Izpadi omrezja v tehnoloskem parku v LJ

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Izpadi omrezja v tehnoloskem parku v LJ

Odgovor Napisal/-a Elysium » 22. Nov 2009 ob 14:50

Zanima me, kaj je vzdok za izpadanje tako T-2 interneta kot tudi IP telefonije v tehnoloskem parku, Pot za Brdom v Ljubljani.

Namrec ze par mesecev se tudi doma odlocam za prestop iz Siola na T-2 vendar se doslej se nisem odlocil iz dveh razlogov. Najprej je bilo govora o predlogu za stecaj itd., sedaj pa imamo v sluzbi (imamo T-2 linijo 100/100) ze dva dni (cetrtek in petek) posteno moteno delovanje tako interneta kot tudi IP telefonije. Najprej smo bili (sluzba, T-2 linija) prakticno ves cetrtek brez obojega, potem pa se v petek vsaj dve uri. Tudi sicer se nam obcasno dogajajo razni izpadi, kar se meni doma na Siol-u ne dogaja ze precej let. V taksni situaciji je tezko delati, ker smo pri delu zelo vezani na internet, prav tako nas tudi stranke ne dobijo. Zato se mi zdi, da bodo odgovorne osebe v nasem podjetju ob prvem naslednjem podobnem kiksu izbrale kakega drugega ponudnika.

Doma pa je podobno. Ne morem si privosciti, da bi takole ostajal brez interneta, ker imam postavljene razlicne serverje, ki morajo biti dosegljivi 7/24. S Siolom glede tega trenutno nimam problemov ze vec let, razen da se mi je vmes parkrat zgodilo, da so mi njihovi izjemni "strokovnjaki iz supporta" brez moje vednosti vklopili router na njihovem iskrskem modemu, kar je povzrocilo, da sta se hkrati priklapljala tako njihov kot moj router in posledicno ni nic delalo. Sicer problemov nimam, razen da TV okoli septembra vecinoma ni delala.

Na T-2 bi zelel prestopiti, ker potrebujem visjo hitrost linije. Vsaj 5/5 - zelel bi se visjo, vendar nam ze vsaj tri leta obljubljajo optiko, ki jo imamo ze dve leti napeljano do hisne omarice, ampak o prikljucitvi se ni ne duha ne sluha. Prav tako imam res ze dovolj pametnjakovicev iz Siolovega supporta, ki vecinoma res ne obvladajo nic drugega, kot gledanje luck na modemu.

Ne bi pa zelel priti iz dezja pod kap, zato me zanima, kaksna je trenutna situacija na T-2.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izpadi omrezja v tehnoloskem parku v LJ

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 22. Nov 2009 ob 15:17

Jaz ne vem kaj komliciraš ?

če bi bil jaz na tvojem mestu bi (če je tako nujno da moraš met support 24/7) bi si nabavil UMTS za backup povezavo = 10 eur na mesec, ti je to velik znesek ?
pojdi na t-2, itak se ne vežeš časovno in če ti ne bo všeč greš nazaj na siol,
kar se tiče stečaja je to malo verjetno ker je veliko naročnikov

noben ponudnik pa ti ne bo zagotovil da ne bo nikoli prekinitev, če se je to dogajalo pri tebi v službi je bila kakšna napaka in se stvar uredi

za primer; za kupujem avto; kandidat Renaul Scenic, mi lahko kdo zagotovi da ne bom mel problemov z njim ? ne, noben... če bo pod garancijo kaj crknilo bo zamenjava brezplačana, kaj na pa, se sekiram ?

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Izpadi omrezja v tehnoloskem parku v LJ

Odgovor Napisal/-a The Menace » 22. Nov 2009 ob 15:20

V četrtek in petek je bila splošna težava na področju ljubljane, kar se ne dogaja vsak dan, če pa imate večkrat prekinitve je pa najboljše na HD poklicati...
in če ti doma ne prekinja linije na siolu ti je tudi na t-2 nebi smelo.
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Izpadi omrezja v tehnoloskem parku v LJ

Odgovor Napisal/-a Malkec » 22. Nov 2009 ob 19:56

Tile izpadi so bili posledica hujše strojne okvare, sej je pisalo v obvestilu.

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Izpadi omrezja v tehnoloskem parku v LJ

Odgovor Napisal/-a toni » 22. Nov 2009 ob 20:03

MrTwelveTrees napisal/-a: za primer; za kupujem avto; kandidat Renaul Scenic, mi lahko kdo zagotovi da ne bom mel problemov z njim ? ne, noben... če bo pod garancijo kaj crknilo bo zamenjava brezplačana, kaj na pa, se sekiram ?

Ubogi no, a se moraš res za Scenica odločit. Sem mel dva nova, oba samo sranje od kvalitete.
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Izpadi omrezja v tehnoloskem parku v LJ

Odgovor Napisal/-a turist » 22. Nov 2009 ob 20:15

Zanimivo, da si moral imeti dva, da si ugotovil kar si. Bi lahko že po prvem prišel do zaključka ! :blbl:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Izpadi omrezja v tehnoloskem parku v LJ

Odgovor Napisal/-a Cobane » 23. Nov 2009 ob 07:10

MrTwelveTrees napisal/-a:Jaz ne vem kaj komliciraš ?

če bi bil jaz na tvojem mestu bi (če je tako nujno da moraš met support 24/7) bi si nabavil UMTS za backup povezavo = 10 eur na mesec, ti je to velik znesek ?
pojdi na t-2, itak se ne vežeš časovno in če ti ne bo všeč greš nazaj na siol,
kar se tiče stečaja je to malo verjetno ker je veliko naročnikov

noben ponudnik pa ti ne bo zagotovil da ne bo nikoli prekinitev, če se je to dogajalo pri tebi v službi je bila kakšna napaka in se stvar uredi

za primer; za kupujem avto; kandidat Renaul Scenic, mi lahko kdo zagotovi da ne bom mel problemov z njim ? ne, noben... če bo pod garancijo kaj crknilo bo zamenjava brezplačana, kaj na pa, se sekiram ?
1. Glede na to, da si T-2-jev monter, bi lahko imel malo več tolerance do T-2-jevih uporabnikov, ki se upravičeno pizdijo! :neutral:
2. Glede na to, da je bil T-2 v krču na območju LJ, mu tudi T-2 UMTS za 10 € ne bi pomagal (to bi moral vedeti)! Razen če si mislil Mobitel UMTS, samo ta je pa precej več kot 10 €! :namrec:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori