Priklop na T-2 pred ali po praznikih?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Smiljana
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 30. Dec 2008 ob 14:00
T-2: Še nimam

Priklop na T-2 pred ali po praznikih?

Odgovor Napisal/-a Smiljana » 30. Dec 2008 ob 14:51

Mi smo se odločili za TV, telefon in internet pri T-2 prek optike (Ljubljana - Šiška), prej pa smo imeli ADSL ISDN internet pri Siolu. Včeraj so nam namontirali opremo in monter je rekel, da nas bodo naslednji dan prišli dokončno priklopit na T-2.

Zanima me:
-če mi morajo priti s Siola odklopit, preden pridejo s T-2 (sprašujem zato, da ne bom za brezveze klicarila na Siol in jim težila, če so oni krivi, da me s T-2 še niso poklicali, da pridejo priklopit)?
-je danes za T-2 zadnji delovni dan in je 31.12. že rezerviran za praznike in lahko, če Telekom še ni dal zelene luči, pričakujemo priklop po praznikih?

-to je pomembno kasneje, pa bom vprašala kar zdaj, če že pišem na forum: dobimo brezplačno za optiko primeren telefon(šele zdaj sem ugotovila, da Telekomov ISDN aparat ne bo delal) in ali je potreben za LCD HDTV vmesnik (zdaj bomo za našo staro pešajočo črno škatlo vzeli TV vmesnik). Je sama zamenjava vmesnikov brezplačna (vem, da je HDTV vmesnik mesečno plačljiv)?

Meni osebno se ne mudi, zlahka počakam še par dni na priklop, ostali v familiji pa so bolj živčni in neučakani, pa moram pojasniti, zakaj kljub včerajšnji obljubi nikogar ni (bilo). 8) :)

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Priklop na T-2 pred ali po praznikih?

Odgovor Napisal/-a sword » 30. Dec 2008 ob 16:00

Glede odklopa Siola in teh zadev bo boljš, da ti kakšen monter pove, kako gre to v praksi ... v osnovi bi moral Telekomov delavec prej naredit preklop na centrali, medtem ko lahko opremo poberejo kasneje. Ne vem pa kako to dejansko počnejo.

Glede telefona ... Če naročiš telefonijo, dobiš ali IP telefon (žičen, brez vmesnika), ali PSTN/FAX vmesnik (nanj priključiš analogni telefon ali fax), ali pa ISDN vmesnik (nanj priključič ISDN telefon).

Glede televizije ... za LCD TV ne rabiš HDTV vmesnika, dela čist ok z navadnim. Je pa "priporočljivo" (s strani uporabnika, ne T-2 ;)), da ga vzameš, maš potem možnost priklopa z HDMI kablom in slika je boljša, pa še če imaš linijo dovolj široko lahko spremljaš HD programe (seveda če ni dovolj široka, boš morala zagotovit, da HDTV programov ne jemlješ kot del naročenih storitev in da se zavedaš, da teh programov pač ne boš mogla spremljat - nato lahko dobiš HD Motorolo). Kasnejša azmenjava je brezplačna, HDTV vmesnik pa stane 2€ na mesec več, če gre za prvi vmesnik, oz. 4€ več za vsak naslednji (1. SD vmesnik je zastonj, vsak naslednji 2€).

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Priklop na T-2 pred ali po praznikih?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 30. Dec 2008 ob 19:47

Smiljana: jutri je delovni dan, morebiti pridejo T-2 monterji že jutri. Tehnično gledano pa je želja, ki se jo v največji meri tudi držimo, da se uredi odklop starega operaterja na isti dan kot vklop T-2. Tako ostanete brez storitev najkrajši možni čas. Če monterjev ne bo jutri, bodo pa prišli kmalu po praznikih.

Srečno 2009! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
cakani
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 1. Nov 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: 10/10 ftth
Kraj: Koper

Re: Priklop na T-2 pred ali po praznikih?

Odgovor Napisal/-a cakani » 30. Dec 2008 ob 22:43

tukaj je priklop na optiko, prej je bila na adsl na siolu kolikor sem postekau. Kolikor je meni znano je treba nardit odklop pa priklop samo ce se prenasa na bakru, ce pa je optika pa je tole neodvisno, in lahko priklopijo uporabnika brez da telekom prej odklopi use z bakra :)
Slika

voyager2
Legenda
Prispevkov: 1001
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Priklop na T-2 pred ali po praznikih?

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 30. Dec 2008 ob 22:52

Točno ja, v takih primerih se bolj splača sam odjavit od trenutnega ponudnika storitev, ko te novi že priklopi in storitve delujejo. Sam sem imel še nekaj mesecev naročene storitve od starega ponudnika in se je obrestovalo, ker je bilo ogromno problemov z linijo. Amak dobro, pri Smiljani je v igri optika, jaz te možnosti priklopa nisem imel.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Priklop na T-2 pred ali po praznikih?

Odgovor Napisal/-a Anubis » 31. Dec 2008 ob 11:52

Ce si "sposodim" temo - so to soboto 3.1.2009 poslovalnice (ki poslujejo ob sobotah) normalno odprte?

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Priklop na T-2 pred ali po praznikih?

Odgovor Napisal/-a sword » 31. Dec 2008 ob 12:08

cakani napisal/-a:tukaj je priklop na optiko, prej je bila na adsl na siolu kolikor sem postekau. Kolikor je meni znano je treba nardit odklop pa priklop samo ce se prenasa na bakru, ce pa je optika pa je tole neodvisno, in lahko priklopijo uporabnika brez da telekom prej odklopi use z bakra :)
Spregledal sem tisto optiko ... :roll:

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Priklop na T-2 pred ali po praznikih?

Odgovor Napisal/-a jurcek » 31. Dec 2008 ob 21:19

tudi danes popoldne sem veliko videl t-2 avtomobil na primorskem. Sklepam, da še ni bilo praznikov. Pohvalno!!
Slika

Odgovori