Začasni odklop ?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Alias
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 3. Dec 2008 ob 14:19
T-2: Še nimam

Začasni odklop ?

Odgovor Napisal/-a Alias » 19. Mar 2009 ob 18:37

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo izkušnje z začasnim odklapljanjem – oz. odpovedjo za določen čas – npr. za nekaj mesečno odsotnost?
Sam bi to rad uporabil čez poletje, ko me najbrž ne bo 2-3 mesece in se mi zdi brezveze plačevat net, TV in telefon, če jih ne bom uporabljal.

Ali je kaj takega sploh mogoče?
Tudi za (stacionarni) telefon? Ali moram telefon obdržat, da mi ne propade številka?

Hvala!

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Začasni odklop ?

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 19. Mar 2009 ob 18:44

Začasno se lahko zamrzne samo storitev telefonije in to za največ 3 mesece. Strankam raje priporočamo, da se odjavi vse razen interneta in tudi tega spremeni na najmanjši paket. Nekaj boš moral plačevati v vsakem primeru. Telefona pri TS na skupno razvezanem dostopu NE odjavljaj v nobenem primeru. Tudi vseh naših storitev na VDSL ne odjavljat!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Začasni odklop ?

Odgovor Napisal/-a Mark » 19. Mar 2009 ob 18:50

Alias napisal/-a:Ali moram telefon obdržat, da mi ne propade številka?
Lahko zapišeš ali imaš srd ali si na prd. Če imaš prd lahko ravnaš, tako kot je predlagal mitja_i. Se pravi obdržiš samo internet. S tem se avtomatsko zavaruješ, da ne izgubiš parice. Če vse odjaviš ti žal ne more noben garantirati, kakšen odgovor ti bo telekom posredoval ob ponovni želji po priključitvi. Če bo zavrnjena poizvedba z opombo "Ni parice primerne za razvezavo" boš moral naročiti še nov telefonski priključek za cca 89€ pri TS.

Alias
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 3. Dec 2008 ob 14:19
T-2: Še nimam

Re: Začasni odklop ?

Odgovor Napisal/-a Alias » 19. Mar 2009 ob 19:06

Hvala!
Sem pozabil povedati, da sem na optiki. A to kaj spremeni?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Začasni odklop ?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Mar 2009 ob 04:54

Potem pa ni nobenega problema!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Začasni odklop ?

Odgovor Napisal/-a Skorc » 20. Mar 2009 ob 08:18

Hmmm ... naj ne bi bilo, verjetno pa se da dogovoriti. Pri "klasični" odjavi storitev e-mail naslovi in uporabniška imena gredo v seznam "uporabljenih" in jih ni možno ponovno aktivirati.
V primeru začasnega odklopa pa gre za neko obliko rezervacije. V tem primeru je ponudnik storitev upravičen do nadomestila za rezervacijo. Mal sem brskal po straneh pa nisem zasledil kako je zadeva urejena (priznam, da pri izkanju nisem bil prav dosleden in natančen - bral po diagonali).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Tik-Tak
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Sep 2008 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optičarka

Re: Začasni odklop ?

Odgovor Napisal/-a Tik-Tak » 20. Mar 2009 ob 21:33

Odjavi vse razen telefona, ki stane 4 EUR na mesec. To pa ni nek hud znesek, se mi zdi. Ko se vrneš, pa stopi kar do katere od poslovalnic, pa se bo takoj uredila še aktivacija ostalih storitev.
Slika

Odgovori