nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Vse o T-2 IP telefoniji
B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 3. Jan 2009 ob 16:16

Imam eno oz. vec vprasanj...

Tale vas Tilgin PSTN/FAX vmesnik se da kje kupiti da mi nebi bilo potrebno placevati za eno dodatno napravo narocnine oz. uporabo le-te (trenutno imam 2 v hisi, zaradi 2-h druzin in drugacne vezave ni mogoce naresti [ce bo kdo reku pa sj mas na enmu 2 izhoda za 2 telefona]) ?

Pac enostavno povedano bi se rad znebu placevanja 2€ na mesec za dodatni PSTN/FAX vmesnik...
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a Mark » 3. Jan 2009 ob 17:32

T-2 opreme ne prodaja, dobiš jo na reverz oz. najem za čas trajanja naročniškega razmerja. Zaračuna se v primeru, če je ne vrneš po npr. odjavi ali jo namerno poškoduješ.

Cenik za poškodovano opremo je tukaj.

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 3. Jan 2009 ob 17:58

OK vse prau samo po 24 mesecih bom js tole napravco preplacu 2x saj sem zasledu na netu ceno 28€...Potem mi saj ponudite da opremo odkupim ne pa da jo dajete v najem pod pogojem da se obracuna mesecna uporaba (kaksna je tu logika) ali pa mi jo ponudite zastonj saj jih po koncanem razmerju moramo tako in tako vrniti vam...Po tej logiki, ki jo ponujate vi potemtakem placujem napravo, ki jo bom potem vrnu vam. Emm, po moji logiki pa bi ta naprava pripadala meni, saj sem placeval zanjo (pozor tukaj ne govorim o storitvah, te placujemo posebej).

Vas odgovor?
Slika

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a sword » 3. Jan 2009 ob 18:22

Storitev in naprave ne plačuješ posebej. Posebej plačuješ telefonske klice, storitve pa plačuješ s 4€ na mesec, vključno z napravo, strošek pa je nerazdružljiv.

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 3. Jan 2009 ob 18:26

@Sword

Seveda jih, eno napravo sm dobu v ceni z soritvami eno pa placujem, lahko ti poskeniram racun ce mi ne vrjames, hehe
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Jan 2009 ob 18:42

Se pravi,da imas dva Vooda in dve stevilki.

Do Vooda imas vlecen UTP in v njemu porabljeni samo dve parici od stirih - v kolikor ti je tezko dobiti mojstra.da ti stisne 4 konektorje na novo in s tem izkoristi eno prosto parico za drugi telefon lahko placujes dalje :mrgreen:

Ce pa rabis detaje kako to izvesti ti pa tudi lahko napisem-samo ne danes ker se novoletno praznovanje se ni koncalo :pivo:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a Mark » 3. Jan 2009 ob 23:34

Plačuje se mesečno najemnino v primeru, da želiš dodaten vmesnik. Prva naprava je vedno na reverz (Dobi se na brezplačno uporabo za čas trajanja naročniškega razmerja). Na en pstn/fax vmesnik, kot si že ugotovil gresta 2 tel. številki. Če želiš imeti vsako na svojem je potrebno drug vmesnik vzeti na najem. Skupno imaš lahko potem do vključno 4 tel. številke.

Cene so objavljene na zgornjem linku (V primeru poškodb, itd). Prodajali so se na začetku IP telefoni in TV STB. Vendar se je to ukinilo. 2€ se mi ne zdi nek strošek v primerjavi s ceno naprave. Pa še v primeru okvare se jo brezplačno zamenja, ker ostane v lasti T-2.

Če potegneš črto plačaš skupno za telefonijo 8 €. Ta cena že vključuje dve ločeni napravi (vood) in 2 tel. številki. :)

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 3. Jan 2009 ob 23:57

hehe, vidim da mate svojo politiko...Pa da se malo pobrklam po loncu..

Ko si omenu da v kolikor se kj pokvari mi zamenjajo zastonj, sj ce placujem napravo bi tudi to pricakoval ane (po vasi logiki)...Po zgornjih postih sem sedaj tudi ugotovu da se prvi vood tudi na taksen nacin placuje, samo da je ta cena skrita pod imenom NAROCNINA STACIONARNI TELEFON...Ter ali ni naprava v garanciji ce jo kupis (kolikor vem in to tudi vsak da je na vsako tehnicno stvar, ki jo kupis, garancijski rok). In kje je zdej logika, da vam placujem za napravo po 2 euro na mesec, ce je pa zadeva v garanciji, kaksne dodatne storitve mogoce? Ker tukaj ni nobenega govora o storitvah ampak govor o fizicni zadevi, ki jo placujes na koncu pa jo das nazaj...

In se enkrat ponavlam tukaj nima nobene veze koliko se placuje na mesec kako bi kej povezu itd, govora je o tem ali po dolocenem casu postane stvar nasa last oz. ponudite odkup te zadeve (garancija dolocen cas) ali pa ukinite racunanje narocnine dodatnih naprav (saj prvo ze tako in tako placujem, ko sm vzel paket), ker se na taksen nacin koristite. LP
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 4. Jan 2009 ob 10:48

Plačuješ najem naprave, ne leasing ali kaj podobnega. Mimogrede, sem prepričan da bi v prosti prodaji nekaj takega stalo vsaj 100-120€ (in ne 28), tako da traja kar nekaj časa da to preplačaš. Drugače pa kot pravi RobertM, lahko ponucaš že obstoječ kabel do drugega Vooda in pelješ gor telefon iz prvega.
Slika Optika od 30.5.2008

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 4. Jan 2009 ob 11:06

V prosti prodaji bi znasala prodajna cena 120€, ki jo postavi prodajalec, drugace znasa navbavna cena te naprave krepko pod 50€, hehe...Iz obstojecega vooda ne morem vlect kabla v drugo stanovanje, saj bi tako moral prebiti plato in da ne govorim o "stemanju" po zidu...Drugace pa brez skrbi kako se kj naredi, znam utp-je porihtat in se marsikej drugega, hehe.
Slika

poiuztrewq

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 4. Jan 2009 ob 11:36

1. najameš vooda od T-2
2. rečeš da so ti vdrli v stanovanje in so ga ukradli
3. plačaš T-2 za izgubo vooda
4. prepričaš tehnike od T-2, da si sam kupil vooda in ga želiš uporabljati v njihovem omrežju in naj ti ga skonfigurirajo
5. ne plačuješ najemnine za dodatni vood

Pomoje se ti bo zataknilo pri točki 4.

LPd

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 4. Jan 2009 ob 11:40

ne razumem kaj se tolk sekiraš, je pač tak, če ti paše vzameš če pa ne pa ne vzameš. na siolu se pa ni noben buno ko smo plačevali priklop okol 30ksit, pa za brezplačni modem podpisovali pogodbe za 2 leti, ko pa si šel vstran od njih so pa nam isto vso opremo pobrali, pa še če so ti kaj vmes zamenjali se je plačalo. drugače pa si nabavi en gigaset pa boš lahko imel z enim vmesnikom brez kablo dve številki, vsako v svojem nadstropju :pivo:
LP Robert

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a sword » 4. Jan 2009 ob 11:49

Povej mi, če hodiš naprimer 10 let v isto čistilnico prat cunje ... boš po 10 letih rekel lastniku, da si sedaj zapravil dovolj denarja in je ena mašina tvoja? Ali pa hodiš celo življenje na avtobus, plačuješ z žetoni- to pomen, da bo na koncu avtobus tvoj?

T-2 NE prodaja opreme temveč STORITVE. Del storitev je tudi najem opreme, ki je NE moreš kupiti. T-2 zagotavlja, da bo oprema delovala na njihovem omrežju in jo v primeru napake lahko zamenja. Delovanja ti pri tvoji lastni opremi kot fizičnem uporabniku ne bo nihče zagotavljal.

T-2 opreme ne moreš odkupiti, ker je del storitev. Jasno?

B3du1n
Faca
Prispevkov: 139
Pridružen: 7. Apr 2008 ob 15:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a B3du1n » 4. Jan 2009 ob 12:08

@dpavli
Hehe, sem istega misljenja...

@nathanhund
Pri siolu so mi ostale vse komponente v moji lasti in ko smo ze pri siolu ko si zadevo odplacu ti je ostala v lasti ampak sele v kasnejsih letih ko je drzava pritisnala na njihovo trzenje ISDN tehnologije...

@sword
Mal si zgresu tematiko...

Drugace nism nic pripomnu glede storitev imajo dalec naokoli najboljse in mi tudi pase tukaj, samo tale racunica z napravami se mi zdi malo nizka...
Slika

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: nakup Tilgin PSTN/FAX vmesnika (Vood)

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 4. Jan 2009 ob 12:37

meni so pa vzeli modem ter isdn vmesni,kljub vsemu da sem bil pri njih še par mesecev po preteku vezave, pustili so mi samo isdn telefone ki pa sem jih itak plačal okol 70ksit, so mi pa zaračunali tudi bit defendera ki sem si ga naložo kao brezplačno pol pa sem dobil račun za 6 mesecev :nevem:
LP Robert

Odgovori