[Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
rissp
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 18. Nov 2008 ob 22:50
T-2: Še nimam

[Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a rissp » 18. Nov 2008 ob 23:18

Sem še ena žrtev(iz Trbovelj), ki je bila zavrnjena s strani telekoma (negativna poizvedba,razlog:ni parice za razvezavo...)
Najbolje da naredite seznam zavrnjenih strank pa da vidimo, koliko jih telekom zavrne.

Zanimivo pri vsem tem je le to, da sem se pozanimal pri siolu, če lahko naročim ADSL pri njih in odgovorili so mi da ni problema, da je na moji lokaciji možno.Pri T-2 so mi svetovali, naj pridobim napisano potrdilo od siola itd.
Toda problem je v tem : za to bi moral podpisati pogodbo z si(NO)lom kar pa me obvezuje k naročilu za določen čas in se v primeru odpovedi lahko konča z njihovo tožbo proti meni.
Pri enem izmed drugih podjetij ki ponujajo ADSL so mi prav tako odgovorili (sicer le informativno) da na moji lokaciji JE možen priklop.Tudi tu bi moral podpisati pogodbo da bi imel pismeno potrdilo o možnem priklopu.
Kaj svetujete?
A je še kakšna možnost da pridobim priključek preko T-2 ?
Vse to sem sporočil tudi na T-2 na njihovo elektronsko pošto , sedaj čakam odgovor.
Kaj menite, se splača počakati, da (če) bodo rešili to zadevo, ali je situacija brezupna?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a madpanter » 19. Nov 2008 ob 11:13

Ti kar naroči siol in obvezno vsaj 4mbit net pa iptv potem pa z tem pejt na T-2 po potrdilo da so zavrnili priklop in vse skup odnesi na apek :namrec:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

gstarr
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Okt 2008 ob 22:56
T-2: Že imam
Paket: Fiber 20/20 + telefon

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a gstarr » 20. Nov 2008 ob 22:40

tut mene so hotli zjebat telekomove kurbe.
No, sam ker sem res hotel t-2 net, pa ker nisem dobil
pametnega predloga kako resiti situacijo sem narocil telefon pri telekomu,
narocil t2 in naredil prenos telefona na t2 pa vzel sem se 4 mb internet.

Res je da sem placal takratnih 20k za tel. prikljucek da sem lahko to izvedel, ampak
prekleto da se je splačalo.

Zdaj ko imam pa optiko se pa samo z nasmehom spomnijam poti do tega uzitka.

Upam da ti bo cimprej uspelo, verjemi, poznam problem in upam na najbolje
Ce kdo se nima dropboxa lahko z registracijo na spodnjem naslovu dobi dodatnih 250MB.
http://www.dropbox.com/referrals/NTQyMTE2NDk?src=global

Uporabniški avatar
ToJo
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 10:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+dod. TV
Kraj: Vipava-Ajdovščina

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a ToJo » 21. Nov 2008 ob 09:07

Si bom sposodil temo.

Brat si želi preiti na T2. Sedaj ima Internet preko Siola (ADSL), pri preverjanju preko njihovega obrazca pa napiše da je na njihovi lokaciji (po tel. številki možen priklop tudi TV-ja).

Podatki s servisnih strani T2-ja:
Status - obveščanje o priklopu
Prejeli smo negativen odgovor o možnosti izgradnje širokopasovnega priključka. T-2 smatra, da nacionalni operater neutemeljeno zavrača večji del poizvedovanj, za kar je na APEK (Agencija za pošto in elektronske komunikacije) sprožil že vrsto postopkov. T-2 je APEK-u že v več primerih dokazal, da so zavrnjene poizvedbe neutemeljene, saj je nacionalni operater priklop širokopasovnega priključka omogočil hčerinski družbi, ki je prav tako ponudnik dostopa do interneta.

Naprošamo vas, da poskusite pridobiti uradni pisni odgovor s strani hčerinske družbe nacionalnega operaterja, kjer je razvidno, da vam omogočajo priklop na primerljive širokopasovne storitve (polno ali skupno razvezan dostop na lastni parici, torej priključek ne sme biti povezan na multipleksne naprave).

Ta odgovor (najbolje je pridobiti pogodbo, ki je podpisana s strani tretjega operaterja) lahko nato dostavite ali pošljete na:

T-2 d.o.o.
Pravna služba
Streliška cesta 150,
2000 Maribor

T-2 bo za vsako kršitev s strani nacionalnega operaterja pisno obvestil APEK in zahteval, da se naročniku omogoči priklop na omrežje T-2, nacionalnega operaterja pa kaznuje skladno z zakonodajo.

Opomba pri odgovoru Na funkcijski lokaciji ni skupne lokacije

V tem času se je dejansko odprla nova centralaT-2ja preko katere je vezan in je od T-2 tudi dobil v podpis pogodbo..

Na Siolu smo že pred tem naročili 2xIPTV, TV, internet in telefonijo. Ko so prišli priklopit (za njih je očitno bila skupna lokacija) so ugotovili da mu dve TV ne bi delovale, zato so mu storitev povrnili v prvotno stanje (telefon Telekom, internet ADSL). Sedaj me samo zanima, kakšna je razlika med T-2 in T1 oz. ali se mu splača vztrajat pri T-2 glede na to, da potrebuje dve TV (dve družini v hiši).
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Nov 2008 ob 09:28

Dej mi podatke na Zasebna sporočila.
Optika 100/10

jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a jogy » 21. Nov 2008 ob 14:21

Tudi sam sem eden izmed tistih "srečnežev" pri katerem ni parice primerne za razvezavo (že 3 leta) in je pogoj sklenitev novega naročniškega razmerja za navadno (pstn) telefonijo za ceno 88,98€, kar mi nikakor ne diši. Me pa zanima, če se morda najde kdo, ki namerava ali je tik pred tem, da odjavi telefonski priključek Telekoma Slovenije, ker je že prešel na T-2? V tem primeru bi prenesel telefonski priključek na novo lokacijo, kar stane dobro polovico manj, torej 40,06€. Seveda bi takoj, ko bi Telekom Slovenije "požegnal" parico in končno dovolil ter izvedel priklop na T-2, priključek odjavil. Kaj menite, je izvedljivo?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Nov 2008 ob 14:48

Sigurno bi te nekaj koštal še prenos iz enega naročnika na drugega. Glej, da te ne bo na koncu še dražje prišlo. :namrec:
Optika 100/10

rissp
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 18. Nov 2008 ob 22:50
T-2: Še nimam

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a rissp » 3. Dec 2008 ob 02:27

Da se vrnemo k moji temi , sedaj so me zavrnili že na tuštelekomu. Ker z t-2 do danes nisem imel sreče, sem poskusil vzporedno še pri tuštelekomu. Tam so mi vsaj 10x obljubili, da pri njih je pa možno, ker imajo kolokacijo itd. Potem je sledil podpis pogodbe, po enotedenskem teženju kje je TV za 1eu (ki naj bi mi ga poslali) sem izvedel da "mi bodo tv poslali samo v primeru privolitve telekoma" ! In kaj se je potem zgodilo ? V soboto sem domov dobil TV ! Bil sem vesel, češ telekom je končno ugodil. Danes pa izvem, da me je telekom zavrnil. Kot ta že to ni dovolj , so me hoteli prepričati, da TV-ja ne morem vrniti (po tem ko so mi vsaj 6x rekli da tv pošljejo šele ko dobijo privolitev od telekoma) ampak da moram izbrati naročnino pri njihovih mobilnih storitvah, se vezati za določeno število let, poleg tega pa moram še mesečno plačevati 20eu kot obrok za tv.
:jao: :jao: :jao:
Po 100 km prevožene ceste, treh klicih in osebnem obisku kraja kjer sem podpisoval pogodbo sem se končno uspel zmeniti, da jim pošljem nazaj ta usr..... TV. Nikakršnega opravičila,nikakršnega sožalja.Še jaz sem bil "kriminalec", ki sem jim očitno hotel speljati tv...Toliko o tuštelekomu

Kdo bi si mislil da v 21. stoletju v Trbovljah ne morem do stalnega interneta!

ČE MI KDORKOLI LAHKO POMAGA pri tem da končno pridem do DSL povezave vas vljudno prosim za pomoč, moja hvaležnost ne bo poznala meja...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Dec 2008 ob 08:39

Predpostavljam, da še nimaš širokopasovne povezave prek Telekoma?
Optika 100/10

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Dec 2008 ob 21:22

jogurt napisal/-a:... Tudi sam sem eden izmed tistih "srečnežev" pri katerem ni parice primerne za razvezavo (že 3 leta) in je pogoj sklenitev novega naročniškega razmerja za navadno (pstn) telefonijo za ceno 88,98€, kar mi nikakor ne diši.
Na zalost je to edina pot do "svoje" parice do centrale-po novem te NE SMEJO vec prikljapljati na "dvojcke" in OBVEZNO moras na pogodbi oznaciti,da "zelis dostopati do drugih omrezij in operaterjev" !!

Lumparija brez primere :twisted:

Ze dosti nas je slo skozi ta proces :roll:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: [Zavrnjnen] Še ena žrtev telekoma

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 4. Dec 2008 ob 00:13

Rissp, a je bilo pri dostavi TV na tvoj dom plačati kaj poštnine ali dostave?

Odgovori