[Naročil sem] 1/256 + TV (ISDN) in preklopil na Telemach!

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
twosocks
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 8. Okt 2006 ob 23:10
T-2: Še nimam
Paket: Verjetno nkol ne bom mel...

[Naročil sem] 1/256 + TV (ISDN) in preklopil na Telemach!

Odgovor Napisal/-a twosocks » 8. Okt 2006 ob 23:25

Oddaljenost kao 700m.
Naročil 1/256 + 2x TV, obdržal star ISDN.

Ampak !!!!

Preprosto povedano, t-2 je tudi mene (kot mnoge druge) nasral s pomočjo dragega telekoma.

In prvič pod dolgem času, sem bil tko razkurjen.

Naj sam omenim uvodoma, da od doma delam za spletno podjetje in brze neta ne morem delat.

VRSTNI RED dogdkov:

30.9. - Sem podpisal pogodbo, ker so rekl da je možno, da me prklopjo isti dan ko telekom zamenja opremo in siol adsl odklop.Če verjameš v smrkce.

2.10 kliče t2 monter da pride 4.10 ob 13.30 in zmontira.

4.10 - kriza

- ponoč mi odkopjo ADSL
- ob 12.00 pride telekom stric in zamenja škatlc in mi naroči dazdej ma čez t2, da so me že preklopil na centrali.
- med 13.30 on 18.00 kličem 10x na helpdesk in vprašam kje je monter. Dobim njegovega šefa v nemčiji(ena zunanja firma k dela za t2), monterja pa dobim ob 18.00 in mi reče da se opravičuje da je name pozabu. Nebi komentirla. Se dobiva in mida opremo da si jo sam prklopm.
- sporbavam od 18.00 do 24.00 modem se NE postavi.

5.10
- ob 10.00 na t-2 brnčičevo, sedež. zatežim za monterja testerja (k uredi linijo).Dokler nisem omenil na t2 da mam firmo me SPLOH povohal niso. Obljubi nek šefe (ime cenzurirano; moderator) tm da bo med 12-13 pršou
- ob dogovojreni uri 12-13 nobenga
- Do 15 čakam doma in grem še enkrat težit osebno mna t2, da kje za vraga je. JA ni mu noben povedal da mora tja. Spet nebi komentiral. Izslim monterja, pride ob 16.00 - preveri in reče - sorry ni možno. ISDN od 20.9. moti vse t2 priklope v kombinaciji. Nimamo kej.

In jaz idiot, k delam od doma za firmo, ostal dokončno brez neta. Grem tretjič na t2 in mu rečem kako bodo rešil In kaj mi reče gospod tm? nimamo kej. Mi bomo zavrnl kakršnokoli odgovornost.

Mislim sam naj mi pe kdo reče t-2, ga obrišem okol glave.

In mam možnost:
- čakat 1 mesec in da mi odklopjo telefonsko in nardimo prenos vsega in sem med tem brez vsega.
- da prjavijo napako (kar sem naredu)
- lahko še zmer odpovem.


Dejte mi povedat, kdo je zdej kriv za mojo poslovno škodo? Vem da moja naivnost. Pa pol naslednji?

Sem se pa znajdu - sem šel na telemach (k mamo kabelsko doma), jim povedal kako so me nasral. In čez vikend že surfam. Imajo priklop v 2-5 dneh, 9900 plačaš pa nimaš vezave. Sicer je vsak mesec 5k, ampak so me vsaj rešil iz sranja.

Mislm tipi so carji. Vsak po svoje.

To je bila moja zgodba. Cry baby cry!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Okt 2006 ob 08:25

sorry ni možno. ISDN od 20.9. moti vse t2 priklope v kombinaciji. Nimamo kej.

Tale del stavka se mi zdi čuden. Ne zastopim kaj naj bi bila to ovira je res, da ISDN zmoti signal samo ga moti samo takrat ko je aktiven drugače deluje brez problemov in ne vidim problema zakaj potem tebi niso mogli vzpostaviti povezave edino če imaš ISDN nonstop aktiven.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 9. Okt 2006 ob 09:27

Če si oddal pogodbo kot fizična oseba, T2 ne more vohati kaj imaš ti vse zadaj. Drugače pa tudi če je osebna pravna so roki isti, se pravi 5 delovnih dni od preklopa na centrali. Lahko ti pa zagotovim, da T2 dela po najboljših močeh, da je strankin mrk čimkrajši. Tudi Telemach ima rok za priklop 5 delovnih dni, samo razlika v navalu je verjetno precejšnja.

twosocks
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 8. Okt 2006 ob 23:10
T-2: Še nimam
Paket: Verjetno nkol ne bom mel...

Odgovor Napisal/-a twosocks » 9. Okt 2006 ob 09:47

sorry ni možno. ISDN od 20.9. moti vse t2 priklope v kombinaciji. Nimamo kej.

Lahko navedem kaj je rekel tip z merilnikom šuma:
Mi ga je pokazal in rekel, da bi morala bit vrednost nekje pod -84 -> proti 0, jaz pa imam cca. -130. In je rekel da do 20.9. se je to dogajal samo (da je padlo na tako vrednost)ob zvonjnenju ISDN, da pa po tem datumu je telekom uredil tako, da je nonstop. In zato se modem ne poveže. Z ADSLom (ki vem da je manj občutljiv) ni bilo težav 3 leta.

Da, to pomeni da so uredil tko, da kao je zmeraj ktiven. Recimo.

In pa, da tega niso mogel prej zmert, dokler ni prklopljena oprema njihova na obeh koncih.
Zdej me pa zanima, zakj me na to ni nihče opozoril, zakaj tega javno ne povejo prej in pa kdo je sedaj krivec - t2 ker ne opozori prej morebitne težave (kljub temu da vejo, saj so mi ob pojavitvi šele povedali da poznajo težavo in se dogaja) in obljublja svoje roke izvedbe, ali telekom ki kao povzroča težave?

Kaj nardit?

Da, Telemach ima tudi rok izvedbe 5 dni, sam kaj ko mi njihov net dela - t2 pa ne? Res imajo naval, ampak to NI opravičilo da stranki ne delujejo storitev. Končno strankone zanimajo izgovori, ampak vidi le kvaliteto izvedene storitve - ne pa tehnična izvedba in nesposobnost izvedbe oglaševanega. Da?

Sam sem bil pripravljen sprejet nekaj dni brez neta, toda ne zdi se mi odgvoorno, da so stranki pomagali odjaviti ADSL (brez tega ne gre zzarad preklopa) potem ji pa rečejo, ajej ne da se brez neta boste kak mesec - znajdte se. To zame ni 5 dnevni rok.

:)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Okt 2006 ob 10:33

twosocks samo po tvojem pisanju sodeče T2 potem sploh od 20.9 2006 ne priklaplja več VDSL-ja iz navezo ISDN in po tvojem pisanju sodeč VDSL se sploh več ne vzpostavi z navezo ISDN-ja. Potem me pa zanima kako so mojega kolega priklopili v petek 6.10 2006 v navezi iz ISDN-jem in kako meni povezava deluje pa imam tudi ISDN če po tvojem od 20.9 2006 naprej ISDN+VDSL ne deluje.
Slika


Lp, Kitl

twosocks
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 8. Okt 2006 ob 23:10
T-2: Še nimam
Paket: Verjetno nkol ne bom mel...

Odgovor Napisal/-a twosocks » 9. Okt 2006 ob 20:49

Napisla sem le kar je rekel monter, sklepate lahko sami.

Moti kao vse, nimajo pa vsi te nesreče da majo tako situacijo kot jaz, hvala Bogu, da povzroči nedelovanje/nepovezljivost, verjetno TOLIKO šuma.

A misliš da bo t2 nehal prkapljat, kljub temu da ve za težave? Po moje ne, pač še par nasranih strank gor ddol, sam da dobijo nove.Pač loterija.

To je le moje mnenje.

colman
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 09:18
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a colman » 9. Okt 2006 ob 22:32

Zdravo,

imam ISDN in ni nobenih šumov ali motenj. Vse deluje BP.
Linija je stabilna, pa se lahko pogovarjam 10 minut ali pa 10 ur.
Pa priklopili so me tudi šele 03.10.2006.

Lp
Slika
Čakal 24 dni od prijave na spletu.

twosocks
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 8. Okt 2006 ob 23:10
T-2: Še nimam
Paket: Verjetno nkol ne bom mel...

Odgovor Napisal/-a twosocks » 10. Okt 2006 ob 10:15

Super. Mi lahko poveš koliko si oddaljen od centrale po zraku in koliko po kablih? Imaš staro/novo instalacijo, razcepnik od telekoma nov/star? Morda najdemo kako rešitev :) hvala

lp


P.s.: Motnje/šumi so ZMERAJ na povezavah, ni mogoče izumiti 100% linijo brez motenj. Samo če so v mejah, potem ne motijo.

colman
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 09:18
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a colman » 10. Okt 2006 ob 21:09

Oddaljen sem 181 m po kablih, gre pa za blok star 27 let :D
Slika
Čakal 24 dni od prijave na spletu.

Odgovori