[Imam] T4 20M VDSL [Imel sem] VDSL 8/1 2xTV 1xtel.

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

[Imam] T4 20M VDSL [Imel sem] VDSL 8/1 2xTV 1xtel.

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 22. Jun 2009 ob 11:35

Pozdravljeni!

Imam internet hitrosti 8/1 (VDSL), analogni telefon preko vooda, 1x CRT TV preko Motorole VIP 1510 (scart priklop) in 1x rač. monitor Samsung T260 26" preko HD Amino 130 (HDMI prilop), od centrale smo cca 1km, download naj bi bil cca 25mbit skupno.
Internet sem imel že par let od T-2, tako da smo se odločili za all inclusive pri T-2 :)
Prej smo imeli kabelsko TV in telefon pri naconalnem operaterju.

Na priklop TV+Telefon sem čakal od oddaje dopisa cca 3 tedne. Pogodba, ki sem jo dobil za izpolnit je imela veliko napak, tako da sem jo bil pripomoran popraviti (pogodba je zelo na slabem nivoju). Za vsak slučaj sem dodal že poslan dopis k pogodbi, če T-2 kaj ne bo jasno. Ampak res, pogodba ni človeku prijazna. :aa:

Prvič, ko je bil monter pri meni 17.06. ni imel s sabo 1xHD vmesnika, ampak 2x navadna stb-ja, ki sem ga sprecifično naročil in napisal v pogodbi in dopisu. HD vmesnik sem zahteval zaradi HDMI priklopa, HD programi me ne mikajo, pa tudi linija ni dovolj močna za to, meni se je šlo samo zaradi HDMI priklopa, kar sem tudi obrazložil v dopisu. Monter mi je dejal, da so se na T-2 odločili, da mi ne dajo HD STB, ker mi linija ne zmore HD prenosov, kljub razlagi zakaj hočem HD STB. Z monterjem sem se dogovoril, da bom rešil problem, preden mi priklopi, ker če bi bile nadaljne komplikacije bi preklical pogodbo. Še isti dan sem poslal še en dopis, priznam, bil je malo bolj oster. 18.06. pokličem na 02 in povprašam, če so dobili dopis, gospod na drugi strani poišče vse moje dopise in mi predlaga da naj pošlljem ŠE EN DOPIS z razlago kako pa kaj in kaj želim!!?? No, povedal se mu, da ne bom poslal še enega dopisa, ker že imajo vse dopise z natančno razlago kaj želim in da naj poiskusi to zadevo rešit brez dopisovanja. Po minutki čakanja smo se vse dogovorili. :car:
Na šihtu si še isti dan vzamem 2h fraj, ker sva bila zmenjena s monterjem ob 12h. On pride vse zmontira, internet dela, CRT TV (motorola) zrihtana, problem je bil samo v HD Aminotu 130 (monter mi razloži da bo amino aktiviran čez cca pol ure). Monter mi razloži tudi, da bo telefon aktiviran naslednji dan (19.06.) tokom dneva (klicati ne morem, klice lahko sprejemam).
Pridem domov ob pol 16h (se pravi 18.06.), Vse dela razen HD Amino 130; menuji delajo, se pravi lahko grem v videoteko, spreminjam profile, vtičnike... video TV signala ni - je tema, zvok pa blokira. Prijavim napako na 02, z gospodom sva poiskusila rešit problem (me je celo nazaj poklical :car: , da nisem trošil mobitela). Predlaga mi, naj odklopim vse UTP kable razen do Aminota, glej ga zlomka slika se pojavi ampak so diapozitivi. Verjetno je odprl signal do aminota kolikor se da. Gospod na drugi strani pove, da nima več idej kaj bi lahko bilo in da bo javil napako naprej.
Drug dan v petek 19.06. me kliče en gospod iz T-2, češ da je HDMI kabel fuč in da naj ga pridem zamenjat v poslovalnico. Povedal sem mu, da to ni opcija in da bo prišel monter v ponedeljek 22.06, ok bomo že potrpeli do ponedeljka.
Okoli 18h v petek 19.06. pokličem na 02 ker telefon še vedno ne deluje (ne morem klicati ven in še odmeve slišim ko kličem iz mobitela noter), v soboto ista štorija pokličem in mi pove gospod na drugi strani da bo b ponedeljek. :grr:

Danes 22.06. naj bi prišel monter ura je 11:34 ni še klical, če lahko kličem ven iz domačega bom preveril, ko pridem domov. :grrpc:

Drugače pa internet leti, televizija na motoroli dela brez problema, brez kockanja in teh stvari. Upam da nisem ša kaj izpustil...
Zadnjič spremenil Gizoman, dne 25. Nov 2011 ob 15:14, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 22. Jun 2009 ob 13:26

Domači telefon je zrihtan, se pravi da se lahko kliče tudi ven, toda še vedno se sliši lasten odmev :grrpc:
Monter še ni klical. :grr:
Razlog da ne vidim TV signala zaradi fuč HDMI kabla se mi ne zdi pravilen, ker nebi videl normalno T-2 menujev, lahko pa da se motim. Nimam možnosti preveriti in menjat kabel, novega pa ne bom kupoval, dokler ne vem kaj je. Lahko da je Amino 130 pokvarjen. Ampak pravilno bi bilo to čim prej zrihtat....... :beri:

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a erbi » 22. Jun 2009 ob 13:45

Odmeva se največkrat znebiš tako, da zmanjšaš glasnost v slušalki.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 22. Jun 2009 ob 13:59

Odmev slišim, če kličem iz mobitela na domači telefon, se pravi da ga slišim na mobitelu (samega sebe slišim v mobitelu z nekaj milisekndnim zamikom, nikoli prej slišal, kamor koli sem klical, odmev tudi z drugim mobilcem- drugo tel. št.). V mojem primeru ni razlog glasnost slušalke. Na 02 mi je gospod dejal, da če bom ob vklopu izhodnih klicev še slišal odmeve, da naj pokličem nazaj....Verjetno bom dal 02 številko kar na hitro klicanje pod dvojko :owned:

Monter ni klical, verjetno danes monterja ne bo, potrpežljiv bom do jutri se pravi do torka 23.06. do 15.30h, ko pa pridem z dela in ne bo zadeva zrihtana bom želel razlog za čakanje.....se pravi spet 02 malo bolj na trdo...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Jun 2009 ob 14:47

Če ti ne porihtajo do večera, mi daj svojo številko pogodbe na Zasebna sporočila. :namrec: Bom probal "malo pospešiti".
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 22. Jun 2009 ob 15:51

Navadni Nimda: sem ti poslal podatke.

Zadeva je takšna, sem prišel domov, in dobil navadno pošto od T-2 ZADEVA: tehnična preveritev HDTV, poslana 19.06. :jao: Jaz vem da HDTV-ja ne morem imeti zaradi počasnosti VDSL-ja in tudi nisem zahteval preveritev :beri: :jao:
Nekdo je tudi klical na domačo telefonsko iz T-2, ampak se je javila mati, ker sem bil na šihtu, ki ne ve dosti o tem. Moja kontaktna je GSM št., ne vem zakaj me niso mene osebno klicali.
Jaz sem že podpisal monterju 18.06. in se strinjal, da HD programov ne bom uporabljal. V dopisu pa sem že povedal da želim le 1xHDTV STB zaradi priključka HDMI in ne želim HD programov!! Vsi na 02, na tem forumu in monter so pritrdili da je to možno, da imam HD STB vmesnik, brez HD kanalov, da bi to moralo delovati... Pa še to, zahteval sem tudi potrdilo o preklicu naročnine Kabelske TV, zaradi hitrejšega reševanja problemov....ampak tega pa nisem dobil..

ne vem več kaj naj rečem.......



EDIT; 16:47, 22.06 ;monter ni klical, iz T-2 tudi ne (so rekli mami, da me bodo kontaktirali, me niso)

Sem poiskusil Amino 130 nastavit na SD signal (576p) v strojnih nastavitvah in je ista zgodba -->brez TV slike (tema), meniji so, zvok blokira.... Če želim poslušati radio ista zgodba, zvok blokira..... :nevem:

Ali je res možen fuč HDMI kabel :?: ?

Navadni Nimda, kako kaže?



EDIT 2; 17:22 22.06.
:jao:
Pride mati do mene in mi pove da se Motorola VIP 1510 ne vžge, ko pritisne vklop stb-ja na daljincu se ne zgodi nič, baterije so OK, to se je zgodilo že DRUGIČ (prvič 2 dni nazaj - sem sam sebi rekel, da če bo še enkrat, prijavim napako). Pripomoran sem bil stb odklopiti iz električnega omrežja, ga nazaj vklopiti in sedaj deluje normalno. Napako sem kakopak prijavil na 002 in podrezal sem tudi vse ostale napake, če boš Nimda še ti kaj podrezal, mogoče že ta teden gledam TV.




EDIT 3; 17:32
Kliče me gospod iz T-2 059001000, me vpraša kaj je narobe, se mi zdi da je ta isti gospod klical v petek in z njim sem se dogovoril za danes 22.06., da pride monter zrihtat aminota 130. Ok, povem mu še enkrat kaj je narobe, kot tudi za novo napako na Motoroli, komaj sedaj bo on posredoval monterju naprej napako......nočem nič slabega in nočem nobenega užalit, saj smo le ljudje, ampak mislim da ima T-2 neke vrste amnezijo :owned: mogoče je tudi kak virus na T-2 omrežju :nevem: :jao:
Zadnjič spremenil Gizoman, dne 22. Jun 2009 ob 17:39, skupaj popravljeno 1 krat.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 22. Jun 2009 ob 17:36

Jaz pa mislim da ni kriv HDMI kabel ampak tvoj monitor verjetno ni pravilno nastavljen za sprejem preko HDMI kabla,poskusi odlkopit PC od monitorja in probaj imet gor priklopljen samo Amino 130.Sicer zadeve dobro ne poznam maš ti monitor nastavljen na AVTO in ko si priklopil gor pc ti je zaznalo DVI kabel zdaj ko poskušaš priklopit HDMI ti verjetno zadeva moti signal,kot pravim monitorja ne poznam dobro probaj najdit nastavitve kjer lahko določiš preko katerega vhoda boš sprejemal signal.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 22. Jun 2009 ob 18:08

Na monitorju imam izklopjeno AUTO zaznavanje signala, tako da ročno nastavim na HDMI ali DVI, se mi zdi osebno bolj funkcionalno tako. PC imam na DVI, Aminota pa na HDMI. Baje da lahko tudi HDMI kabel nagaja: KLIK

Ta HDMI kabel, ki ga da T-2 se ga dobi za 4 dolarje po kosu v kompletu 95-ih. Tako da bom poročal kako bomo rešili to. Nimda je že posredoval tako, da se mu najlepše zahvaljujem. :pivo:


EDIT: 10:35 23.06.

me zanima kje se je izgubil nalog za monterja, ker me še ni kontaktiral :nevem:


EDIT2: 16:00 23.06.

monterja še ni in ga verjetno danes tudi ne bo.......... :nevem:


EDIT3: 9:44 24.06.

poklical monter če sem doma, na žalost me ni, ker delam do 15h. Rekel je da me še pokliče ob 15h....mogoče danes zrihtamo vse :D

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 24. Jun 2009 ob 14:57

Prosim T-2, da zaposli še kakšnega monterja zaradi obsega dela ali pa da naj ne kupuje škart robe in naj zrihta plug and play storitve, ker to ne mora bit res :grr:
Monter pride verjetno v petek ker ima dela vrh glave.......za ta mesec ne plačam najemnine za dodatni HD vmesnik....bom vsaj pokril stroške mobitela.... :grrpc:

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 26. Jun 2009 ob 18:47

No rešil sem problem......pa ne po zaslugi T-2 (moram pa priznat, da so se vsi trudili, da bi zadeva špilala), hvala N.Nimdi :pivo: in tehnični pomoči 002 za sodelovanje :pivo:

Danes je monter prišel;
Motorolo 1510 smo zamenjali---> za enkrat dela BP
Aminota hd 130 smo tudi zamenjali kot tudi zloglasni hdmi kabel KI NI BIL KRIVEC za nedelovanje tv-ja, prav tako ni bil kriv amino.
Kriv je bil napačno prikleščen vtikač UTP kabla, ki sem ga kupil na meter (17m, cat.5). Monterju se je verjetno ponesrečilo pri montaži vtikača. Hec je bil v tem, da je na isti kabel internet delal, TV pa ne. :hmm:

No sedaj vse dela :D
...še več tudi HD kanali mi delajo :rtmT2:

HDTV mi dela (če je druga tv ugasnjena), speed test za internet pa mi pokaže 4/1
ODLIČNA SLIKA :car:


EDIT: 12:15, 27.06.

Nova motorola se zopet noče vžgat, se ne odzove daljincu :nevem:

EDIT2: 29.06.2009

Monter prinesel še nov daljinec, za enkrat dela VSE BP :D
Pa še posodobitev za aminota je prišla :car:

Kljub začetnim nevšečnostim----> :rtmT2:

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 10. Jun 2011 ob 07:46

Danes gre na pošto zelo zanimivo "pismo". Poslano je na T-2 naslov in sedaj lahko samo še čakam, da se izvedejo postopki za uresničitev mojih želja.
Dragi moji, grem na T4 20M :pivo: :rtmT2:

Upam, da bo ta prehod neboleč in izveden profesionalno :beri: :D
Ko bo vključeno (če slučajno poštarja ne ulovi kakšen pes in poje pogodbo) sporočim in pristojne na forumu obveščam, da bodo imeli malce dela s spremembo naslova te teme :D

Plujmo naprej! Skupaj v pravo smer s svežim vetrom v jadrih. :pivo:

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a martis » 10. Jun 2011 ob 09:22

Imam T4 že od začetka.
Pri naročilu (oz izvedbi naročila) ni bilo NOBENIH problemov - 123 uštimano...
pol so pa še pred kratkih hitrost povečali na 20M...
kar sami od sebe...
čez noč...
brezplačno...
uh...
grem zdaj solze spustit... :D :rtmT2: :rtmT2: :rtmT2:

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 13. Jun 2011 ob 17:24

Pa so me priklopili na T4 20M :D Samo še SIM počakam pa bo ALL IN :car:
Če se da, bi moderatorje prosil za spremembo imena topika v [Imam] T4 20M

Test:
0xTV -> speedtest: 19,15 Mbps / 1,06 Mbps :lol:
1xTV (kanal A) -> speedtest: 14,14 Mbps / 1,06 Mbps :D
2xTV (kanal A + POPTV) -> speedtest 8,06 Mbps / 0,94 Mbps :)

Download:
Se pravi je doldajanje zaklenjeno na 20mb, čeprav je sinhronizacija višja od 20mb. To pomeni, da se TV stream odbiva od te postavke in ne od sinhronizacije, če se ne motim?
Sem mislil, da se TV stream odšteva od sinhronizacije.

Upload:
Edino kar bi rad vedel je, če se ga da malenkost zvišat oz. ali mi linija sploh to omogoča? Namreč sem pričakoval malo višjega :hmm:

:plosk: :rtmT2:

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 13. Jun 2011 ob 17:37

podatke na zs...
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: [Imam] VDSL 8/1 internet + telefon + 2x TV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 14. Jun 2011 ob 16:42

Ciril88 je posredoval in zmagal. Hvala :pivo:

Sedaj imam DL: 20Mbps UL: 2Mbps :car:

Ne rabim optike 8)

Odgovori