Kateri paket

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
bucka
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 12. Jan 2008 ob 14:39
T-2: Še nimam

Kateri paket

Odgovor Napisal/-a bucka » 25. Dec 2008 ob 10:46

Ker imm po dolgoletnem j ... zdaj res dokončno vrh glave dovolj odiranja in arogance s stran nacionalnega ponudnika, sem se odločila za zamenjavo. Še vedno omahujem med amisom in T-2, čeprav mi je nekako bolj pri srcu slednji (moti me le, ker je treba plačevat telefonske pogovore v drugih omrežjih). Pregledala sem vse cenike in pakete in imam nekaj čisto laičnih, a zame pomembnih vprašanj, na katera si ne znam odgovorit.
Ko sem skušala izračuat, koliko bi me stal paket Internet - Telefonija - TV, bi ta (s hitrostjo povezave, ki je, če se ne motim, osnovna) stal 3 6evrov brez HBO; s slednjim pa bi se že približala ceni, ki jo plačujem Siolu (kjer mi impulzov ni treba plačevat). Sem torej kaj narobe izračunala in je ugodnejši kak drug paket? Kaj torej svetujete za to, da bi mi internet delal relativno hitro (mislim predvsem na dowloadanje filmov in glasbe, kar je zdaj skoraj nemogoče, ker ga zaradi službe uporabljam ves čas, pa potrebujem predvsem zelo zanesljivo povezavo), stacionarno telefonijo in TV? Kateri paket je najugodnejši? Kaj je z brezžičnim modeom oz. možnostjo "priklopa" laptopa? So kje kakšni skriti stroški?
In če se odločim za akcijsko ponudbo "Ukinjamo čas" (VDSL), pri čemer mobilne telefonije sicer ne potrebujem, ali bi bila ta cenovno ugodnejša od klasične ponudbe? V cenovnem kalkulatorju mi je izračunlo 40 evrov (domnevam, da je osnovni paket TV programov, ki jih je sicer treba posebej plačat, že vključen v to ceno), kako bi bilo v tem primeu z IP telefonijo - se nanjo, če se odločim za ta paket lahko naročim in kakšni bi bili v tem prieru stroški (tako same IP kot klicanja). Ampak če se ne motim, je v tem paketu vsaj internet bistveno hitrejši (kar je verjetno vredno petih evrov več ...:) So pri tem kakšni skriti stroški, če se odločim za prehod na T2?
Skratka - vem, da sem malo "zafilozofirala" - prosim za nasvet oz. čim bolj preprosta pojasnila, kaj naj naredim! Kaj svetujete za zgoraj opisane želje - in kaj bi bilo cenovn najugodnejše (ter koliko bi potem tak paket skupno stal)?
Zaenkrat namreč nimam občutka, da bi bila ponudba T2 bistveno cenejša od siola (kjer, pa naj še tako obračam, vedno slej ali prej pridem na znesek 50 evrov na mesec. Pravzaprav me oni nekako vedno "obrnejo".:( Zato sem se odločila, da grem po novem letu stran od njih - pa tudi, če bi to pomenilo, da bom odslej brez telefona, televizije in interneta!:)

No, pa še to (glede na to, da se o tem že zelo dolgo govori) - kdaj bo končo optika T2 tudi v Komendi?:=

Hvala za pomoč in lepe praznike!

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Kateri paket

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 25. Dec 2008 ob 11:03

Mislim da je najpametneje če se odločiš za brezčasni VDSL,ki te pride 36€ pri tem ne potrebuješ stacionalnega telefona,ker te klici iz mobilne številke pridejo popolnoma enako kot klici iz stacionalne številke.Imaš seveda hitrost 10/2 en TV in dve mobilni številki.Res pa je če si dovolj blizu centrale,da lahko naročeno tudi polno izkoristiš in če ti bo nacionalni operater omogočil polno razvezan dostop.

bucka
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 12. Jan 2008 ob 14:39
T-2: Še nimam

Re: Kateri paket

Odgovor Napisal/-a bucka » 25. Dec 2008 ob 11:08

Hvala! Ampak kako je v tem primeru, če iz dugih omrežjih na mobilni telefon kličejo mene na T2 mobilni telefon? Morajo v tem primeru plačevati običajno ceno mobilne telefonije?

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Kateri paket

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 25. Dec 2008 ob 11:20

Ja to pa je potem odvisno iz katerega omrežja te kličejo,sigurno da je dražje,kot če bi klicali v stacionalno omrežje.Potem ni druge da vzameš še telefonijo sam potem si že na 40€.

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Kateri paket

Odgovor Napisal/-a flier » 25. Dec 2008 ob 18:23

Za brezzicni priklop laptopa bos morala dokupiti router.

bucka
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 12. Jan 2008 ob 14:39
T-2: Še nimam

Re: Kateri paket

Odgovor Napisal/-a bucka » 25. Dec 2008 ob 18:54

Hvala obema!
Potemtakem se zdi, da se je kljub vsemu se vedno najboljse se naprej j ... s siolom ...
:grr:

Odgovori