Čakajoč ... T-2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Čakajoč ... T-2

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 15. Nov 2006 ob 09:08

Moja zgodba se malo razlikuje od ostalih, zato bo malo daljša (tako kot čakanje na T-2 :roll: ).
Lani t.j. leta 2005 nekje ob tem času sem se prijavila in naročila kompleten paket (internet, telefonijo in TV). Pogodbo so mi poslali čez približno 10 dni, oddam naslenji dan in potem se je začelo čakanje. Medtem po sredstvih javnega obveščanje in preko spletne strani T-2 zvemo, da T-1 nagaja, kjer more, in tako čakam. Čakam in čakam in približno po dveh mesecih neham čakati - klici na številko 059... itd so neuspešni, saj je kar naprej zasedeno, počasi se sprijaznim, da iz te moke ne bo kruha.
Sredi marca letos me preseneti klic na mobilca, prijazen gospod sporoči, da mi pridejo čez eno :!: uro napeljati naročeno. Pojasnim, da me ni doma in da me iz čisto osebnih razlogov do novembra letos ne bo. Pošljem obvestilo še po faksu. Prijazna mladenka pokliče na mobilca in se dogovoriva, da enkrat septembra ali v začetku oktobra oddam ponovno prijavo.
V sredini oktobra tako ponovno izpolnim na spletni strani obrazec, vendar dobim sporočilo, da prijava ni mogoča, ker je bila poizvedba za to števiko že narejena in naj se obrnem na splošne informacije.
Zdaj pa postane zanimivo.
Pokličem na 059...itd, začuda so medtem napredovali do avtomatskega odzivnika, in čakalna doba je samo nekaj sekund. Javi se prijazen dečko, ki mu razložim svojo zgodbo, očitno se z nekom posvetuje, sporoči, da mi bodo poslali novo pogodbo. Na pogodbo čakam do 7. 11. t.l. Ker pogodbe ni, ponovno pokličem 059..itd, tokrat se javi mlada dama, ki ji ponovno razložim svojo zgodbo. Pri njej imam občutek, da sploh ni razumela problema. Ko ji ponovno razložim, da mi je bilo pred tremi tedni rečeno, da mi bodo poslali novo pogodbo, malce zdolgočaseno pove, da mi bodo pač še enkrat poslali pogodbo in to v roku največ pet :P dni. Teh pet dni veselo mine, seveda pogodbe ni.
Včeraj ponovno kličem, že tretjič oddram isto zgodbo, tokrat je informacija malo drugačna. Prijeten dečko ugotovi, da pravzaprav pogodbe ne rabim, ker je že sklenjena, in da bi mi pravzaprav morali to zadevo napeljati, vprašanje kdaj, pa na žalost ostane brez odgovora.

Point tega zapisa je, da se T-2 še vedno ni rešil organizacijskih težav. Verjamem, da je naval še vedno velik in da so prilagojeni ustaljenemu poslovanju. Težava očitno nastopi, ko nekdo štrli izven ustaljenega. Še bolj neprijetno pa, da preprosto ne moreš do nekoga, ki bi zadevo res rešil. Mislim, da takšnih primerov ni veliko, oziroma če se zatakne, bi moral biti na T-2 kompetenten sogovornik, s katerim bi lahko normalno komuniciral. Ne pa, da razlagam vedno eno in isto zgodbo, dobim tri različne odgovore, zadeva pa se nikamor ne premakne.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Nov 2006 ob 09:32

vijavaja po svoje imaš prav po svoje pa tudi ne. Lahko sama priznaš, da si naj bol zakomplicirala prav ti iz odpovedjo storitve v mesecu marcu ko je bilo dejansko že vse pripravljeno za tvoj priklop. Vem, da so to bile stvari osebne narave vendar se je prav zaradi tega vse skupaj zakompliciralo. Svetujem ti sledeče, da pisno podaš izjavo za reaktivacijo obstoječe pogodbe in se bo zadeva najhitreje uredila.
Slika


Lp, Kitl

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 15. Nov 2006 ob 10:31

Kitl, hvala za nasvet, očitno pa nečesa nisi razumel. :(

Point mojega topica je bil ravno v tem, da T-2 ni spodoben rešiti nekaj, kar se je zakompliciralo. Btw, 8.11.2006 sem jih tudi po faksu obvestila, da naj mi pošljejo novo pogodbo v skladu z njihovimi navodili iz splošne pomoči, pa ni nobenega odgovora. Očitno se je T-2 za tisto famozno številko 059 ...itd zaprl in mu ne prideš zraven. Danes jih bom pisno, ne po faksu obvestila, da pričakujem nek sprejemljiv odgovor v roku 8 dni, sicer bom prisiljena pogodbo odpovedati. Čeprav mi bo po svoje žal, saj imamo narejeno infrastrukturo za optiko in je samo vprašanje časa, kdaj bo narejen razvod tudi po bloku.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Nov 2006 ob 10:50

Vijavaja... na številki 0590 00 000/2 se oglašajo študenti operaterji, ki ti znajo pomagati samo pri standardnih zadevah. Z njimi se ne da pomagat, če imaš specifičen problem... vedno pravijo, da so posredovali naprej... saj najbrž so res, samo kaj ko potem tiste njihove pošte noben ne bere.

Za take primere ti je edini hope Navadni Nimda (pošlji mu ZS) ali pa da greš osebno na Brnčičevo v LJ in zaropotaš.

Velika večina nas je dala podobno čez (tudi jaz sem bil že besen kot ris), ampak ko so bile stvari poštimane, smo se lahko pohvalili, da smo zadovoljni uporabniki T-2ja.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Andros
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 18. Okt 2006 ob 13:58
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Andros » 15. Nov 2006 ob 14:22

Kar piše Kitl, ne bo držalo, meni so takšne težave kot jih opisuje Vijavaja dobro znani, zato te svarim, da se ti ne bo zgodilo isto kot meni, ko so mi po 50 dneh (!) brez telefona in interneta, ko so že prenesli številko (ter nenehnih klicih na tisto robotsko številko 059, za katero delajo študenti, ki pojma nimajo in seveda niso nič krivi, mailh na katere ni bilo odziva, priporočeni pošti s povratniacmi, faxih, osebno...), končno povedali da me ne morejo priklopit. Ne zanesi se na nikogar!!!

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 15. Nov 2006 ob 15:24

vijavaja: Popravi naslov teme.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Nov 2006 ob 15:26

Andros ne mešaj hrušk in jabolk. Ona sploh zdaj nima veljavne pogodbe, ker je bila na njeno zahtevo stornerana. se kar rabi naediti je reaktivacija pogodbe. Govorim iz lastnih izkušenj.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Odgovor Napisal/-a borut » 15. Nov 2006 ob 15:40

Moji frendici pa se je tko zgodilo:

Naročila je poizvedbo za vse tri stvari (net+TV+fon) že novembra 05... Nazadnje se je odločila, da NE bo sklenila razmerja, ker še nekaj časa ne potrebuje. Nakar se je pol leta kasneje (mislm da je biu marc) oglasil en človek in rekel da ima nalog za napeljavo. Svar mu je razložila, ampak čez pou ure so že prišli monterji. Naštimal so ji vse. T-2 je valda začela uporabljat, odključila ljubljanski kabel (hh), ter veselo uporablja t-2-jeve storitve in je zadovoljna, tako pravi...

Razmišlja, da bi malo povišala hitrost (zdej ima 1/1 Mbps)... Pravi, da ji dela velik hitreje kot prej (imela je kabelski 4/512), za manj cene (s fonom in tv vred prej 14, zdej 9)..

To je to... Zdej bo pa šla na optiko, takoj ko bo mogoče (doma je v ljubljani, v šiški, kjer je optika že vertik)...


kok majo eni srečo :ponder
Slika

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 16. Nov 2006 ob 22:32

@ KoMar
ne razumem, kaj je narobe z naslovom, te pooblaščam, da popraviš po svoje.
LP

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Nov 2006 ob 08:40

Piše vse v navodilih v lepljivku. HINT: [naročil sem] [imam]

Več o tem najdeš tukaj viewtopic.php?t=12
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 17. Nov 2006 ob 09:29

vijavaja!
Popolnoma se strinjam z tabo. Ko se stvari zakomplicirajo na T-2 ne najdeš kompetentnega sogovornika, ki bi ti pomagal rešiti problem.
Za pohvaliti je, da je Navadni Nimda pripravljen priskočiti na pomoč.
"Navadni Nimda CAR!"
Pri T-2 vse štima, le takšni zapleti mečejo malo slabe luči na podjetje, so pa po moje hitro rešljivi. Kompetentna oseba v podjetju, ki je tudi strokovno podkovana bi lahko vsak dan eno uro imela odprt telefon za reševanje takšnih problemov.
Slika
Slika FTTH

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 4. Feb 2007 ob 22:45

Kdor čaka, dočaka...
V petek so mi priklopili net in telefon, net dela v redu, na telefonu pa še ne delajo odhodni klici. Upam, da bo to jutri urejeno.
Kljub vsemu ostajam pri prvotni trditvi. Podpora uporabnikom ni dobra, deluje nekako neorganizirano. Vendar te težave ne bomo rešili z "nakladanjem" po tem in drugih forumih, to mora rešiti uprava družbe, v končni posledici tudi lastniki.
Da je moja trditev točna, je dokaz že kar ta forum. Zato vse priznanje T-2 "neuradnikom", ki rešujejo in tudi rešijo marsikatero težavo.
Posebej hvala T-2jevcu, ki je klical že precej pozno v četrtek zvečer, me povprašal, kakšen paket imam naročen, ker da se mu zdi, da oprema, ki je pripravljena zame, ni prava (menda naj bi bila za neko firmo!). Tudi monterju vsa pohvala. Svoje delo je opravil hitro, korektno in dal še nekaj drobnih, praktičnih nasvetov.
Ko bo minil uvajalni teden, poročam, kako vse skupaj deluje.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 4. Feb 2007 ob 22:55

Dobrodošla... :D
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 4. Feb 2007 ob 23:17

No Vijavaja je imela problem podoben mojemu. Po navodilih HD sem izpolnil 3 povpraševanja, tako, da sem imel potem problem pri poizvedovanju, saj sem vedno moral razlagati, da me zanima za 3., ne pa za 1. in 2. povpraševanje. Če ne bi sam porihtal zadeve na T1, še dandanes ne bi bil T-2-jevec.

Zato bi bilo dobro imeti vsak trenutek na HD vsaj eno osebo, ki bi obvladala zadevo in ti podala PRAVILNO informacijo.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 4. Feb 2007 ob 23:23

Se popolnoma strinjam !
Slika
Slika FTTH

Odgovori