Dva TV-ja, naročen samo en

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
guliwer
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 25. Mar 2008 ob 17:50
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 + IPtv+ VoIP

Dva TV-ja, naročen samo en

Odgovor Napisal/-a guliwer » 26. Mar 2008 ob 15:09

Torej imam sinhronizacijo 21/4. Naročeno imam paket 1x tv 1xvoip in 10/4 internet. Zanima me ali bi delalo ce nebi uporabljal interneta da bi umes za tv vrgu switch in povezal na comp ter motorolo. Iskanje sem uporabil in sem nekaj našel vendar ne konkretnega odgovora saj mi je brez veze stran dnar vržt za switch ce ne bo delal. Aja doma imam pa še level one rutar. Ali je možno ga sprogramerat da deluje kot switch?

Hvala in lep pozdrav

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Dva TV-ja, naročen samo en

Odgovor Napisal/-a buneech » 26. Mar 2008 ob 17:49

Da router deluje kot switch, ne potrebuješ nič programirat, samo nič ne uklopiš v wan, porti lan 1 do lanX (x je maximalno število portov, ponavadi 4) pa potem delujejo kot switch. V enega vštekaš kabel iz modema, iz ostalih pa grejo kabli do aparatur (set-top box, računalnik...).
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: Dva TV-ja, naročen samo en

Odgovor Napisal/-a MiKi » 26. Mar 2008 ob 18:08

... pol ti pa router zašteka, ker mu spraviš T-2 direktno linijo na LAN od routerja.

Ej, komot daš Switch vmes edin eno težavo voš imel.
Če recimo na TVju gledaš POPTV in na drugem TVju (PCju) karkoli drugega, ni težav. V trenutku, ko pa vklopiš drugi TV na POPTV, bo pa prvemu TVju program zaštekal in se ne bo več pobral nazaj. Moraš nekaj pritisnt, ali ponovno kanal 4 ali pa tipko PROGRAM + in nazaj PROGRAM - pa dela dalje. To je namreč edina omejitev. Razen, če najdeš koga na T-2ju, ki bi ti sprogramiral še en port na modemu, in bi imel potem lahko 2 neodvisna kanala.
Lp!

Uporabniški avatar
Pekl
Faca
Prispevkov: 145
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Nova Gorica

Re: Dva TV-ja, naročen samo en

Odgovor Napisal/-a Pekl » 26. Mar 2008 ob 21:51

Preverjeno... dela s switchem in sicer takoj za modemom ... priklopiš z enim kablom iz porta 4 modema na switch... na druga dva na switchu pa priklopiš en kabel do STBja en pa do računalnika... potem pa poženeš VLC pa dela.. na obeh različna kanala... vsaj meni to dela...

Pekl

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Dva TV-ja, naročen samo en

Odgovor Napisal/-a buneech » 27. Mar 2008 ob 08:12

Jaz imam en tv pa pc (tv + internet) vse preko routerja spelano, pa je use čist funkcionalno. Imam pa TRENDnet TEW-432BRP router. Zadeva je bla zlo pocen, pa use lepo dela. :mrgreen:
Trolling is a art.

Odgovori