[Imam] 10/2 + Mobilna telefonija + IP TV

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
GreX
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 12:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + Telefonija + IP TV
Kraj: Senovo

[Imam] 10/2 + Mobilna telefonija + IP TV

Odgovor Napisal/-a GreX » 12. Sep 2010 ob 09:36

T-2 imam sedaj že 3 leta in v tem času je bilo nekaj problemov ampak smo jih vedno rešili s T-2jem (tudi menjava kabla do omarice in tako dalje).
Sedaj je pa nova težava in me operaterji na drugi strani telefona samo odrivajo..

Kaj se dogaja je to da na tri ali štiri dni zgubim sinhronizacijo in mi pade iz okoli 20mb na okoli 5-10mb. AMPAK tu je pa zdaj finta, da jim jaz tega ne morem dopovedat, ker modem ima še vedno dobro sinhronizacijo 20mb in mi tehnik po telefonu enostavno ne verjame. Ko pa modem resetiram (ga je on na daljavo tudi) se pa meni sinhronizacija pobere in internet spet dela na polno in TV ne kocka več (pred tem je negledljiv). Klical sem že in mi vedno reče, da bo zapisal in dal naprej ampak v 2 mescih ni nič zrihtano.

Po mojem modem slovo jemle ampak jaz tega operaterjem ne morem dopovedat.. Nekaj se sigurno dogaja z napravo.

Naj ponovim:
Sinhronizacija med modemom in centralo je okoli 20mb.. Modem pa tega enostavno ne dohaja več in mu hitrost pade na 5-10mb kar je popolnoma neuporabno, ker TV kocka v eno in hitrost interneta se logično tudi upočasni. Po resetu modema je pa spet vse OK.

Lp,
Gregor
Zadnjič spremenil GreX, dne 10. Jan 2011 ob 20:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: [Imam] 10/1 + IP telefon + IP TV

Odgovor Napisal/-a Malkec » 12. Sep 2010 ob 12:40

Dejansko iz logov ni razvidno da bi modemu sinhronizacija padla kot opisuješ. Se tole dogaja vsakodnevno?

GreX
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 12:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + Telefonija + IP TV
Kraj: Senovo

Re: [Imam] 10/1 + IP telefon + IP TV

Odgovor Napisal/-a GreX » 12. Sep 2010 ob 15:44

To se zgodi na 3-5 dni. je pa tako, da se res ne vidi na povezavi med modemom in t-2jem, to mi je povedal že tehnik. Ampak sam opazim ko TV kocka do negledljivosti in internet download hitrost pade na polovico ali pa še več. Danes zjutraj se je to zgodilo in sem šel naredit speed test in je bil dl okoli 3.4mb. Težava se odpravi šele ko resetiram modem (sem v preteklosti tudi pustil čakat 1 dan, če bi se težava sama odpravla in se ni).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Imam] 10/1 + IP telefon + IP TV

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Sep 2010 ob 21:14

Grex: napiši svojo lokacijo v svojem profilu.
Hvala.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Imam] 10/1 + IP telefon + IP TV

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Sep 2010 ob 16:49

podobne simtome opisuješ, kot če bi ostajal kak tv stream prisoten, pa ti ne veš zanj. Ko se mi je na začetku sesuval VLC se mi je namreč dogajalo točno to.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

GreX
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 12:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + Telefonija + IP TV
Kraj: Senovo

Re: [Imam] 10/1 + IP telefon + IP TV

Odgovor Napisal/-a GreX » 13. Sep 2010 ob 18:02

Hmm.. To bi bilo možno. Bom naslednjič poskusil restartat/ugasnit PC na katerem gledam tudi TV. Je res, da se Multicasttv občasno sesuje ampak upočasnitev se opazi šele naslednji dan recimo.. Zvečer dela vse OK potem zjutraj pa hitrost pade.

Hvala za opozorilo! Bom naslednjič to preveril in sporočim situacijo.

GreX
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 12:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + Telefonija + IP TV
Kraj: Senovo

Re: [Imam] 10/1 + IP telefon + IP TV

Odgovor Napisal/-a GreX » 10. Jan 2011 ob 20:17

Spet se obračam na forum.

Težave so spet zelo zelo pogoste. Včasih vsak drugi dan ali pa celo vsak dan. Enostavno internet ne deluje s polno hitrostjo in tudi TV šteka, tako, da je negledljivo. Sem poskušal tudi izklopit iz modema router in pustil samo TV. Še vedno šteka in ko vključim router nazaj je internet še vedno omejen kot, da bi imel 4-5mb linijo. Pomaga samo reset modema.

Sem klical na tehnično pomoč in spet, pravijo, da ni nič narobe, da je sinhronizacija kot mora biti.

Mi je pa tehnik rekel, da se to mogoče zgodi zato, ker je na moji parici več priključkov in da ko se obesijo gor meni sinhronizacija pade (spet mi ni jasno kak, se to na njihovi strani ne vidi). Ampak zakaj potem drugi dan ne dela kot mora.. Tudi če pustim 3 dni na miru se še vedno ne normalizira in moram nujno resetirat modem.

Ta zadeva me že močno spravlja ob živce.

Je pa potem še ena stvar, ki je tudi tečna ampak tu dejansko t2 nima kaj naredit razen menjat TV vmesnik, ki se 1x ali 2x na dan obesi in je onemogočeno prestavljanje programov. Ko sem to tehniku povedal je rekel, da se to zgodi, ker oni updatajo ob 4.00 zjutraj.. Ni pa znal povedat zakaj se obeša vmesnik čez dan in pri tem je tudi ostalo.. Vmesnik je Motorolin.


Res prosim za kaj uporabnega ali karkoli, ker to resetiranje modema in štekanje je tečno za pop****. Sploh pa ker potem domači ne morejo gledat TV in en bi igral igrce in en chatal po netu...

Hvala že vnaprej.

Lp,
Gregor

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: [Imam] 10/2 + Mobilna telefonija + IP TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 10. Jan 2011 ob 22:42

Modem ugasneš in prižgeš in mora delat. To se pri meni dogaja vsake kvatre potem je mir kak mesec ali dva. Kot sem že enkrat omenjal se mi zdi kot bi se modemu sfuzlalo in mu pomaga samo še reset.
Slika


Lp, Kitl

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: [Imam] 10/2 + Mobilna telefonija + IP TV

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 10. Jan 2011 ob 22:43

Imaš sivo ali črno motorolo?

GreX
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 12:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + Telefonija + IP TV
Kraj: Senovo

Re: [Imam] 10/2 + Mobilna telefonija + IP TV

Odgovor Napisal/-a GreX » 11. Jan 2011 ob 06:52

Sivo motorolo in siv modem.

Odgovori