KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
dasf
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Sep 2016 ob 09:42
T-2: Že imam
Paket: T4 mega

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a dasf » 7. Sep 2016 ob 12:07

Aja ok, bomo preživeli z 720p, hvala za info.

Bikersday sem že usposobil, ampak če že imam t2 tv bi raje gledal to :D

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 11. Sep 2016 ob 12:56

Rabim kakšen nasvet!

Za Android je na spletu aplikacija MOBDRO, ki se jo da predvajat tudi na Windowsih s pomočjo emulatorja. Mobdro ima čuda športnih kanalov, ki delajo. Sicer ni vrhunska slika ali ipak.
Ali kdo ve, kako bi iz teh signalov dobil ven url naslove?
Rad bi jih dodal v Kodi v iVue2, ker je tam delujoči EPG za njih.
Hvala!

EDIT:
Ni več potrebno. Našel sem dodatek THE PIRAMID, ki ima vse živo noter. Tudi tekoče HD športne kanale. Sam dodatek je že v zadnjem Rakunu. Zdaj bom samo še uredil te kanale v iVue2, da bo zraven še spored.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3151
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 12. Sep 2016 ob 17:41

dasf napisal/-a:Torej je na BRO tudi z STB največ 576p?

Dejansko bi potem raje ostal na bakru in anteni, glede na to da so preko DVB-T 1080i programi že od leta 2008 gospodovega.

EDIT: Oz. 720p, nisem opazil da so najprej SD kanali na seznamu.
720p in 1080i sta (po kvaliteti) dejansko zelo primerljiva. Nekateri prisegajo na prvega, drugi na drugega. 720p ima 50 slik na sekundo z vsemi 720 vrsticami. 1080i ima pa 25x na sekundo 540 lihih vrstic in 25x na sekundo 540 sodih vrstic, ki jih potem predvajalnik z raznoraznimi deinterlace algoritmi skupaj sestavi v 50 celotnih slik (to je dokaj v redu pri mirujočih/počasnih prizorih in slabše pri hitrih).

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 12. Sep 2016 ob 18:05

dodal bi samo še, da ponudniki namerno režejo bitno ... počasi se pripravlja teren za UHD.... so pa proizvajalci mislim da prvič krepko prehiteli tv ponudnike, ki praktično ta hip nimajo kaj ponuditi... vzrok verjetno gre iskati v pregrešno dragih kamerah... preboj, če temu sploh lahko rečem tako pričakujem z OI 2020 saj poševnooki so že trenirali v Riu in to celo 8K.... Telesmehovcem sem že parX povedal, da jih sram bilo, ker nočejo svojih SKjev šibat tam do 20Mb/s ...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 13. Sep 2016 ob 09:38

A 100 GB "Bandwidth" pomeni limit, koliko se lahko prenese?
Grrrr!

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 13. Sep 2016 ob 14:36

kibtu napisal/-a:A 100 GB "Bandwidth" pomeni limit, koliko se lahko prenese?
Grrrr!
jap, ce to pise pol je to limit...tak imam jaz recimo pri furk.net napisano (250 GB bandwitch)....ampak se noben mesec tega bandwitcha nisem porabil pa gledam vse v 1080.....

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 13. Sep 2016 ob 15:12

Mi smo to porabili s stikanjem Rakun Builda. Sem delal preveč posodobitev. Bo treba počakat na naslednjo nekaj časa.
Upam, da je to to, ker ga ne morem več posodobit s spleta.

streightedge
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 13. Avg 2016 ob 14:05
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a streightedge » 13. Sep 2016 ob 20:45

Še ena prošnja kibtu. A je možno, da bi v tvojo m3u listo na spledu kopiral vse sportne hd kanale v "športno" rubriko. Žal niso vsi športni kanali v HD in je nerodno skakat med skupinami :)

BTW a kdo ve zakaj ni sportkluba HD v shemi? Ednini izs skupine sk, ki manjka.

THX

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 13. Sep 2016 ob 21:50

Možno je. Tako ima THJ v svoji listi, če se ne motim. Meni takrat ni bilo všeč tolikšno podvajanje oz. potrojevanje kanalov (SD + HD + HD720). Spored je potem precej manj pregleden.
Ne vem, če bom šel v to. Lahko si listo stakneš in v Beležki premečeš kanale po želji. Shraniš v mašini in nato še določiš krajevno pot do liste.
Hmmm ... kvečjemu lahko naredim še različico te liste, jo dodam na net, vi pa si samo popravite naslov. Če je sploh interes.

Stvar je v tem, da te dni precej "peglam" Rakuna. Sem ga šel postavit od začetka, da je spet majhen po velikosti, a velik kot še ni bil.
Med drugim se največ ukvarjam ravno s športo sceno. Športne kanale povezujem v iVue TV Guide. Za sedaj imajo zelo v redu sliko SKY SPORTS, ARENA, ESPN-i, TSN-ji. BN SPORTS so mi včeraj še delali ... moram dat druge vire. Tale verzija Rakuna je že gor na netu in se bo še spreminjala te dni.
Žal se jo da trenutno naložit kot piše v "INSTANT KODI". Wizard trenutno ne dela, ker smo pokurili mesečno kvoto downloadanja - je moja krivda, ker sem delal posodobitve skoraj vsak drugi dan.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 13. Sep 2016 ob 22:58

streightedge napisal/-a:
BTW a kdo ve zakaj ni sportkluba HD v shemi? Ednini izs skupine sk, ki manjka.

THX
sportklub HD kanal ima samo telemach zaenkrat......drugje ni viden....

streightedge
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 13. Avg 2016 ob 14:05
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a streightedge » 14. Sep 2016 ob 15:21

kibtu napisal/-a:Možno je. Tako ima THJ v svoji listi, če se ne motim. Meni takrat ni bilo všeč tolikšno podvajanje oz. potrojevanje kanalov (SD + HD + HD720). Spored je potem precej manj pregleden.
Ne vem, če bom šel v to. Lahko si listo stakneš in v Beležki premečeš kanale po želji. Shraniš v mašini in nato še določiš krajevno pot do liste.
Hmmm ... kvečjemu lahko naredim še različico te liste, jo dodam na net, vi pa si samo popravite naslov. Če je sploh interes.

Stvar je v tem, da te dni precej "peglam" Rakuna. Sem ga šel postavit od začetka, da je spet majhen po velikosti, a velik kot še ni bil.
Med drugim se največ ukvarjam ravno s športo sceno. Športne kanale povezujem v iVue TV Guide. Za sedaj imajo zelo v redu sliko SKY SPORTS, ARENA, ESPN-i, TSN-ji. BN SPORTS so mi včeraj še delali ... moram dat druge vire. Tale verzija Rakuna je že gor na netu in se bo še spreminjala te dni.
Žal se jo da trenutno naložit kot piše v "INSTANT KODI". Wizard trenutno ne dela, ker smo pokurili mesečno kvoto downloadanja - je moja krivda, ker sem delal posodobitve skoraj vsak drugi dan.
Po željah, če se ti da lahko, če maš pa preveč dela pa ne rabiš itak delaš že preveč za tole :) zaslušiš :pivo: x2,x3.

Gledal sem včeraj bt sport in HD je mel težave in je občasno kreshal SD je delal bp. Težave ziher niso bile na moji strani saj je mojo 200/20 linija bremenil samo kodi. Kake izkušnje mate s hd streami. Meni še ni uspelo najti enega ki bi delal zelo stabilno.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 14. Sep 2016 ob 15:43

bo treba plačat za stabilnost pa še tam morš merkat da te kdo žejnega preko vode ne :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 14. Sep 2016 ob 15:52

Ja, se najdejo. Ravno se s tem zezam, samo ful cajta gre. Moram jih čekirat, ker eni zaštekajo po petih minutah, drugi imajo eno-minutni posnetek in ga rolajo non stop.
Dobri viri so v Phoenixu:
Phoenix >> Phoenix Sports >> VC Events >> Addons >> UNITV in pa PI SPORT (oba v rdečem tisku)
Zaenkrat je tole zelo dobro.

Tudi THE ALPHA ima dobre linke v JOKER-ju.
THE PYRAMID je tudi ok.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 14. Sep 2016 ob 16:17

no, dobrih kanalov, playlist se kar najde, vendar za lastno uporabo.....za tole kar @kibtu pocne pa zal streami ne bojo prav dolgo zdrzali.....enostavno prevec konekcij na iste podateke in potem ponudnik hitro to zablokira.....

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 14. Sep 2016 ob 18:50

OK, pol mi naj pa kdo pove, kako najdem url od streama, ki se predvaja v aplikaciji Mobdro.
Aplikacija je za Androida, ampak se jo da zalaufat tudi na pc-ju z emulatorjem. Sem probal in dela.
Tukaj so kanali stalni in namenjeni za širše. Res niso HD, so pa tekoči in v glavnem gledljivi. Nabor je pa ogromen.
Ajde, naj da nekdo namig, ostalo naredim sam.

Odgovori