TV kocka, šteka

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

TV kocka, šteka

Odgovor Napisal/-a lukec » 21. Okt 2013 ob 19:07

Pozdravljeni,

Zadnjih 14 dni opažam kockanje in zmrzovanje slike na TV-ju. Sem že javil na tehnično pomoč vendar zmeraj isti odgovor - ste probali resetirat modem, bomo mi resetirali vi pa glejte lučke na modemu. Standardni odgovor, vendar imam teh odgovorov že dovolj.
Nato so se stvari "premaknile" do te mere da me je tehnik klical če mam čas. V tistem trenutku ga nisem imel pa sem prosil za drug dan, vendar drug dan me ni poklical nato me pokliče po 3. urah čakanja (jaz ne mislim pol dneva čakat mojstra da pride in se ne drži ure). Nato sva se zmenila za danes da bova to pogledala kako in kaj, na kar ura 4 popoldan še zmeraj ni bilo klica. Ponovno sem ga poklical jaz, in ugotovim da je on danes pozabil na stranko. Groza!! Seveda ob tej uri on ni imel več časa da bi prišel pogledat situacijo. Opazil sem tudi da se mi je hitrost interneta zmanjšala za 2 mb/s, vendar situacija še zmeraj enaka oz. slabša.
kaj še lahko storim, razen tega da reklamiram račun? Modem pa tudi ne mislim vsak dan resetirat, ker to ni rešitev.

prosim za pomoč.

hvala lp
Slika

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: TV kocka, šteka

Odgovor Napisal/-a rossi » 21. Okt 2013 ob 23:06

Čim bolj mirno in razumljivo počakaš na tehnika in hkrati veš, da ima tudi druge stranke in mu je potrebno včasih tudi oprostiti če nima prostega termina ko se dogovorita. Včasih se tudi kaj zakomplicira in ne moreš kar tako iti k naslednji stranki in potem žal zamudiš.

;)

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 563
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: TV kocka, šteka

Odgovor Napisal/-a starfotr » 21. Okt 2013 ob 23:36

No, odnos pa tudi ni. Če se nekaj obljubi, se je treba dogovora držati, če ne gre, je treba nujno poklicati stranko, se ji opravičiti in dogovoriti za drug termin.

Ni stranka kriva, če se je zavleklo pri drugi stranki.

Vse take malenkosti veliko povedo o firmi. In to je največ. Lahko je najboljša reklama, lahko je pa tudi najslabša.

Moj tast je imel pri prehodu na t2 vdsl probleme s telekomovim tehnikom. Od takrat naprej je preziral telekom in ga ni hotel imeti, čeprav so kmalu po tem, ko je vzel vdsl napeljali TS optiko. Za isti denar bi imel takrat trio 20/20 na TS optiki, kot je bil t2 vdsl 1/0,256 in telefonija. Več let je bil na bakru. Vem, neumno, vendar to je bilo samo zaradi odnosa telekomovega rajonskega tehnika. Sedaj je (končno!) na optiki, ima t4.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: TV kocka, šteka

Odgovor Napisal/-a lukec » 24. Okt 2013 ob 18:48

evo danes prišel "tehnik" groza od groze
televizija še bolj šteka, kak je odšel iz stanovanja je padla cela linija 3x po 8 min neprestano se modem resetiral- ko sem klical na t2 help desk so mi spet pametovali da bodo pogledali kaj narobe in prišel serviser.
kaj pa najbolj katastrofalno, da je tehnik orng orng svinjarijo naredil pa ne meni ne tebi nič se opravičujem ali kaj hodil gor po smeteh in pol kot da nič ni bilo odšel. enako svinjarijo je pustil pri telekomovi omarici grozno! pol ko sem klical tehnika na telefon pa reče ja kaj zaj moram jaz nazaj al kaj - freh da joj.

a mi lahko kdo od t2 neuradnikov pomaga kaj se še lahko naredi ker s tem tehnikom ne morem komunicirat in očitno nič pametnega ne bo pogruntal. mislim da takega odnesa do strank si ne more privoščit pa je lahko še nevem kaki tehnik. ker televizija v eno šteka.

hvala in lp
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: TV kocka, šteka

Odgovor Napisal/-a RobertM » 24. Okt 2013 ob 19:54

Je instalacija od vhoda v hišo do modema urejena ? Tehnik omenja, da je še en spoj za omaro, ki jo je potrebno odmakniti,pa nekaj zagipsano,... :roll:
Mislim, da bo to omaro potrebno nekako premakniti in ugotoviti kaj je zadaj :namrec:
Še prej pa priporočam pazljivo branje viewtopic.php?f=7&t=5860.

EDIT: A nisi istega tehnika hvalil tu na forumu enkrat poleti (julij?) ?
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: TV kocka, šteka

Odgovor Napisal/-a NoBody » 24. Okt 2013 ob 22:46

Daj podatke na privat da preverin kaj se da urediti

Lp
Slika

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: TV kocka, šteka

Odgovor Napisal/-a lukec » 25. Okt 2013 ob 07:02

RobertM napisal/-a:Je instalacija od vhoda v hišo do modema urejena ? Tehnik omenja, da je še en spoj za omaro, ki jo je potrebno odmakniti,pa nekaj zagipsano,... :roll:
Mislim, da bo to omaro potrebno nekako premakniti in ugotoviti kaj je zadaj :namrec:
Še prej pa priporočam pazljivo branje viewtopic.php?f=7&t=5860.

EDIT: A nisi istega tehnika hvalil tu na forumu enkrat poleti (julij?) ?
za omaro ni nobenega spoja sem preveril včeraj ko sem odstranil omaro in tudi ni nič zagipsano. mislim da sem sam odkril napako v tem štuklanem kablu ki ga je včeraj nekaj pocal sem in tja ker kak sem ga malo premikal je bil izpad linije

ps. ta tehnik ki je bil julija pri meni je bil drug, ki je bil dosti bolj prijazen, odgovore, in vedel je kaj dela ter mi sproti kaj povedal, včeraj pa kot da sem bil na kakem pogrebu tišina.
ta kaj pa je bil včeraj pa bi naj bil mojster, ki je prišel priklopit storitve (takrat pa je bilo grozno, nikjer nobenih papirjev s podatki, jih je sam napisal na nek list, nobenih gesel, uporabniških imen, umazane naprave, nedelujoči aparati, ki jih je pobral po avtu, ...)
Slika

Odgovori