HelpDesk in osebni podatki...

Splošni pogovori o T-2
Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 16. Mar 2010 ob 12:53

Pozdravljeni!


Zanima me, na podlagi česa lahko oslužbenec na HDju izdaja "osebne" podatke klicatelja...

Se pravi, če pokličem iz KONTAKTNE ŠTEVILKE oz. številke ki je vključena v paket... lahko zvem moj statičen IP?

Oz, če dam kar primer... V čeraj sem poklical na 059... in dobim prijazno pucno... ki pa je rekla, da mi ne sme povedat nobenega podatka o mojem priključku...

Ne vem no... to se mi zdi kar precej noro... Ok bi razumel če bi imeli tale ip napisan kje na servisnih... kot npr SiOL... oz. če bi na siolu klical iz kontaktne bi podatek dobil!!!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 16. Mar 2010 ob 13:03

NE smejo se dajati podatki preko telefona,
tako imajo navodilo in zato je deklica čist pravilno ravnala, pošljejo lahko samo dokument z podatki(po pošti).

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Mar 2010 ob 13:06

Prav je tako... meni je bilo prav čudno, ko sem se vedno predstavil z imenom in naročniško številko, z druge strani žice so mi pa zdrali naslov in kontaktne podatke!? :grrpc:

Naj ne omenjam, da sem klical iz vseh mogočih telefonov. Razumljivo bi pa bilo, če bi klical iz domačega oz. kontaktnega telefona! Končno, da se spoštuje anonimnost osebnih podatkov. V profilu bi morali biti vnešeni kontaktni telefoni s katerih se lahko kliče ali pa kako drugače rešeno, kajti preko telefona se ne da pokazat osebne!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a Skorc » 16. Mar 2010 ob 14:16

E, tole si se pa pošteno prenaglil. Huda omejitev, da lahko pokličeš SAMO iz v naprej "registriranih" telefonskih številk in poskušaš urediti zadevo, ki jo reklamiraš ali pač poizveduješ po dodatnih informacijah. Vlada, da je pravilno, da se prestaviš z imenom in priimkom, tvoj ID pa je operaterju v pomoč pri odpiranju tvoje "zgodovine". To, da operater kot potrditev autentifikacije povpraša ali gre za naslov X.Y pa je samo sistem preverjanja (osebno imam dve naročniški razmerji na različnih lokacijah in do sedaj nisem nikoli imel problemev glede napačne identifikacije). Močno dvomim, da bo Pepe Korenček poklical na HD in zdrdral tvoje ime in priimek ter naročniško številko.

Sicer pa ... po tvoje, da se razumeva ... kako bi izvedel preverjanje identitete klicočega in hkrati ne zakomliciral do amena. Morda sistem enkratnih gesel (primer SKB net-a).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Mar 2010 ob 14:30

Dal sem enega izmed možnih rešitev... ki pa še zdaleč ni edini.

Nisi me razumel, kaj sem hotel povedat. Pri klicu na HD sem se predstavil z imenom in naročniško številko. Naj ti še povem, da moje ime ni nosilec naročniškega razmerja. Torej: "Dober dan, Janez pri telefonu. Jaz bi pa prijavil napako zaradi... na naročniški števili 123456!". A to je zate dovolj?

No, meni so ob tem zdrdrali kdo se skriva za to naročniško številko. Seveda je bila prava, ker se je na drugi strani skrivala tudi "prava" oseba. Kaj pa, če bi bil kr en?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 16. Mar 2010 ob 15:19

slow_slow napisal/-a:NE smejo se dajati podatki preko telefona,
tako imajo navodilo in zato je deklica čist pravilno ravnala, pošljejo lahko samo dokument z podatki(po pošti).
Tako je. Naročnik lahko na kontaktne podatke, ki jih je navedel na pogodbi, prejme tudi SMS ali e-pošto z vsebino.
V primeru, da gre za delikatnejšo informacijo pa izključno klasična pošta, celo priporočeno s povratnico, če je res kaj takega.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 16. Mar 2010 ob 15:34

Enter4 napisal/-a:Pozdravljeni!


Zanima me, na podlagi česa lahko oslužbenec na HDju izdaja "osebne" podatke klicatelja...

Se pravi, če pokličem iz KONTAKTNE ŠTEVILKE oz. številke ki je vključena v paket... lahko zvem moj statičen IP?

Oz, če dam kar primer... V čeraj sem poklical na 059... in dobim prijazno pucno... ki pa je rekla, da mi ne sme povedat nobenega podatka o mojem priključku...

Ne vem no... to se mi zdi kar precej noro... Ok bi razumel če bi imeli tale ip napisan kje na servisnih... kot npr SiOL... oz. če bi na siolu klical iz kontaktne bi podatek dobil!!!
pa obstaja miljon možnosti da vidiš svoj ip :nevem:
LP Robert

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a The Menace » 16. Mar 2010 ob 17:46

nathanhund, ravnokar sem si sformatiral računalnik, in pozabil sem si zapisati svoj statičen IP, tistega dokumenta pa ne najdem več.....
Kje lahko vidim kateri statičen IP imam skonfiguriran, ker je res nujno in ne morem čakati da dobim po navadni pošti tistega dokumenta?
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a KoMar » 16. Mar 2010 ob 17:46

Ti ga bom poslal na ZS, ker predvidevam, da si z njim pisal tudi po tem forumu...

Edit: :mrgreen: sem površno prebral... dejansko si govoril samo hipotetično :oops:

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a The Menace » 16. Mar 2010 ob 17:58

KoMar je car :mrgreen:


Drugače pa kot sem že komarju napisal (bi se moral malo bolj razjasniti v prejšnjem postu), sem se malo pohecal, saj brez kakšnih log-ov ni možno videt IP-ja.... Če kdo pozna kakšen drug način naj pove? :nevem:
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Mar 2010 ob 19:14

Mali milijon načinov imaš, kako priti do IP-ja, s katerega dostopaš:
http://www.myip.dk/
http://whatismyipaddress.com/
http://www.whatismyip.com/
...

Drugače bi pa to lahko pogledal tudi v routerju (če ga imaš) ali pa v računalniku pod omrežnimi povezavami, če si priklopljen direktno na modem ali switch.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a The Menace » 16. Mar 2010 ob 19:29

Ampak pazi kaj sem napisal, jaz sem sformatiral računalnik torej statike nimam vpisane :mrgreen:
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a Malkec » 16. Mar 2010 ob 19:30

Nastaviš dhcp in dela :blbl:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Mar 2010 ob 20:12

The Menace napisal/-a:Ampak pazi kaj sem napisal, jaz sem sformatiral računalnik torej statike nimam vpisane :mrgreen:
Ok, my bad... ampak vseeno bi si lahko podatke o statičnem IPju stiskal in nekam shranil. Npr. zraven davčne številke! Menda nisi tudi to sformatiral? :hudicek:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: HelpDesk in osebni podatki...

Odgovor Napisal/-a The Menace » 16. Mar 2010 ob 20:29

Ja saj, pravim samo v primeru "če bi" itd. bla bla bla....joj ste se zapičli v mene :razz:
"Kako je lepo biti glup "

Odgovori