Kabel pritlicje -> prvo nadstropje

Vse o T-2 internetu
Odgovori
infecti2
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 8. Maj 2014 ob 14:03
T-2: Že imam
Paket: Mega

Kabel pritlicje -> prvo nadstropje

Odgovor Napisal/-a infecti2 » 8. Maj 2014 ob 14:26

Pozdravljeni,
moj oce ima na optiki paket Mega, router je pa Milan SM801G. Router je v pritlicju, kjer je bil do sedaj tudi TV, sedaj pa bi ga rad prestavil nadstropje vise. Tja je ze potegnjen kabel skozi luknjo v starem lesenem oknu in gor skozi okno not. Cudno izgleda, ampak deluje. Na tem kablu je skatlica od T-2-ja (Tilgin) in iz nje gre 1. kabel za internet, 2.kabel za telefon in 3. kabel za faks. Telefonija je na Milanu vstekana na x2, TV pa na x4 izhod. Kabel za internet sem pretaknil iz PC-ja na Aminota (Motorola) ampak ne dela - ustavi se na prvi crtici. Torej ne bi pomagalo, ce bi pred Tilgina dal switch.

Zanima me, ce se da tako urediti, da ne bi rabil vlect se enega kabla za TV in vrtat lukenj v okna. Mogoce bi se dalo celega Milana prestaviti nadstropje vise?
Hvala!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kabel pritlicje -> prvo nadstropje

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Maj 2014 ob 14:32

Katerega tilgina pa imaš?
Najbolje bi bilo da narediš sledeče, pred tilgina postaviš switch in na njega vežeš internet, tilgina, ter TV. tako bi moralo delovat.
Prestavljanje milana(optično stikalo, ni router), se mislim da po novem zaračunava.

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Kabel pritlicje -> prvo nadstropje

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 8. Maj 2014 ob 14:41

Se zaračunava zagotovo.
Slika

infecti2
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 8. Maj 2014 ob 14:03
T-2: Že imam
Paket: Mega

Re: Kabel pritlicje -> prvo nadstropje

Odgovor Napisal/-a infecti2 » 8. Maj 2014 ob 14:51

slow_slow napisal/-a:Katerega tilgina pa imaš?
Najbolje bi bilo da narediš sledeče, pred tilgina postaviš switch in na njega vežeš internet, tilgina, ter TV. tako bi moralo delovat.
Prestavljanje milana(optično stikalo, ni router), se mislim da po novem zaračunava.
Ima Tilgin AB Vood 322. Bom probal s switchem, ceprav ko sem iz Tilgina vezal Aminota, TV ni delal. Ali je kaj vazno, na katerem izhodu od Milana je Tilgin?
Hvala zaenkrat!

infecti2
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 8. Maj 2014 ob 14:03
T-2: Že imam
Paket: Mega

Re: Kabel pritlicje -> prvo nadstropje

Odgovor Napisal/-a infecti2 » 9. Maj 2014 ob 17:08

Sem danes namontiral switch pred Tilgina in lepo vse dela. Hvala slow_slow!

Odgovori