Prenos lastništva

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Djuro
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: brezčasni

Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a Djuro » 21. Nov 2008 ob 08:07

Zdravo!

Mi lahko kdo v parih besedah pove če je to možno in kako:
žena je trenutno naročnik vaših storitev (telefon, internet, tv).
Sam bom v kratkem ustanovil podjetje in bi rad hkrati s spremembo paketa (v brezčasni) spremenil tudi naročniške podatke, da bi se mi naročnina štela v stroške podjetja.
Je to možno in kako?

Hvala!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Nov 2008 ob 08:13

Je možno, s klicom na klicni center lahko dobiš domov papirje za rpenos lastništva, in nato preneseš vse an podjetje.

Djuro
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: brezčasni

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a Djuro » 21. Nov 2008 ob 08:26

Hvala!

Uporabniški avatar
ORBico
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 23:22
T-2: Že imam

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a ORBico » 23. Nov 2008 ob 22:58

Najbolje se je s temi papirji nato oglasiti v poslovalnici, da jih z asistenco izpolniš... Velik delež te dokumentacije se žal vrača nepopolne ali napačno izpolnjene. Ne pozabit pripeljat zraven prejšnjega lastnika priključka (v kolikor svoje podpise ne skraca na papir že doma), dokumentacijo podjetja (žigosan vpis v sodni in davčni register-velja za davčne zavezance) in žiga podjetja.
Flectere si nequeo Superos, Acheronta movebo.
** If I cannot move heaven I will raise hell! **

Djuro
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: brezčasni

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a Djuro » 24. Nov 2008 ob 08:19

Hvala še enkrat.Se bo žena kar prej na papirje podpisala, dvomim da si želite gledat celo familijo z dvema malima razgrajačema v poslovalnici :D

Uporabniški avatar
ORBico
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 23:22
T-2: Že imam

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a ORBico » 27. Nov 2008 ob 21:47

Tudi to se dogaja. :-)

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 2. Feb 2009 ob 20:50

Ne bom odpiral nove teme in bom kr tukaj napisal zaplet, ki je nastal pri prenosu lastništva.
Pred približno pol leta sem prodal stanovanje in se selil na durg naslov. In ker sem vedel da je možno prenest lastništvo priključka na novega lastnika sem to tudi storil.
Novemu lastniku sem s tem hotel skrajšat čakanje in nepotrebne sitnosti, oglasim se v poslovalnici v MB tam vzamem potrebne obrazce in dobim napotke kako in kaj.Rekli so mi da oprema naj ostane pri novem lastniku (modem + Ip telefon) in če se slučajno odloči da ne bo uporablajl telefonije, da bo nekdo s terena to prišel iskat.
Novi lastnik se je odločil, da bo pri T2 uporabljal samo internet (jaz sem uporabljal: internet + IPtel.). In kr po nekaj časa dobim pisno, da naj vrnem opremo katero sem si sposodil od T2. Kličem na HD in vse lepo razložim. Seveda si pribeležijo in res kasneje me kliče ta iz terena (monter), da so ga poslali po IP telefon. Jaz mu razložim zadevo, da bo mu telefon predal ta novi lastnik. Monter mi razloži da ima samo mojo številko za kontakt.
Posredoval sem mu številko od novega lastnika, da sta se dogovorila kdaj lahko prevzame ta IP telefon. Telefon je bil predan v mesecu novembru in jaz danes naknadno spet dobim dopis, da še nisem vrnil opreme.
Kličem na HD kjer preverijo oba lastnika priključka (prejšnjega in sedanjega) in nikjer ni zabeleženo, da je kdo vrnil opremo.

Zdaj pa me zanima ali ima ta delavec na terenu kakšen nalog za delo v določenem dnevu in se ga preverja( ker namreč je dal samo v podpis papir, kakšnega dokazila pa lastniku ni pustil)?
Zanima me tudi kolko ljudi obravnava takšen postopek, ker zgleda, da kr kdo ima čas in potem pride do zmešnjave. Sedaj se mi pa zna zgodit, da bom moral plačat telefon, ker ga je nekdo vtaknil v žep.

Tako, da če se pri T2 ne da speljat prenosa lastništva brez zapletov, oziroma delavci nimajo striktnih navodil kako to speljat brez zapletov, bi bilo boljše, da takšne opcije sploh ne ponujate.
Tako da v tem primeru je boljše odjavit storitev T2, osebno odnest opremo v poslovalnico in naj potem novi lastnik stanovanja, da ponovno vlogo za T2 priključek. Bo pač potrebno čakat, ampak bo to malenkost v primerjavi s tem, da še po pol leta zahtevajo nekaj kar so dobili že pred meseci.

Seveda bom poslal dopis na T2 in jim še enkrat vse razložil, ter upal da se bo ta nesrečni IP telefon našel.


lp, Ika13
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a Mark » 2. Feb 2009 ob 21:32

Lahko mi posreduješ št. priključka na ZS in bom preveril kako kaže z dokumentacijo.

Uporabniški avatar
ORBico
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 23:22
T-2: Že imam

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a ORBico » 3. Feb 2009 ob 20:34

Ika13 napisal/-a:Ne bom odpiral nove teme in bom kr tukaj napisal zaplet, ki je nastal pri prenosu lastništva.
Pred približno pol leta sem prodal stanovanje in se selil na durg naslov. In ker sem vedel da je možno prenest lastništvo priključka na novega lastnika sem to tudi storil.
Novemu lastniku sem s tem hotel skrajšat čakanje in nepotrebne sitnosti, oglasim se v poslovalnici v MB tam vzamem potrebne obrazce in dobim napotke kako in kaj.Rekli so mi da oprema naj ostane pri novem lastniku (modem + Ip telefon) in če se slučajno odloči da ne bo uporablajl telefonije, da bo nekdo s terena to prišel iskat.
Novi lastnik se je odločil, da bo pri T2 uporabljal samo internet (jaz sem uporabljal: internet + IPtel.). In kr po nekaj časa dobim pisno, da naj vrnem opremo katero sem si sposodil od T2. Kličem na HD in vse lepo razložim. Seveda si pribeležijo in res kasneje me kliče ta iz terena (monter), da so ga poslali po IP telefon. Jaz mu razložim zadevo, da bo mu telefon predal ta novi lastnik. Monter mi razloži da ima samo mojo številko za kontakt.
Posredoval sem mu številko od novega lastnika, da sta se dogovorila kdaj lahko prevzame ta IP telefon. Telefon je bil predan v mesecu novembru in jaz danes naknadno spet dobim dopis, da še nisem vrnil opreme.
Kličem na HD kjer preverijo oba lastnika priključka (prejšnjega in sedanjega) in nikjer ni zabeleženo, da je kdo vrnil opremo.

Zdaj pa me zanima ali ima ta delavec na terenu kakšen nalog za delo v določenem dnevu in se ga preverja( ker namreč je dal samo v podpis papir, kakšnega dokazila pa lastniku ni pustil)?
Zanima me tudi kolko ljudi obravnava takšen postopek, ker zgleda, da kr kdo ima čas in potem pride do zmešnjave. Sedaj se mi pa zna zgodit, da bom moral plačat telefon, ker ga je nekdo vtaknil v žep.

Tako, da če se pri T2 ne da speljat prenosa lastništva brez zapletov, oziroma delavci nimajo striktnih navodil kako to speljat brez zapletov, bi bilo boljše, da takšne opcije sploh ne ponujate.
Tako da v tem primeru je boljše odjavit storitev T2, osebno odnest opremo v poslovalnico in naj potem novi lastnik stanovanja, da ponovno vlogo za T2 priključek. Bo pač potrebno čakat, ampak bo to malenkost v primerjavi s tem, da še po pol leta zahtevajo nekaj kar so dobili že pred meseci.

Seveda bom poslal dopis na T2 in jim še enkrat vse razložil, ter upal da se bo ta nesrečni IP telefon našel.


lp, Ika13


Pisno reklamacijo na T-2 v kateri vse jasno razložiš, da preverijo, kontaktirajo monterja, ki bo potem sam poiskal telefon in uredil zmešnjavo.
Vsa T-2 oprema je izsledljiva... če je ni pri stranki, je v skladišču.
Flectere si nequeo Superos, Acheronta movebo.
** If I cannot move heaven I will raise hell! **

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a Mark » 3. Feb 2009 ob 20:44

Malo prej mi je Ika13 poslal podatke na ZS in se bo preverilo :namrec:

edit: 4.2.2009 - 8:10

Tole je že poštimano :pivo:

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Prenos lastništva

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 4. Feb 2009 ob 15:38

Hvala Mark!

To je pa res blo ekspres! :plosk:


lp,Ika13
lp, Ika13

Odgovori