Motnje pri televizijskem sprejemu

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Whisky1981
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 19. Okt 2009 ob 16:43
T-2: Že imam
Paket: Trio (4/1+2TV+telefon)

Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a Whisky1981 » 19. Okt 2009 ob 17:03

Pozdravljeni,

sem novi naročnik T2 in imam 2 televiziji ter internet 4/1 + telefonijo.

Moj problem je v temu, da mi televizija šteka oz. imam motnje v signalu. Tu pa tam se pojavi kakšna kocka ter vsakotoliko poka zvok. Kolikor vem je tukaj problem v prenosu podatkov. Ko je monter bil pri meni je zmeril linijo 21Mbs. Povedal mi je da ena televizija porabi 8Mbs torej skupno televizije rabijo 16Mbs + internet 4Mbs je to 20 Mbs.

Ko sem klical na T2 mi je gospodična na drugi strani povedala, da imam preveč povezav na modemu (zaradi torrentov) ter se zato modemu meša in televizija šteka. To da imam internet močno obremenjen s torrenti in mulo je res vendar mislim da tukaj bi morala stvar biti ločena.

Namreč, predhodno sem bil naročnik Siola in pri njih mi internetni prenosi nikoli niso vplivali na sprejem televizijskega signala pa čeprav sem jih imel naštimane na ful. Zato me zanima če je mogoče da internetni prenosi tako vplivajo na televizijski signal ali je kaj narobe z dosttavljenimi napravami.

povprašal sem tudi če ima T2 kakšne bolj kvalitetne modeme, ki se jim ob toliko povezavah nebi "zmešalo" vendar je bil odgovor da drugih modemov žal ni.

Prosim za obrazložitev.

Najlepša hvala vnaprej.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Okt 2009 ob 17:06

Če si že prijavil napako na tehnično podporo, mi napiši svojo "številko pogodbe" na Zasebna sporočila in bom pomagal poštimati.

QOS seveda dela tako, da ima telefon prioriteto pred TV, ki ima prioriteto pred internetom. Edini problem je seveda lahko, če ne dosegaš zadostne pasovne širine v download smeri.
Optika 100/10

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a lumpek » 19. Okt 2009 ob 17:32

na siolu mislim da codirajo v mpeg2 tam dosti majn pasowne sirine pozere kot t2 ;) zato pa tud slabsa kvaliteta slike :P
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Okt 2009 ob 18:05

Mi na T-2 pa nič ne kodiramo, ampak pošiljamo naprej, tako kot pride od ponudnika. Vsako prekodiravanje, kot vemo, vnaša več artefaktov v sliko, zato tega ne počnemo. Večinoma je čisto vse v MPEG-2, zato tako dobra in naravna slika. :razz:
Optika 100/10

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a lumpek » 19. Okt 2009 ob 18:46

no narobe smo se razumeli ;) sej vseeno al mpeg2 al mpeg4 ce je dober bitrate.. na siolu pac znizajo bitrate, da porabi majn bandwitha
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Okt 2009 ob 18:56

S tem se seveda strinjam. Mi ne delamo kompromisov glede na kvaliteto - če si predaleč od centrale pač ne moreš imeti TV.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Okt 2009 ob 20:28

Kakšno "hitrost interneta" si imel prej na Siolu in koliko TVjev?

Nekaterim bivšim Siolistom je nerazumljivo, zakaj je prej na Siolu vse delalo v najlepšem redu, s T-2jem je pa en kup s****a!
Ampak ponavadi je zadeva čisto enostavna... na Siolu so imelu osnovni paket (1/256, TV (4Mbps) ter telefon), skupaj dobrih 5 Mbps v downloadu. Ko pa prestopijo na T-2, se pa apetiti kar naenkrat povečajo in želijo imeti 10/1, 3*TV ter še telefon.... potem se pa čudijo, zakaj dela tako slabo!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Whisky1981
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 19. Okt 2009 ob 16:43
T-2: Že imam
Paket: Trio (4/1+2TV+telefon)

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a Whisky1981 » 20. Okt 2009 ob 20:50

Nisem tak primer, na Siolu sem imel 2 televizijska sprejemnika ter internet 4Mbs/512Kbs ter telefonijo. Edina razlika je da zdaj imam 512Kbs več v uploadu, ki pa jih ne uporabljam zato ker sem na torrentih pustil omejitev uploada takšno kot je bila prej.

Moj problem je prav v temu da če spustim internet v polni tok in mi pobira in pošilja zadeve na full se televizija zloži in se sploh več ne vzpostavi, zato moram imeti internet omejen softwaresko, ker če ne ni nič iz televizije...

Pri siolu pa sem imel internet v polnemu teku in se pri televiziji ni pokazala nobena sprememba.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a dule17 » 20. Okt 2009 ob 21:58

ti je ze Coban povedal - Siol = 1x Tv =4Mb fiksno, pri T-2 pa lahko doseže precej več (8-9Mb). Če pomožiš npr. 2x 8Mb + 4Mb = 20 Mb kar pri tvoji liniji 21 Mb precej hoja po robu. Za razliko od Siola kjer si imel precej bolj stabilno linijo.

Da ti ob polni obremenitvi zablokira tv je povsem verjetno na podlagi tega kar si napisal. Verjetno pač hočeš preveč za tvojo linijo. Mogoče lahko zaprosiš za kakšen QoS in ti pač poskrbijo za to, da ima Tv prednost ali obratno. Na 21Mb dobiš verjetno max nekih 17-18Mb izkoristka. Kar pomeni 2x TV in 1/256, mogoče 1/1. To je to.

Sicer pa naj pove kdo od neuradnikov.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a kekoke » 21. Okt 2009 ob 10:26

verjetno gre za kakšno napačno nastavitev pri t-2ju, če hočjo lahko zrihtajo marsikaj. Ko mi t-2 funkcionira (ko ne funkcionira, ne funkcionira nič (krivo naj bi bilo vreme in ostali zunanji dejavniki)) mam pri 11M max sinhronizacije popolnoma delujočo TV, 10/2 internet in ves čas delujoč telefon (neta je pač tok, kolikor ne zasedeta telefon in TV). Internet ni še nikol ogrožal TVja. So pa v časih ko ne dela niti 1/256 tud že men diagnosticiral torrente, ki pa jih moj računalnik še ni videl.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Motnje pri televizijskem sprejemu

Odgovor Napisal/-a blackmack » 21. Okt 2009 ob 10:52

Probaj pri polnem prometu postopoma navzdol omejevati upload potem pa še posebej download. Pa omeji število povezav nazven. Pr men se je tud to pojavlalo pri popolnoma zabasanem uploadu. Pa sm v routerju na QOS nastavil par kilo nižji upload, ki lahko gre skozi pa nimam več problemov. Število skupnih povezav omeji na 200, na torrent pa na 50.

Drugač pa mam jaz sinhro 22/1,3 pa mam 2xtv + 10/1 pa je ok. TV ful poredko zniža download pod 1,1MB.
Slika

Odgovori