to dela ...

Odgovori