Problem pri pošiljanju e-pošte

Vse o T-2 internetu
Odgovori
ARiL
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 6. Feb 2008 ob 11:44
T-2: Že imam

Problem pri pošiljanju e-pošte

Odgovor Napisal/-a ARiL » 27. Jun 2008 ob 14:44

Pozdravljeni.

Kakšen teden nazaj mi je začel smtp.t-2.net zavračati pošiljanje pošte, če je kot pošiljatelj navedena druga domena (npr. gmail.com ali podobno). Odziv strežnika je "Not permitted".

Vem, da je t-2 zaklenil port 25 za vse odhodne pakete iz dinamičnih naslovov že pred časom, vendar je preko ThunderBirda vseeno delovalo, če je bil samo odhodni strežnik smtp.t-2.net, sedaj pa mi zavrne vso pošto, ki ni poslana direktno iz tega računa.

Nastavitve so pravilne, tehnična podpora pa pravi, da je to moj problem, ker iz t-2 računa lahko pošiljam brez problema.

Zanima me, 1. ali se je spremenila politika in ne dopuščajo več pošiljanja z naslovom drugega računa in o tem niso obvestili uporabnikov (ali pa sem to obvestilo spregledal); 2. ali obstajajo drugačne nastavitve za odhodni strežnik kot so opisane na uradnih straneh.

Ker uporabljam 3 različne pop račune, mi ta problem povzroča precej nevšečnosti, ker ne morem iz TB direktno pošiljati preko teh računov.

Hvala za odgovor in pomoč.

lp

Konfiguracija:
TB 2
WinXP
T-2 10/10
dinamični IP
smtp.t-2.net
authentication off

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Problem pri pošiljanju e-pošte

Odgovor Napisal/-a dal » 27. Jun 2008 ob 15:20

Izklopiti moraš SMTP prijavo pri naslovih, ki niso na T-2-jevem poštnem strežniku.

Obvestila o tej spremembi na spletnih straneh ni.

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Problem pri pošiljanju e-pošte

Odgovor Napisal/-a shorto » 2. Jul 2008 ob 17:35

Kokr jst vidim ma že tole izključeno vsaj sodeč po zadnjemu "authentication off", dj pripiši št. napake oz. poglej če kje piše "Blacklisted" če je temu tako pokliči na helpdesk pa bomo poštimal zadevo.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Problem pri pošiljanju e-pošte

Odgovor Napisal/-a NoName » 2. Jul 2008 ob 21:44

tole je vseen videt kot da ne pase v pravo temo... premikam v internet.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
uccio72
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 22. Sep 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA VDSL
Kraj: koper

Re: Problem pri pošiljanju e-pošte

Odgovor Napisal/-a uccio72 » 9. Jul 2008 ob 13:59

Jast imam isti problem,ampak sem probal polsat sporocilo preko webmail t-2, in nic ne posle

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Problem pri pošiljanju e-pošte

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Jul 2008 ob 17:18

uccio72. preko webmaila posiljas.. s katerega e-mail naslova, na kateri e-mail naslov. datum in cas neuspelega posiljanja poste, ... najbolje ce vse to skupaj s stevilko prikljucka posljes meni med zasebna sporocila.
oz. z drugimi besedami: skoraj noht na mezincu leve noge sm prpravljen dat, ce ti prek nasega webmaila vraca 'not permitted' :hmm:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

ARiL
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 6. Feb 2008 ob 11:44
T-2: Že imam

Re: Problem pri pošiljanju e-pošte

Odgovor Napisal/-a ARiL » 15. Jul 2008 ob 11:37

Se opravičujem, ker dolgo nisem odgovoril in ker nisem postavil v pravo temo. Hvala za vse nasvete.

Sedaj me dela spet normalno. Problem je bil res pri meni. :oops: Čeprav sem imel izklopljeno avtentifikacijo, je še vedno uporabljal upor. ime in geslo.

Malo me moti edino, da o tej spremembi ni bilo nikjer nič objavljeno. Še sreča, da obstaja ta forum. :car:

lp

Odgovori