A je imel kdo tako težavo?

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Odgovor Napisal/-a Surfer » 7. Okt 2006 ob 23:23

HitRi napisal/-a:jap odgovor na tvoje težave je domžalski radio ki ponoč preklopi na višje frekvence oddajanja in zaradi tega če nima uredu interne inštalacije ti pade dol povezava tuki nimamo kaj naredit, razen počakat da ti TS da vso napelavjo pod zemljo in pač doma uredit interno inštalacijo
Jaz trpim za enakim sindromom - domžalskega oddajnika!!! Bemo, a res danes rabimo to anteno, da nam seva v ksiht...?! :shock:
Slika 8)

Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sce » 7. Okt 2006 ob 23:32

hehe... če te to moti, kaj šele malo naprej ko je reaktor (na Dolu) :)
Slika

St. Peter
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 01:17
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256Kb+Tel.
Kraj: Centrala Rakovnik (Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a St. Peter » 8. Okt 2006 ob 00:52

@antjest
Sem se pa spomnu ksihta varnostnika, ki je zagledal dva pacienta, s špulo in neonko zraven ograje oddajnika. Sicer neonka ni gorela, brlela pa je. In stava je bila dobljena.
Sliš se zanimiv, lohk mal pojasniš?
Slika

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Odgovor Napisal/-a antjest » 8. Okt 2006 ob 13:25

Mal sem že pozabu, kako točno sva to izvedla, ker po fohu nisem štromar ampak strojnik in sem malo eksperimentiral. Sem moral večkrat priti tja (po sončnem zahodu), da je bilo uspešno.
Princip gre pa približno takole (bo pa kakšen štromar dopolnil):

en konec neonke daš v zemljo, na drugi pa tuljavo (kakšno rabiš, boš moral izračunati in/ali pa s poskusi ugotoviti. Štarterja ne rabiš, ker ga na roke prekinjaš.

V tuljavi se ti inducira tok zaradi EM valovanja oddajnika in velike moči oddajanja (bliže viru si boljše je) in neonka zabrli.
Pazi, da si vsaj malo zaščiten, ker te lahko induciran tok rukne. Ubit te pa verjetno ne more, vsaj mene ni :wink:

St. Peter
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 01:17
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256Kb+Tel.
Kraj: Centrala Rakovnik (Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a St. Peter » 17. Okt 2006 ob 21:23

Thanx za pojasnilo antjest. Sprobavu tega ziher ne bom. :wink:

Pišem pa zato, ker so se spet začele pojavljat neke težave glede linije. V nedeljo je na našem koncu za približno 4 ure zmanjkalo elektrike, ker so pač menjal nek dotrajan električni drog.

Okloli 12 ure spet dobimo štrom. Ok. pač nič takega. Opazil pa sem, da mi je po tistem, popoldne, parkart padla linija za 1-3 minute. To se je zgodilo spet včeraj malo pred 8 in še parkrat med 8 in 24, ter spet danes zvečer.

To, da mi je linija skoraj vsakodnevno, po osmi uri zvečer parkrat odletela za max ene pol minute sem že navajen, vendar pa zdaj pade za daljši čaš (1-4 minute), toliko, da se na telefonu prižge rdeča lučka in napiše Pri. strežnik.
Slika

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Odgovor Napisal/-a antjest » 18. Okt 2006 ob 13:02

Glede na to, da se vsak kabel, če ga zviješ obnaša kot tuljava in se inducira nek tok, je dobro imeti kabel oklopljen in oklep ozemljen.

Sej, če me spomin ne vara imate tam v bližini oddajnika drugače izvedene ozemljitve in priklop elektrike, ker bi tudi stari el. števci narobe delovali.

Boš moral verjetno več narediti na področju zaščite pred RF motnjami, kot je potrebno nam ostalim.

bost
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 3. Nov 2006 ob 09:25
T-2: Že imam
Paket: 1 Mbps / 256 Kbps
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bost » 7. Nov 2006 ob 07:43

Tud jaz sem iz Domžal, na frišen (še ne 2 meseca) priklopljen na T2. Že ko so mi montirali se modem ni postavil. ČEz polovico dneva je pa kar delalo. Potem pa sem imel bolj "binarni" priklop, dela, ne dela, dela, ne dela. Torej dela 2 dni, resetiram modem 5x, dela en dan, zopet malo dela, ne dela.
Potem pa kakih 10 dni nazaj popoln mrk, se je po nekaj dneh pojavil tehnik, meril na omarici na fasadi - prevelik šum, ni signala. Meril na Telekomovem stebričku, kakih 100 m od hiše - prevelik šum, ni signala.
Že ko se je priklapljal na omarico na hiši in priklopil neko napravico se je slišal radio, kot da bi priklopil Grundingov radijski aparat ne pa testni aparat.
Potem je šel še direktno na centralo preverjat. Nato so mi pa na Helpdesku naslednji dan rekli, da ne morejo nič, da so predali Telekomu. Kaj sedaj, bo Telekom položil nove boljše vode v talne inštalacije, da ne bodo "vlekli" signala iz Domžalskega oddajnika, HALO?

v nedeljo se je pa po večkratnem resetu modem le nekako povezal in ga ne pipam več dokler dela, da ne bom kot Robinzon odrezan.

A Telekom lahko postavi kakšne filtre na linijo, da bo rezalo motnje? Ko sem imel v še preteklosti Telekomov telefon sem imel v vsaki RJ vtičnici v stanovanju še filter, ker drugače nisem vedel ali posušam radio ali sogovornika.
LP
Bost
Zadnjič spremenil bost, dne 7. Nov 2006 ob 07:45, skupaj popravljeno 1 krat.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 7. Nov 2006 ob 07:45

Ja seveda obstajajo filtri. Problem pa je, da dela VDSL na zelo visokih frekvencah, ki jih vsak tak filter "uniči".
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

khm
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 10. Sep 2006 ob 21:30
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a khm » 7. Nov 2006 ob 22:42

V Domžalah je znano da so neka posebnost. Zanimivo je da ima tudi telekom pri ADSL in ADSL2+ težave z oddajnikom. za preprečevanje teh motenj Telekom montira "posebne škatlice",.....ki nekaj delajo (definitivno niso zaščite ali filtri ki porežejo vse frekvence).

Ali je mogoče tudi kak primer, kjer bi Telekom se potrudil za T-2 da bi jim preprečil motnje radijskega oddajnika,............ :shock: :shock: :!:

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dule17 » 8. Nov 2006 ob 08:23

da ne bo še kdo v Domžalah pozabil radarja na Oljski gori nad Belinko, če se že pritožujemo nad vsemi mogočimi motnjami. AN/TPS-70 če bo kdo iskal koliko motenj ima - baje moči 4,7MW. Mogoče pa ta moti.

Odgovori