[Imam] 4/0,5

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
7niko7
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 13. Avg 2008 ob 17:18
T-2: Že imam
Paket: 4/0,5

[Imam] 4/0,5

Odgovor Napisal/-a 7niko7 » 24. Avg 2008 ob 08:34

Hi!

Glede na to da že dalj časa preglejujem ta forum, kjer se najde kar precej konkretnih informacij o T-2 storitvah :plosk: bo moj 1 post pristal v tej rubriki :oops:

Mogoče se bo ta post malce razlikoval od ostalih, vendar bistvo bo enako :D .

Sam sem o menjavi ponudnika internetnih storitev razmisljal že dlje časa, vendar pa pred 28.3.2008 ni bilo ravno kaj ugodnejšega. S tem datumom pa se je tudi to spremenilo. Sicer je to bilo iz moje strani kar velko presenecenje :shock: , da se je naša centrala kot 1 iz seznama o izgradnji central vpisala na T-2 listo.
Tako da je potem padla odločitev, da bom najpozneje do oktobra menjal ponudnika. Razlog za majčkeno zavlačevanje iz moje strani je tudi to da sem še zaenkrat pogodbeno vezan na sedanjega ponudnika. S katerim pa do sedaj nisem imel kakih večjih težav, zato upam, da bo enako pri T-2 :roll: .
1 izkušnje s T-2 administracijo so zelo pozitivne :plosk:

Trenutno je stanje moje vloge sledeče:

Koda: Izberi vse

Status - obveščanje o priklopu
 
 
Naročili smo izgradnjo vašega priključka. Rok za izgradnjo priključka s prenosom telefonske številke je 15 delovnih dni od naročila, rok za izgradnjo priključka s prekinitvijo naročniškega razmerja ali izgradnjo neaktivnega priključka je 10 delovnih dni od naročila.
 
Podatki nacionalnega operaterja
Poizvedba pričeta 	  	12.8.2008, 10:10
Poizvedba končana 	  	13.8.2008, 9:37
Izgradnja pričeta 	  	19.8.2008, 15:58
Datum preklopa 	  	-
Odgovor 	  	DA
Stanje vloge 	  	BuildInAssignInstallers
Opomba pri odgovoru 	  	Potrebna prekinitev pogodbenega razmerja za telefonsko storitev in širokopasovno storitev
 
 
Status pogodbe pri T-2
Datum prijave 	  	28.7.2008, 10:48
Pogodba poslana 	  	28.7.2008, 0:00
Pogodba vrnjena 	  	12.8.2008, 0:00
Pogodba veljavna 	  	12.8.2008, 0:00
Datum odklopa od sedanjega ponudnika je tudi že znan (obvestili so me iz T-2) in sicer 4.09.2008 ob 13h. Tako da še samo pričakujem klic T-2 monterja, da se zmeniva o ostalih zadevah, ki sledijo :lol: .

Edina stvar, ki me je malce zmotila in sem za več informacij klical na 059000000 je bila sledeča:
na servisnih straneh pise "Opomba pri odgovoru Potrebna prekinitev pogodbenega razmerja za telefonsko storitev in širokopasovno storitev"
drugi del tega stavka drži, vendar pa iz moje strani ni bilo nikoli govora o kaki prekinitvi pogodbenega razmerja za telefonsko storitev :nevem: , ker zaenkrat želim obdržati ISDN priključek.
Seveda je bila tudi nad tem stavkom in ob pregledu moje vrnejen pogodbe zelo prijazna operaterka malce začudena, tako da smo po krajsem razgovoru ugotovili, da je pri prehodu iz Siol-Telekom baje vedno tako zapisano :hmm: .

Kar se želja in naročenega tiče pa mislim, da bi ta kombinacija na zračni razdalji 1750m od centale se lahko delovala bp. Ker recimo sedaj v obdobju 18mesecev nisem imel nobenih težav oz. napak na liniji sem pa priklopljen na ADSL2+ in imam 2048/384 povezavo.
Edino kar bi lahko bil problem je upload.
Drugače pa komaj čakam, da preizkusim če je res vse res kar se lahko zasledi med brskanjem po www o T-2 internetu in IPTV. :lol:

To bo iz moje strani zaenkrat vse.

Želim vam prijeten vikend se naprej!
lp
Niko

PS sorry za ta daljši post
Zadnjič spremenil 7niko7, dne 5. Sep 2008 ob 18:29, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: [Naročil sem] 4/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a RobertM » 24. Avg 2008 ob 10:43

Na 1750 metrih bo Ul. sirurno problem in bos moral izbrati paket 4/512.
Sicer bo Ul. nec kot 512 (po moje tam okoli 750) ampak nekaj porabi tudi telefonija in TV.Ce ga do konca zabijes z P2P programi se pojavlja problem pri preklopu kanalov in pri telefoniji.Nekaj vec Ul. sa da doseci z ustreznimi profili ampak pade kvaliteta signala in se na TV znajo pojavljati "slavne" kocke.
Pred prihodom monterja pa priporocam,da dobro razmislis kje bo potekalo kablovje-Pri ISDN NT skatli bos dobil se en splitter(obvezno drug kot pri ISDN+ADSL) od tam najbolje UTP do modema in od modema do racunalnika in do TV zopet UTP.Monter ti ne bo vrtal lukelj in vlacil kablov po ceveh.V najboljsemu primeru ti bo stisnil konektorje na povlecene kable.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: [Naročil sem] 4/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a sword » 25. Avg 2008 ob 09:22

Televizija ne kur uploada ... minimalno, edino kar je komunikacije s centralo, da ti pošilja drug signal (oz. drugi "requesti"), ampak je zanemarljivo.

7niko7
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 13. Avg 2008 ob 17:18
T-2: Že imam
Paket: 4/0,5

Re: [Naročil sem] 4/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a 7niko7 » 25. Avg 2008 ob 12:17

Robert kar se Ul. tiče se zavedam da nebo maximalno. Vendar pa vse kar bo boljše od 512 bo ok, ker za 1€ v ceni se nemislim kaj preveč sekirat (dosedaj sem plačeval krepko čez ta znesek :oops: ). Če pa bo slučajno tehnično neizvedljivo oz. bodo kake druge komplikacije pa se razume, da drugega nepreostane kot nižji paket.
Tako da zeenkrat ima prednost TV in se bo vse ostalo prilagajalo temu.

Kar se pa napeljave tiče pa imam sedaj spliter nameščen takoj ob vhodu tel. kabla v hišo (verjetno je potrebno samo tega zamenjat) in od tam gre en kabel do modema in drug do ISDN NT1 škatlice. Ker drugace bo pa res potrebno kar dobro razmislit kako potegnit kablovje.

Lp
N

7niko7
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 13. Avg 2008 ob 17:18
T-2: Že imam
Paket: 4/0,5

Re: [Naročil sem] 4/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a 7niko7 » 5. Sep 2008 ob 14:46

Kot je bilo po planu me je TK odklopil ob dogovorjenem času. Vendar pa od takrat je minilo že 24h in nisem prejel še nobenga klica iz strani T-2 :( .
Sicer sem sam klical na klicni center vendar so tam zatrdili, da cakajo na TK.
Navadni Nimda napisal/-a:No, da te pomirim do konca: če bo karkoli narobe, ali bodo dodatna vprašanja na katere ne boste dobili ustreznih odgovorov, se lahko vpraša tudi na Klicni center. Seveda pa je tu tudi še tale forum. :D
Navadni Nimda a bi lahko preveril kako je dejansko stanje.

Hvala!

PS podatki so na ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 4/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Sep 2008 ob 14:49

Daj mi svoje podatke na Zasebna in bom dal preveriti čimprej!
Optika 100/10

7niko7
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 13. Avg 2008 ob 17:18
T-2: Že imam
Paket: 4/0,5

Re: [Naročil sem] 4/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a 7niko7 » 5. Sep 2008 ob 18:29

Navadni Nimda Hvala še enkrat, res se je zgodilo kot si napovedal :car:

Kar se pa ostalega (želja) tiče pa je zgleda ta linija do mene kar precej zmučena in bo možen le internet 4096/512.
Pač poplačalo se je vlaganje v infrastrukturo iz strani ... :hmm:

Lep in prijeten vikend se naprej!

Odgovori