[Imam] 10/2 (dela 10/1) + ISDN vmesnik

Splošni pogovori o T-2
KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

[Imam] 10/2 (dela 10/1) + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 18. Mar 2008 ob 15:41

Pozdravljeni.
Po 8 letih Siola sem se odločil za T2 10/2, oddaljen sem nekje 1500m od centrale po cesti.

Poizvedba pričeta 14.3.2008, 12:35
Poizvedba končana 18.3.2008, 13:07
Izgradnja pričeta -
Datum preklopa -
Odgovor DA
Stanje vloge CheckCompleted
Opomba pri odgovoru Potrebna prekinitev pogodbenega razmerja za telefonsko storitev in širokopasovno storitev

V roku 12dni naj bi me preklopili, me zanima kako bo res :).
Zadnjič spremenil KTr1sk, dne 9. Apr 2008 ob 23:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a RobertM » 18. Mar 2008 ob 20:27

Na Siolu si tudi imel 10/2 :?
pa kaksen UTP potegni od mesta kjer bo modem do TV ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 18. Mar 2008 ob 23:10

Pri siolu sem imel (imam) 10/768 ter ISDN imamo, TV ne naročam zraven, vprašanje če bi delal na moji razdalji sploh če bi hotel imeti 10mb, všeč mi je da bomo lahko obdržali PSTN in ISDN telefona, da je imajo vmesnik oz pretvornik :owned: upam da bo delalo :idea:
Še slika kot dokaz kako dolgo sem bil pri Siolu
Slika

Sem pa klical na Siol, če je možno da bi imel klicni dostop, zato da bi obržal še siolov email, ker sem ga na žalost največ uporabljal, zdaj pa ne bom več mogel, pa so rekli da ne bo šlo tako da je to dodatna storitev za dobra 2€ mesečno :(

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a borut » 18. Mar 2008 ob 23:31

jah, če bi bila sihronizacija uredu (okol 25/2 bi šlo teoretično), pol bi bil lahko tudi TV.. :D

Čestitke, da si tako dolgo zdržal pri SiOL-u.. Zelo racionalna odločitev, da migriraš na T-2.. :twisted:
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 19. Mar 2008 ob 06:57

Kaj imaš doma od telefonov ??

Glede na to da bi rad uporabljal ISDN in PSTN telefonijo ti priporočam da si malo ogledaš vodič kako do poceni ISDN T2 telefonije najdeš ga tukaj na forumu.
V bistvu gre zato da ti gigaset ponuja tako ISDN in PSTN telefonijo, za vse skupaj potrebuješ samo ISDN vmesnik, PSTN vmesnika ne potrebuješ ker je vgrajen že v gigasetu. Torej si avtomatsko privarčeval 2€ mesečno ker ne rabiš doplačat PSTN vmesnika. Če boš uporabil gigaset lahko potem kličeš iz vseh telefonov 8 brezžičnih + 2 analogna (na obeh analognih linijah lahko sicer priklopiš vzporedno več telefonov) edina omejitej je max 2 hkrati. Prav tako lahko klice prevezuješ iz telefona na telefon, ali se kličeš med posameznimi telefoni. Če se pa odločiš da boš uporabil oba vmesnika od T2 moraš pa vedeti to da boš avtomatsko imel eno telefonsko številko za ISDN telefone drugo pa za PSTN telefone (za razliko od ISDN pri TS kjer si lahko uporabil mešano kombinacijo).

V primeru naročila ISDN in PSTN vmesnika bodi tudi pozoren kako ti bodo zadevo zaračunali, ker je ISDN vmesnik dražji pač moraš tega dobiti kot brezplačni vmesnik, PSTN pa moraš doplačati. V tem primeru si tudi privarčeval 2€.

PS: me pa zanima kakšno politiko ima T2 za zaračunavanje vmesnikov (ti dajo najdražjega vedno kot prvega tako da je zastonj in delajo v dobro strank, ali ti dajo kot prvega onega cenejšega in ti tako izpipajo nekaj več denarja) ? Ima kdo kakšne izkušnje kako je v primeru uporabe dveh vmesnikov ??
Slika

KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 19. Mar 2008 ob 08:09

Uh tole pa nisem vedel, kakšne so možnosti, da ne morem mešat kombinacije z pstn, a se lahko pozneje tudi odločim ko bodo prinesli naprave, da mu monterju razložim kako imam oz kako bi imel telefone nastavljene, ter da rečem ne PSTN vmesnika ne bom kupil oz imel?
Imamo 3 ISDN telefone oz. verjetno morem štet da imamo 2 ISDN telefona ker eden telefon imam skupno bazo s polnilcem, ampak različni sta številki
(v svoji sobi imam dodatno slušalko in samo na to je nastavljena sekundarna številka, ki jo samo jaz uporabljam)

Torej imamo takole:
Slika (dodatna slušalka je druga št., vsi ostali aparati kakor tudi pstn uporabljajo enako št.)
Slika
ter navaden, ki ga ima ate v delavnici spodaj
Slika

verjetno bi bila najboljša rešitev, da ne bi vzel PSTN vmesnika, koliko pa je pravzaprav cena vmesnika, ker nimam pojma koliko bi lahko bila cena

Upam da bosta delovali 2 različni št. na telefonu z skupno bazo.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 19. Mar 2008 ob 09:22

Glede cen
- vse naprave dobiš v najem in tako plačuješ vedno mesečno najemnino za posamezno napravo (PSTN telefon Panasonic se ne šteje kot osnovna naprava saj potrebuješ zraven PSTN vmesnik zato ga ne moreš najeti in ga moraš kupiti)
- prva naprava katera je pač kar izbereš (IP telefon, PSTN vmesnik ali ISDN vmesnik) je brezplačna
- za vse nadaljne naprave pa moraš doplačati mesečno najemnino in sicer (IP telefon 2€, PSTN Vmesnik 2€, ISDN vmesnik 4€)

Deljenje številk
- vsaka telefonska številka je lahko dodeljena samo eni napravi
- v primeru da imaš dve napravi mora vsaka imeti svojo telefonsko številko (kombinacija ISDN in PSTN na isti številki ne deluje)
- IP telefon deluje samo z eno telefonsko številko
- PSTN vmesnik lahko uporablja dve telefonski številki, vendar vsako na svojem telefonu
- ISDN vmesnik lahko uporablja več kot dve telefonski številki vendar lahko hkrati uporabljaš samo dve (če bi imel pri hiši tri telefonske številke bi v primeru da bi hkrati uporabljal dve tretje bila mrtva tako dolgo dokler ne bi zaključil pogovora na eni izmed prvih dveh)
- v tvojem primeru če bi želel uporabiti torej hkrati ISDN in PSTN vmesnik imaš samo naslednje možnosti (ISDN telefoni vsi trije zvonijo na prvo telefonsko številko, očetov PSTN pa na drugo ali pa nabaviš še eno telefonsko številko in imaš pri hiši tri, v tem primeru pa lahko tvoj ISDN prenosni telefon zvoni na drugo telefonsko številko kot ostala dva ISDN telefona, oletov PSTN pa zvoni na tretjo telefonsko številko)

Uporaba v tvojem primeru
- če si si pogledal prej omenjeni vodič za ISDN telefonijo ti bodo nekatere stvari malo bolj jasne glede na to kaj ti bom pisal sedaj
- tvoja brezžična telefona ti v bistu nadomestita gigaset bazno postajo (tudi bazo od tvojega telefona priklopiš lahko isto kot v vodiču gigaset)
- žični telefon ISDN je tak isto kot ga imam jaz, torej uporabi tudi isti postopek priključitve
- edina razlika katera nastane pri tebi je da ti ne moreš na ISDB bazo priklopiti PSTN telefona ISKRA
- ne poznam sicer celotne specifikacije tvojega brezžičnega ISDN-ja vendar preveri koliko slušalk lahko uporabljaš na eno bazo (ti uporabljaš trenutno 2, nekatere baze imajo včasih možnost tudi več) ker če lahko priklopiš še kakšno si rešel problem, nabaviš še eno slušalko in jo daš očetu namesto PSTN telefona
- najboljše prideš skozi da žični ISDN prestaviš v klet nameto PSTN-ja, eno ISDN slušalko pustiš staršem v stanovanju drugo pa naprej uporabljaš ti
- pri uporabi ISDN telefonov pač z konfiguracijo posameznega telefona(slušalke) določiš na katero telefonsko številko zvoni tako da si v bistvu sam interno porihtaš po svojih željah.

Za konec pa še par nasvetov
- vem da so določene Siemens in Eurit bazne postaje in slušalke bile včasih med sebo kompatibilne (na gigaset bazi si lahko uporabljal eurit slušalko in obratno) zato preveri če slučajno tvoje slušalke lahko uporabljaš na gigasetu (mogoče je tukaj tudi kakšen uporabnik na forumu, kateri ti bo lahko kaj več povedel glede tega)
- v primeru da ti tvoje eurit slušalke delujejo na gigasetu bi ti pa priporočal da se odločiš za nakup enega rabljenega gigaseta (dobil ga boš sigurno cenejo kot boš dal za tretjo slušalko za očeta) na njega boš lahko priklopil PSTN telefon iz kleti, kasneje si lahko omisliš tudi FAX in tudi tega lahko priklopiš na gigaseta.
- kombinacija ti omogoča da za vse naprave sam določiš politiko številčenja in zvonenja, prav tako pa se lahko med vsemi napravami tudi kličeš med seboj. Tako lahko recimo iz svoje sobe iz ISDN telefona po interni številki kličeš očeta v klet
- v primeru da ti eurit slušalke ne delujejo na gigasetu pa lahko gigaset bazo pač uporabiš samo kot ISDN -> PSTN adapter razlika je samo ta da ti v tem primeru PSTN zvoni na isto telefonsko kot ISDN kar z T2 PSTN vmesnikom ne boš dosegel, Z nakupom gigaseta za recimo 40€ pa se tudi znebiš stroška 2€ mesečno za najemnino PSTN vmesnika

Upam da ti je sedaj malo bolj jasno kako in kaj, drugače pa smo tukaj na forumu ostali uporabniki in ti še kaj razložimo
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 19. Mar 2008 ob 09:35

Prej sem ti pozabil še napisati odgovor na tvoje vprašanje glede opreme in monterja
- v vsakem primeru se lahko dogovoriš za vračilo PSTN vmesnika, saj to je bistvo opreme katero dobiš v najem, en teden uporabljaš ISDN vmesnik, en teden uporabljaš PSTN vmesnik, en teden pa IP telefon. Verjamem da se da dogovoriti tudi za takšen primer vendar verjami da če bi res vsak teden potem menjaval opremo bi te oni iz administracije malo povprašali po zdravju.
- je pa najboljše če že naprej točno poveš kaj želiš, saj je tako manj problemov kateri pač nastanejo lahko kasneje (v tvojem primeru ti bodo pred priklopom eno telefonsko vezali na PSTN drugo pa na ISDN vmesnik, torej ko bo monter prišel in ti priklopil samo ISDN vmesnik bo moral naročiti da mu ponovno skonfigurirajo ISDN vmesnik na obe številki, sam na terenu tega ne more narediti ker takšne stvari pač naredi administrator na daljavo)
- drugače pa bi bil večji problem če bi recimo imel naročen en vmesnik potem pa od monterja želel da ti priklopi drugega ne bi mogel zrihtati nič ker monter pač ima zraven samo tistega kot si ga naročil ( v tvojem primeru pač od obeh priklopi samo enega)
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Krypto » 19. Mar 2008 ob 12:54

Btw tistale iskrina zadeva mislim da ne podpira tonskega izbiranja tako da ga ne boš mogel imeti. Če se motim naj me kdo popravi, lahko pa tudi sam pogledaš če ima na spodnji strani stikalo za pulzno/tonsko izbiranje.

lp

KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 19. Mar 2008 ob 13:33

Tole se sliši dost zakomplicirano, upam da bova z monterjem našla skupno besedo, glede navadnega telefona nisem pravega pokazal, slika je simbolična (hotel sem samo pokazat PSTN telefon), imamo pa točno takšnega
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 19. Mar 2008 ob 13:37

poglej če ima zadaj gumb za tonsko oz. pulzno pozivanje če ga ima bo delovalo.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 19. Mar 2008 ob 16:07

ti vseeno priporočam da ugotoviš kaj boš imel preden pride serviser do tebe, tukaj smo pač uporabniki kateri ti lahko marsikaj povemo, ker monterji včasih ravno nimajo kaj dosti pojma (pa brez zamere ker verjamem da jih je veliko kateri obvladajo zadevo v nulo, samo ponavadi tisti bolj pametni sosedu priklapljajo sam pa dobiš tiste kateri nimajo pojma), čeprav se z monterji da ševedno več zeniti kot z kom na HD.
Slika

KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 20. Mar 2008 ob 00:17

kako izgleda ta gigaset ki imam možnost priklopa PSTN, mogoče kakšna oznaka aparata da pogledam malo na bolhi, ker bi bilo res vredu da bi se izognil PSTN vmesniku, nisem si pa mislil da je to tako zakomplicirano, hvala da ste se tako potrudili in mi odgovorili tako natančno :D

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 20. Mar 2008 ob 05:55

Kot že omenjeno si preberi tole o ISDN-ju imaš noter vse potrebno. Tipe posameznih naprav, kako priklopiti, slike kako izgleda.
Slika

lokrum
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Feb 2008 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: Giga 4

Re: [Naročil sem] 10/2 + IP Telefon+PSTN vmesnik + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a lokrum » 20. Mar 2008 ob 15:37

Ojla!

Po zaslugi Andreja imam doma poceni in boljšo telefonijo, kot sem jo imel prej pri Telekomu!

KTr1sk na Bolhi pa je teh kompletov cel kup, npr.:
http://www.bolha.com/oglas3147126
http://www.bolha.com/oglas3143239
http://www.bolha.com/oglas3116674

Sam sem bil premalo informiran in sem preveč poslušal, kaj mi svetuje T-2, sedaj pa sem res zadovoljen in hvala vsem še enkrat, ki ste mi pomagali.
Pomoč na tem forumu je odlična! :beri: :pivo:
Lep pozdrav

Odgovori