Philips telefon in CLIP/CNIP

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Darko
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 03:43
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Philips telefon in CLIP/CNIP

Odgovor Napisal/-a Darko » 26. Avg 2006 ob 04:15

Hoj,

imam Philipsov DECT-2211 brezžični telefon, ki podpira takoj CLIP in CNIP (prikaz imena klicočega).

Problem je sledeč:
T-2 (ali to naredi Vood?) izgleda vedno pošilja oboje ime in številko. Ko me kliče kdo iz T-2 omrežja, lepo pokaže njegovo ime na zaslonu telefona. Ko pa me kliče kdo drug, ki ga nimam v imeniku, pokaže samo "" (dva narekovaja) in ne številke, tako da lahko telefonsko številko pogledam šele kasneje v spisku klicev. Izgleda, da poleg številke pošilja še prazno ime, telefon pa seveda to tudi prikaže kot prazno ime ("").

Glede na to, da nisem nikjer na netu zasledil takega problema s temi telefoni, pa še v standardu (ECMA-163) piše:
The service element shall be present if and only if the name is available.
se mi zdi, da je problem nekje med T-2 in mojim telefonom.

Stvar sicer ni tako zelo huda, je pa vseeno kar nadležno, ker je CLIP (zelo lična funkcija drugače 8)) tako praktično neuporaben...

Je ima kdo enake težave oziroma se mu sanja, kje je problem?

lp,
Darko

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Panasonic deluje brez problema

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 27. Avg 2006 ob 16:27

Jaz uporabljam Panasonic telefon (na slušalki piše KX-TCA130FX) in mi lepo potegne ime iz spomina + številko, katero pošlje centrala T2-ja. Če pa ni imena v imeniku, pa mi napiše tiste "" poleg številke. Mislim, da je problem v tvojem telefonu, ker zadevo dobesedno prebere v vsakem primeru, kot si rekel.

Darko
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 03:43
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Darko » 27. Avg 2006 ob 17:07

Telefon zadevo prebere, takrat ko je prisotna... Prisotna bi morala biti pa samo takrat, ko je na voljo dejansko ime...
Tistega "" pa ne bi smelo bit v nobenem primeru, tudi pri tebi ne (s tem da imaš ti očitno dovolj velik display, da ti prikaže oboje hkrati).

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Philips telefon in CLIP/CNIP

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 27. Avg 2006 ob 18:14

To bo to, moj telefon je dvo oziroma tro vrstičen in zaradi tega deluje. Povej mi prosim še ali ti drugače telefonija vredu deluje?!

Darko
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 03:43
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Darko » 28. Avg 2006 ob 03:10

Ja, tefonija mi deluje čisto brez problemov...

Darko
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 03:43
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Darko » 28. Feb 2007 ob 17:17

Bump...

Stvar je še vedno dokaj tečna, pa spet to obujam, ker me zanima, če je zdaj mogoče na forumu že kdo, ki bi se mu sanjalo, kje točno je težava 8)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Mar 2007 ob 06:45

Težava bi lahko bila samo v tvojem telefonu... vood ob klicu pošilja samo številko klicočega, če ta ni skrita. O imenu klicočega pa seveda nima pojma... T-2 mu ga ne more posredovati.

Ali se software v tem telefonu ne da nadgraditi? Ali si že kontaktiral uvoznika za Slovenijo oz. pooblaščeni servis in jih povprašal okoli tega?

Sicer pa lahko zadevo preveriš pri kakšnem kolegu (ali na šihtu), če se ti isto pojavi tudi na Telekomovi telefoniji. Seveda mora biti ta storitev aktivirana s strani Telekoma (kar se dodatno tudi plača pri mesečni položnici :twisted: ).
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 1. Mar 2007 ob 09:39

Sem zamenjal svoj star telefon z novejšim panasonicom...pa je res tako kot opisuje darko. Če kliče številka ki je ni v imeniku bo telefon izpisal "". Na srečo je dvovrstični, tako da se vidi tudi številka :P
Slika Optika od 30.5.2008

Darko
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 03:43
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Darko » 1. Mar 2007 ob 13:13

O imenu klicočega pa seveda nima pojma... T-2 mu ga ne more posredovati.
Seveda ga lahko. Če te kliče kdo iz T-2 številke, ti izpiše ime naročnika (vsaj nazadnje je bilo tako). In očitno je problem ravno v temu - če kliče kdo iz drugega omrežja, pošlje namesto tega prazno ime.

Vood pomoje samo posreduje tisto ime, ki ga dobi iz T-2jevega strežnika.

Mogoče se sicer tole zdi glupo, samo zame je CLIP s to napako skoraj neuporaben. :cry:

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 1. Mar 2007 ob 18:40

A si fuknjen ali kaj clip samo posreduje tel.številko ne pa imena kličočega to ti se pokaže le če imaš to št. ki te je klicala shranjeno v TVOJEM imeniku oz.tel. in zato ti se pokaže ime .. :shock:

Darko
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 03:43
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Darko » 1. Mar 2007 ob 19:50

Nism nič fuknjen. Mogoče zdej ni več tko, na začetku (takrat ko sem pisal prvi post) je blo 100% tko da je pri T2 <-> T2 klicu izpisalo IME NAROČNIKA (CLIP in CNIP).

Mogoče so to ukinili, prvotni problem pa sicer ostaja. In ne, ni na mojem telefonu.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Mar 2007 ob 05:10

No, no, no... brez žaljenja prosim.

Tole sem našel na netu:
Question
What is CNIP (Caller Name Identification)?

Answer
As with the CLI service this new feature is Network dependent (subscription is needed). It will allow you to have the name of the caller displayed upon an incoming call. Check with your Operator the availability of this service.
Res je to, kar pravi Darko... vendar mislim, da T-2 ne sme kar tako pošiljati podatke klicočega (varstvo osebnih podatkov), razen številke, če ta ni skrita. Lahko se pa motim. Dej tole raje preveri na tehnični pomoči.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori