Prehod na t2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
bombon
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 1. Feb 2009 ob 13:21
T-2: Še nimam

Prehod na t2

Odgovor Napisal/-a bombon » 1. Feb 2009 ob 13:51

Lep pozdrav

Ne vem točno kaj iščem, zato nisem uporabil iskanja. Doma se odločamo, da prestopimo na t2. Trenutno imamo telefon in internet preko siola, tv pa preko telemacha. Vzeli bi vse troje v paketu. Optike nimamo skopane, ampak baje se da tudi brez tega. Komentiranje tega je dobrodošlo.

Ima t2 samo ip telefonijo ali tudi navadne telefone? Nekaj časa nazaj sem zasledil da naj bi bili ip telefoni zelo tihi. Je to res? Telefon bo uporabljala tudi starejša oseba od 75 let in 60% bolj gluha od ob normalnih ljudi. V hiši imamo 2 gospodinjstva, zato bi rabil met dva telefona, vsak na svojo številko, ampak na isti račun. Stare številke se da obdržati? Imajo pri t2 v ponudbi kakšen primitiven aparat, ki zvoni zelo naglas in ima velike tipke (za stare invalidne ljudi)?

A je pomembno koliko sem oddaljen od centrale? Za internet bi vzel paket 5/5. Bral sem, da hitrosti paketov niso vedno enake, torej če vzamem 5/5 še ne pomeni, da bom tudi imel tako hitrost. Je to res?

Doma imamo 3 televizije in televizijo na računalniku preko tv kartice. A je pri t2 televiziji potrebno imeti dodaten upravljalnik za tv? S tem mislim to, da na tvju nastaviš na nek program, potem pa z drugim daljincem prestavljaš programe. Je pri t2 tudi potrebno imeti en sprejemnik zraven televizije kot je to pri siol tvju? A to pomeni, da bi moral imeti zraven vsake od 3h televizij in računalnika še dodaten daljinec in sprejemnik?

Za vse odgovore se vam vnaprej zahvaljujem. Če je bilo to že kje razloženo bi prosil za povezave do tja.

lp

Tik-Tak
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Sep 2008 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optičarka

Re: Prehod na t2

Odgovor Napisal/-a Tik-Tak » 1. Feb 2009 ob 17:57

Če še nimaš možnosti optike potem se lahko priključiš preko VDSL - telefonskega priključka. Oddaljenost od centrale je pomembna zato pokliči ali na HD ali pa v najbližjo poslovalnico (če imaš možnost se oglasi osebno) in preveri razdaljo ter kakšne sinhronizacije dosegajo (morebitni) drugi uporabniki na tvoji ulici.

Ena TV rabi (do) 7 Mb DL, za 3 TV-je torej 21 MB plus internet hitrost, v tvojem primeru bi rabil vsaj 26 Mb DL.

T2 ponuja tudi telefonijo z uporabo analognega ali ISDN vmesnika. Torej lahko vzameš analogni vmesnik, na njega se da skonfigurirati 2 številki, ki ju dobiš na isti račun. IP telefoni niso tihi, odvisno na koliko si nastaviš glasnost zvonenja in slušalke. Morda je to v tvojem primeru najboljša rešitev saj v primeru če želiš 2 številki in bi želel IP telefone potem je doplačilo za najem drugega IP aparata 2 EUR na mesec. Stare številke lahko brezplačno preneseš, v primeru da ti SIOL zaračuna prenos, ti T2 povrne stroške prenosa (potrebno je le napisati dopis z št. TRR ter fotokopija plačane položnice). Sicer pa lahko kasneje zamenjaš IP-je za analogni vmesnik in obratno.

Za vsak TV rabiš svoj TV vmesnik. Daljinec od Amino vmesnika se da uskladiti s TV tako da lahko z daljincem od vmesnika upravljaš tudi TV. Prvi vmesnik dobiš brezplačno na reverz, vsaj nadaljni se doplačuje 2 EUR najema na mesec.
Slika

poiuztrewq

Re: Prehod na t2

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 1. Feb 2009 ob 21:45

Jaz ti svetujem, da za začetek naročiš internet, telefon in 3xTV. Telemacha pa za začetek ne odjavljaj, ampak ga boš odjavil šele ko boš 100% prepričan, da IP televizija deluje, kot želiš.

Številke lahko preneseš k T-2, dobil boš tudi vmesnik za tvoje telefone da ti ni treba menjat aparatov (ISDN ali PSTN).

Morda ti kdo drug svetuje še kaj bolj konstruktivnega.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Prehod na t2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 1. Feb 2009 ob 22:07

bombon napisal/-a:A je pomembno koliko sem oddaljen od centrale? Za internet bi vzel paket 5/5. Bral sem, da hitrosti paketov niso vedno enake, torej če vzamem 5/5 še ne pomeni, da bom tudi imel tako hitrost. Je to res?

Za dostop preko VDSL (telefonsko omrezje) je se kako pomembno :namrec:
Z oddaljenostjo hitrosti padajo in s tem obseg moznih storitev.

Koliksna je tvoja zracna oddaljenost od centrale(ponavadi na posti,stari posti,...)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori