VLC in časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Feb 2012 ob 08:02

jkleme2 napisal/-a:newlegion8: Zavedam se pause na VLC-ju, kjer se stream potem shranjuje na disk...

OmegaBlue: Zakaj ga ne bi dobil? Mogoče s kakšnim drugim programom?

Torej to je potem omejitev operaterja in ne tehnični problem?
Potem se pa vprašam kako lahko to omejijo: MAC filter, ima STB kakšno geslo notri, kaj tretjega?

Hvala.
Omejijo preko serije varoval, rekel bi da še ti manja za tretje še četrto in peto,.. ;)

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a RobertM » 26. Feb 2012 ob 09:11

kitl napisal/-a: Ja in kakšen disk ima pol tale STB, da posname vseh 170 kanalov za 48 ur?
172 800 sekund * cca. 8Mb/s streama = 1,4TB na program (Hoferjev zunanji za 100 € :mrgreen: )
Za 170 programov rabiš cca 17.000 € diskovja, dodatno omaro za diske,..... :?
Verjetno se ne izplača :hmm:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a weby » 26. Feb 2012 ob 09:58

kitl napisal/-a:Ja in kakšen disk ima pol tale STB, da posname vseh 170 kanalov za 48 ur?
Glede na to, kar piše na Siolovi strani, ti časovni zamik samo za do 2 uri nazaj "snema" :owned:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a kitl » 26. Feb 2012 ob 11:33

No to pol sploh ni timeshift zame.
Slika


Lp, Kitl

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a d_g » 26. Feb 2012 ob 11:52

Škoda karkoli besed za primerjavo za časovni zamik na T-2ju in na set top box škatli Siola. Ja drži, tudi če bi bila cena 2x sedanje cene, bi ga še vedno imel. Je to zame najboljša storitev, kar jih laho ponuja T-2 trenutno na področju televizije... :rtmT2: ... sprobajte, pa boste videli čar tega..

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a nemo » 26. Feb 2012 ob 13:28

Saj meni je tudi zelo všeč, ampak vseeno pa rakši ne navijat za podražitev. Nas lahko še kdo sliši ;)
Plačaš 100, dobiš 90.

newlegion8
Znanec
Prispevkov: 98
Pridružen: 19. Feb 2012 ob 10:17
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a newlegion8 » 26. Feb 2012 ob 16:28

no jaz bom pa takole vprasal t2 jevce:

ali Vi lahko naštimate da se casovni zamik iz sedanjih 48 ur poveča na recimo 72 ur?

in če je odgovor DA, potem jaz predlagam da se poveča na 72 ur in naročnina iz sedanjih 3 na 5 €.

hvala za odgovor vnaprej

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Feb 2012 ob 16:41

:D lahko podamo predlog,
ampak ta predlog je malce drag, tako da dvomim.
48ur je za moje pojme zelo dober časovni okvir.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Feb 2012 ob 16:54

lahko bi bilo tudi za 1 teden, jaz bi takoj dal 10eur /mesec za 1 teden časovnega zamika :)

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a celloak » 26. Feb 2012 ob 17:01

Smeh, dejmo kr za 1 mesec držat, whynot :D
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 26. Feb 2012 ob 17:04

@newlegion8

Jaz sicer nisem T2jevec, ampak če ti ne uspe v 48tih urah najti časa za pogledat zamujeno oddajo, film,.... potem je boljše, da odjaviš IPTV.
Drugače pa T2 še vedno ponuja snemalnik in tako si lahko posnameš vsebine katere imaš namen hranit dalj časa oz. je ovira daljša odsotnost (dopust). VLC pa je pač ena od opcij, ki se jo dopušča za spremljanje IPTV na računalniku in če ti jo T2 ukine (onemogoči) si ne moreš nič. Ne vem kdo pa še ti dan danes kaj "šenka" in ne vem od kod sedaj ideja o ČZ na VLC.
Seveda uporabljam ČZ od takrat, ko je T2 potreboval testne uporabnike. Takrat sem na forumu zapisal, da najverjetneje ne bom uporabljal te funkcije, ker sem bolj kot ne podpovprečni uporabnik IPTV, ampak te storitve še do danes nismo izklopli. Tako da, špekulacije o tem za koliko se bi dalo zavrtet nazaj in koliko naj stane je brezveze.
ČZ je za 48 ur in stane 3 evre, seveda vredno svojega denarja.
Pa še izjava moje mame: najboljša stvar, ki se ji je zgodila lansko leto je ČZ; "Mario in dober film istočasno v nedeljo, noben problem, najprej film, potem pa Mario" ali " Obiski, istočasno pa super dokumentarec na tv, sploh noben problem, ko odidejo obiski na kauč in si ogledam oddajo v miru od začetka do konca". ;-)

Pa da ne bo pomote, ne živim s starši in ja zelo dosti časa in energije sem potreboval, da sem prepričal starše, da sta se odločila za T2. Sedaj seveda ni variante da bi zamenjala ponudnika. Tako da je to čisto njuno mnenje, ker za mene ste še vedno najboljši. :rtmT2:
lp, Ika13

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a roCkY » 26. Feb 2012 ob 18:01

slow_slow napisal/-a::D lahko podamo predlog,
ampak ta predlog je malce drag, tako da dvomim.
48ur je za moje pojme zelo dober časovni okvir.
Dajte raj € v razvoj HLS, ki bo tudi časovni zamik vključeval... PC (po možnosti WIN aplikacija ne HTML prek browserja kot ima TS)/android/iOS

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Feb 2012 ob 18:06

Ne bi blo slabo imeti T-2 agenta še za ipTV ;) bi bilo zanimivo gledat še Tv preko njega :D

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 26. Feb 2012 ob 19:09

le zakaj se mi zdi da bo to kmalu mogoče...
Slika

newlegion8
Znanec
Prispevkov: 98
Pridružen: 19. Feb 2012 ob 10:17
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: VLC in časovni zamik

Odgovor Napisal/-a newlegion8 » 26. Feb 2012 ob 19:26

Ika13 napisal/-a:@newlegion8

Jaz sicer nisem T2jevec, ampak če ti ne uspe v 48tih urah najti časa za pogledat zamujeno oddajo, film,.... potem je boljše, da odjaviš IPTV.
Drugače pa T2 še vedno ponuja snemalnik in tako si lahko posnameš vsebine katere imaš namen hranit dalj časa oz. je ovira daljša odsotnost (dopust). VLC pa je pač ena od opcij, ki se jo dopušča za spremljanje IPTV na računalniku in če ti jo T2 ukine (onemogoči) si ne moreš nič. Ne vem kdo pa še ti dan danes kaj "šenka" in ne vem od kod sedaj ideja o ČZ na VLC.
Seveda uporabljam ČZ od takrat, ko je T2 potreboval testne uporabnike. Takrat sem na forumu zapisal, da najverjetneje ne bom uporabljal te funkcije, ker sem bolj kot ne podpovprečni uporabnik IPTV, ampak te storitve še do danes nismo izklopli. Tako da, špekulacije o tem za koliko se bi dalo zavrtet nazaj in koliko naj stane je brezveze.
ČZ je za 48 ur in stane 3 evre, seveda vredno svojega denarja.
Pa še izjava moje mame: najboljša stvar, ki se ji je zgodila lansko leto je ČZ; "Mario in dober film istočasno v nedeljo, noben problem, najprej film, potem pa Mario" ali " Obiski, istočasno pa super dokumentarec na tv, sploh noben problem, ko odidejo obiski na kauč in si ogledam oddajo v miru od začetka do konca". ;-)

Pa da ne bo pomote, ne živim s starši in ja zelo dosti časa in energije sem potreboval, da sem prepričal starše, da sta se odločila za T2. Sedaj seveda ni variante da bi zamenjala ponudnika. Tako da je to čisto njuno mnenje, ker za mene ste še vedno najboljši. :rtmT2:
Pozdravljen,

ne gre se za to da v 48 urah ne morem najti kaj za gledat. Pač samo firbec sem, če se da nastimat oz povecat casovne storitve, to je vse.

Je pa to ena res zelo zelo dobra stvar oz kar najboljsa kar jih tv premore. Tukaj izrekam vse pohvale T2, ker imajo čz na vseh programih, ostala konkurenca se mi zdi da nima, oziroma ima na kakih 10-15 programih.

Je pa res da kdaj pa kdaj bi rad kaj pogledal oz ugotovim da je bilo nekaj zanimivega za pogledat pac 3 dni nazaj in ne 2.

Kakorkoli moja ideja oz predlog zgoraj je bila le ideja.

ps: Slow, kaj si mislil s tem da je drag predlog to? A je močno finančno obremenilno to za podjetje? No kakorkoli že, ti kar pošlji predlog naprej, bomo videli.:)

Odgovori