Račun za storitve T-2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Macaly
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 1. Dec 2008 ob 08:17
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a Macaly » 17. Feb 2009 ob 13:40

Zanima me sledeče - predvsem se verjetno nanaša na računovodstvo podjetja T-2 - in sicer : Je možno dobivati mesečni račun na katerem ni izpisano vse živo kar imam naročeno, vse skupaj izgleda kakor da bi nakupoval "fasungo" - Je varianta dobiti račun z izraženimi npr. tremi postavkami - storitev internetnega dostopa + IPTV dostop + impulzi = na podlagi sklenjene pogodbe št. tako kot zadevo fakturira telekom ...

utement
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: Unlimited

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a utement » 19. Feb 2009 ob 08:40

Zakon o elektronskih komunikacijah (uradno prečiščeno besedilo) (ZEKom-UPB1)
91. člen - razčlenitev računa

(3) V osnovni stopnji razčlenitve računa za javno dostopne telefonske storitve na fiksni lokaciji morajo biti ločeno navedeni najmanj naslednji elementi:

1. obračunsko obdobje;
2. priključnina;
3. vrsta in znesek vseh morebitnih drugih enkratnih plačil v obračunskem obdobju, za katerega se izdaja račun;
4. naročnina;
5. vrsta in znesek vseh morebitnih drugih mesečnih plačil;
6. število klicev, trajanje teh klicev, število obračunskih enot, znesek, ločeno za:

– notranje klice,

– mednarodne klice,

– klice v mobilna javna komunikacijska omrežja,

– klice premijskih storitev,

– prenos podatkov;

7. vrsta in znesek za druge opravljene storitve;
8. skupni znesek računa.

Macaly
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 1. Dec 2008 ob 08:17
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a Macaly » 19. Feb 2009 ob 20:11

Ok, če je temu tako ... predvsem me muči kar se tiče IPTV in pripadajočih storitev ... je potem možno uveljaviti paket "celotna programska shema" in potem bo pol manj vsega - navajanje vseh detajlov je moteče, predvsem ker moram računovodji razlagati kaj je s tem - pogodba je sklenjena s podjetjem ... :nevem:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Feb 2009 ob 20:24

Macaly : racunovodkinjo povabi na zmenek pa bo :owned:

drugače pa mene zanima ali lahko zahtevam od t2 dve položnici eno za internet in eno za telefonijo ?

(stari starsi hocejo ločeno poloznico, pač enim se ne da dopovedat)

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 19. Feb 2009 ob 20:28

Ni treba nič razlagat...

... vsako dobro podjetje, ki oglašuje svoje storitve v elektronskih medijih, objavo teh oglasov redno spremlja. Prav tako je potrebno slediti tudi oglaševalskim akcijam konkurenčnih podjetij.

Kadrovske službe in disciplinske komisije redno spremljajo XXX programe in ne zapuslujejo oseb, ki se na teh programih pojavljajo, da ne bi s tem omejali ugled podjetja.

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a sini » 2. Mar 2009 ob 14:36

MrTwelveTrees napisal/-a: drugače pa mene zanima ali lahko zahtevam od t2 dve položnici eno za internet in eno za telefonijo ?

(stari starsi hocejo ločeno poloznico, pač enim se ne da dopovedat)
Mene tudi zanima, če se da dobit ločeno položnico za vsako (ali vsaj eno) mobilno številko in "ostalim". Saj je že fajn, da je vse na enem računu, samo mobilna poraba se med uporabniki lahko iz meseca v mesec zelo razlikuje, pa naj vsak plača kar mu gre. :!:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Mar 2009 ob 14:54

Da, lahko. Poslati dopis ali urediti v poslovalnici!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a sini » 3. Mar 2009 ob 10:37

Hvala!

Super :D Še malo pa se bom res odločil še za mobilni prestop na T-2. Samo da vidim če se mi splača prekinit vezavo

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Mar 2009 ob 13:52

dones bil na T2, pa sem hotu narest da mi posiljajo 2 poloznice, eno za internet in eno za telefonijo (za stare starse)
pa mi pol tip sprinta ene 6 listov na novo pogodbo da morajo stari starsi podpisat 4 liste, vnest njihovo davčno... bal bla bla bla :jao:

to me je tako razpizdilo, zakaj za vraga na Simobilu rečeš da ti položnico pošiljajo na drug naslov in je urejeno takoj ? :plosk:
sploh na komlicirajo, T2 pa neki če spreminjaš vso pogodbo na novo izpolnit, pa podpisat, pa poslat v poslovalnico ali prinesti...
zakaj ??? če lahko svar tako poenostavimo... ampak NE! :jao: pa nej majo svoj prav

mislijo da se mi da razlagat starim staršem zakaj rabim 4x podpis, pa njihovo davčno... :grr:

papirje sem vrgu v kanto za smeti, :beri:

to me res razkurilo... in po moje se kaksno stranko bo

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a Mark » 5. Mar 2009 ob 20:09

Vsak dokument služi nekemu namenu. Sploh pa če bi bilo na računu drugo ime, ne moreš brez soglasja obeh strani kar nekaj pošiljat. Mora biti tudi pravno urejeno. Kdor želi imeti vse poštimano, kot se spodobi gre čez tak postopek.

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a maxus » 8. Jan 2010 ob 12:44

Od T-2 dobivam dve položnici in sicer eno za storitve, drugo pa za plačilo mobilnega telefona na obroke.Zanima me ali je možno, da bi oba računa združili na enega in bi meni prihranili provizijo za eno položnico, sami pa bi imeli tudi manj stroškov, saj bi mi namesto dveh pisem poslali samo eno.
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 11. Jan 2010 ob 09:57

MrTwelveTrees napisal/-a:dones bil na T2, pa sem hotu narest da mi posiljajo 2 poloznice, eno za internet in eno za telefonijo (za stare starse)
pa mi pol tip sprinta ene 6 listov na novo pogodbo da morajo stari starsi podpisat 4 liste, vnest njihovo davčno... bal bla bla bla :jao:

to me je tako razpizdilo, zakaj za vraga na Simobilu rečeš da ti položnico pošiljajo na drug naslov in je urejeno takoj ? :plosk:
sploh na komlicirajo, T2 pa neki če spreminjaš vso pogodbo na novo izpolnit, pa podpisat, pa poslat v poslovalnico ali prinesti...
zakaj ??? če lahko svar tako poenostavimo... ampak NE! :jao: pa nej majo svoj prav

mislijo da se mi da razlagat starim staršem zakaj rabim 4x podpis, pa njihovo davčno... :grr:

papirje sem vrgu v kanto za smeti, :beri:

to me res razkurilo... in po moje se kaksno stranko bo
Naslov pošiljanja pošte je eno, delitev računa med različne ljudi pa drugo. Moraš razumet, da dokler je vse ok med ljudmi ni problema... ko pa pride do izvršbe in dolžnikov, pa še kako šteje vsak člen v tem aneksu.

Aneks za uporabniško naročniško razmerje je v poenostavljanju, hkrati z ostalimi aneksi.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Račun za storitve T-2

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 11. Jan 2010 ob 10:14

maxus napisal/-a:Od T-2 dobivam dve položnici in sicer eno za storitve, drugo pa za plačilo mobilnega telefona na obroke.Zanima me ali je možno, da bi oba računa združili na enega in bi meni prihranili provizijo za eno položnico, sami pa bi imeli tudi manj stroškov, saj bi mi namesto dveh pisem poslali samo eno.
Zankrat tako združevanje ni možno (različni pogodbi za nakup/storitve), lahko pa sešteješ zneska in vse plačaš na sklic od računa za storitve. Tako boš vsaj ti prihranil :pivo:
:rtmT2:

Odgovori