Problem - Centrala

Vse o T-2 internetu
Odgovori
g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a g33k » 8. Sep 2011 ob 14:27

Hmm sploh nevem kje naj začnem. :neutral: V našem kraju je do pred nedavnim bil velik problem glede interneta (Oddaljenost od centrale, vse telefonske parice zasedene). Jaz sem bil eden izmed redkih ki sem imel soldino hitrost (2/512) na razdaliji 5km+ (zračne) od centrale. Pred parimi meseci, je Telekom postavil novo centralo samo za naš kraj. Ko sem jaz to slišal, sem bil cel navdušem končno T-2 :) .... malo sutra. Nekako mi rata dobiti številko od Telekomovega tehnika ki je imel infromacije glede te centrale. Mu povem kakšna je situacija, da je moj trenutni ISP Amis in da bi rad, če je to možno da me preklopijo na novo centralo ki je meni bližja. (Potem ko bi me preklopili bi takoj naročil T-2 VDSL). Tehnik mi pove da ta nova centrala ne podpira ISDN telefonije oz da bi bila potreba dodana dela. Mu povem da ni problema, ker sem imel v planu že nekaj časa da odjavim ISDN ker ga sploh ne rabimo. No danes je prišel drug tehnik iz Telekoma da je vzel tisto ISDN škatlo in so me preklopili na PSTN telefonijo. Vprašam jest tega tehnika, če je možno da me preklopijo na to centralo in on men reče NE samo če maš SIOL. Jest dobr vem da optike pri nas ne bo še 20let, drug ISP pa tut ne bo centrale postavu. Zdej pa mene zanima, a je sploh kakšna možnost da me preklopijo na to centralo če nisem SIOlov naročnik? Razmišljal sem tudi, da bi naročil SIOL samo zato da me preklopijo na to centralo potem pa takoj T-2. A bi bilo to v praksi izvedljivo? Kako je s temi vezavami za 24mesecev? Ali bi me lahko potem preklopili nazaj na staro centralo, ker pač nebi bil več pri SIOLu?

Za vse odgovore se že v naprej zahvaljujem. ;-)

Lp
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a martis » 8. Sep 2011 ob 14:55

v našem kraju...
Kje to? Za devetimi gorami in desetimi vodami? :nevem:

Ne vem, kaj je večini tako težko napisat kraj v svojem profilu? :beri:

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a g33k » 8. Sep 2011 ob 14:57

Vas Grčarevec v občini Logatec.

Lp
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 8. Sep 2011 ob 15:19

To je TS centrala, in imaš lahko SIOL, amis in t-2 pa bi se morala dogovriti z TSjem, da bi lahko tudi ona prodajala svoje storitve, da pa sploh pride do pogovorov pa je potrebno imeti potencialne naročnike.

Vsaj mislim da je tako, če sem se kaj zmotil pa me popravite.

LP
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Sep 2011 ob 15:48

T-2 ima samo v Logatecu centralo, potem je Vrhnika, Rakek...

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a g33k » 8. Sep 2011 ob 16:37

Vem da ima T-2 centralo v logatcu. To je ta centrala od katere sem jest oddaljen 5km. Mene zanima če je kakšna možnost da me preklopijo na Telekomovo centralo, telefonijo imam še zmer pri telekomu se pravi bi to bil skupno razvezan dostop ali se motim?
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Sep 2011 ob 17:21

sem dobil info; tam v tvojem kraju je zaenkrat samo Siol na VDSL (ne ADSL) ...
za priklop na to novo centralo bos moral poklicati Telekom, najbrž pa ni še kablov povezanih iz te njihove cetrale do tebe, so samo kabli iz Logatca... to se moraš z njimi zmenit, pokliči telekom

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a g33k » 8. Sep 2011 ob 17:54

Glede kablov je vse OK, ker ma sosed SIOL VDSL in priklopljen je na to novo centralo. Problem nastane ker mam jest Amis ADSL, centrala je pa VDSL verjetno ne moreš met ADSL na tej centrali ane? Vse kar bi rad je to, da sem priklopljen na to centralo in da mam VDSL pr T-2, a je to sploh možno glede na to da je Telekom postavu centralo to mene zanima, da se ne matram pa kličem okrog za brezveze. Če se da, kakšem je najkrajši postopek da me preklopijo na to centralo in da naročim internet pri T-2?
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 8. Sep 2011 ob 18:02

T-2 nemoreš met na tej centrali, ker je samo SIOL VDSL.
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9148
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Sep 2011 ob 18:21

Ciril ti je že odgovoril, izvedi zamenjavo ponudnika ,a PRD = popolno razvezan dostop, trojček pri siolu, takoj bodo videli da si naročil troček te bodo priklopili na novo centralo, T-2 zaenkrat ne, ker tam še nimamo centrale

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Problem - Centrala

Odgovor Napisal/-a g33k » 8. Sep 2011 ob 18:30

V bistvu me je samo to zanimalo. Nism vedu da T-2 VDSL ne laufa na Telekomovi VDSL centrali.

Lp
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Odgovori