Klici na Kitajsko

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Klici na Kitajsko

Odgovor Napisal/-a Jani » 19. Mar 2008 ob 21:40

Zanimajo me klici na mobilca s številko 13XXXXXXXXX.

Torej, na strani http://www.t-2.net/Popvp/tel_intl.html razberem, da spada pod rubriko Kitajska (M); zadnja vrstica (8613) in je cena pogovora 4 cente/minuto, vendar sem s T-2 najprej dobil odgovor, da tu ne gre za mobilno omrežje, potem pa popravek, da je temu res tako...

Zanima pa me, ali je že kdo klical na tako številko (verjetno China Mobile), ker malce pa le cvikam glede stroškov :) oz. mi je nepojmljivo, da so pogovori tako poceni...
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Klici na Kitajsko

Odgovor Napisal/-a dal » 19. Mar 2008 ob 21:44

http://en.wikipedia.org/wiki/China_tele ... ering_plan

130/1/2 - China Unicom GSM
133 - China Unicom CDMA
1340-1348 - China Mobile GSM
1349 - ChinaSat Satellite
135/6/7/8/9 - China Mobile GoTone subscription service

Preveriš lahko tako, da najprej opraviš kratek klic in na servisnih straneh preveriš, koliko so ti zaračunali. ;-)

Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Re: Klici na Kitajsko

Odgovor Napisal/-a Jani » 19. Mar 2008 ob 22:10

Aha, cool.

Tole mi je malo sumljivo vseeno:
Mobile phones

In mainland China, mobile phone numbers have 11 digits in the format 1xx-xxxx-xxxx. The first three digits of mobile phone numbers (13x, 15x and 18x) designate the mobile phone service provider and the next four digits is a regional code and the last four digits are assigned by the mobile service provider as part of the customer ID.
A ni malo omejena množica številk potem za neko območje, če so samo 4 mesta na voljo za ID uporabnika. Sem mislo, da je Kitajcov ko Rusov...

Al pa sem spet kaj spregledal (ful male regije?). Eh, se mi ne da več, morm spat it :) ...

Hvala za odgovor, bomo sprobali.
Ker prvič je blo katastrofa; js nisem imel kaj zveze s tem, pa tut T-2 ne, samo stroški so bili pa sky-high, zato sem predlagal zdaj varianto s T-2...

Ajde, pozdrav
Slika

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: Klici na Kitajsko

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 25. Mar 2008 ob 19:14

Imam kolega, ki je službeno na Kitajskem, on ima mobilni telefon (mislim da China mobile), kličem ga kar iz svojega stacionarnega telefona, stroški klicev so zanemarljivi, glede tega je T2 DAAALLEEEČ pred vsemi. Edino včasih je malce slabša povezava (požira besede), ponovno kličeš čez par minut in voila dela.

Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Re: Klici na Kitajsko

Odgovor Napisal/-a Jani » 26. Mar 2008 ob 20:25

V glavnem: deluje kot je treba - glede kakovosti linije sicer ne vem komentirati, ker se nisem jaz pogovarjal, ceni pogovorov se še vedno čudim... :D

Attaboy T-2 :pivo:
Slika

Odgovori