[Imam] [Trenutno delujoč]Polno razvezan 4/512 + TV+ Telefon

Splošni pogovori o T-2
stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

[Imam] [Trenutno delujoč]Polno razvezan 4/512 + TV+ Telefon

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 21. Feb 2007 ob 10:30

Koj po novem letu sem dobil vse skupaj domov. Do 9.2 je delelo 100%, connect na 25MB/s, od tega dne je pa živi šrot. Modem meče ven stalno, predvsem popoldne in če se je na začetku še znal takoj conectat nazaj se sedaj ne zna več. . Včeraj sem ponorel ko se ni priklopil 16 ur! TLF kable sem zamenjal 3, vključno s tistim ki sem ga dobil skupaj z modemom
Tehnična pomoč?
Kličem, prvo vprašanje sem premikal kable. Sem, ampak njemu sem rekel da ne, ker vem kakšen odgovor bi dobil. (preveri kable :evil: ) Je rekel tip da mi bo dvignil signal. Nič bolje, kličem spet. Vprašanje, ali je telekom kaj kopal okoli bloka. Kolikor vem ni. Pravi da bo poslal tehnika da zmeri linijo. Ok, po treh dneh nikogar, modem spet zajebava, kličem, pravi da je nalog že natisnjen in da bojio kmalu prišli. Kliče tehnik po dveh dneh, bi rad prišel dopoldne. Ne more dopoldne smo v službi in dopusta ne morem dobiti. Pol pa ne ve kdaj bo lahko prišel.....

In sedaj čakam da bo model lahko prišel, ker bom en teden doma ampak on ne ve kdaj bo hodil po Gorenjski, baba me nažira zakaj smo pa šli na T-2 če nič ne dela, tamala me nažira zakaj spet TV ne dela....

Koliko časa bo trajalo, da bo spet vse skupaj delalo kot bi moralo? Prav dolgo ne bom več z krvavimi očmi zijal v utripajočo lučko na modemu ampak jih bom oteral nekam in šel h konkurenci.

Kolegu v sosednjem bloku pa dela stvar že 8 mesecev B/P.
Zadnjič spremenil stenc55, dne 6. Mar 2007 ob 16:13, skupaj popravljeno 2 krat.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Feb 2007 ob 06:14

Dej nimdo kontaktiraj...
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Razor1
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + 2xTV + Phone
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a Razor1 » 22. Feb 2007 ob 11:34

Jo bo težko, če ne more na internet.
Slika<-Čakal 70dni.

Hočemo optiko v Radolci!!!!!!!

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 22. Feb 2007 ob 19:53

Točno tako, mam že tri dni čisto temo. Zdele sem pri sosedu, ki mu dela 100%.
Sem dons zamenju modem pa je isto. Tema že okol 60 ur. Ampak se neki premika, ker je en poba od telekoma že šaru po omarci v bloku, pa čist slučajno sem vidu da je bil moj priimek na nalogu napisan. Čakam pa še zmeri da bo gospod serviser z T-2 mel cajt do Radolce pridet.

Ne da hočemo ampak zahtevamo optiko v Radolci, pol vsaj ne bo izgovarjanja da to pa mi nč ne mormo!
_________________
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 22. Feb 2007 ob 21:37

Tapru bo treba Jankotu S.S. razložit kva to sploh je :)

Uporabniški avatar
Razor1
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + 2xTV + Phone
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a Razor1 » 23. Feb 2007 ob 11:00

Ma kaki, Janko S. je itak dobil upokojitveni mandat, tako da mu vse skupi dol visi. Optika je pa itak čisto tuj pojem zanj.
Slika<-Čakal 70dni.

Hočemo optiko v Radolci!!!!!!!

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 23. Feb 2007 ob 20:46

Dons modela s srevisa še zmeri ni blo. 4 dni teme, pa glede na to da čez vikend verjetno gospodje ne delajo, če že popoldne ne bo tle šele v ponedeljek. Se pravi da pričakujem račun za en teden manjši kot bi bil normalno.
Mam pa počas že vsega skup pun kurac. Skrajno neresno. Če bi si jaz v fabrik dovolu da men ena gajbca od 32 ki jih furam nebi delala 4 dni mi šef že zdavnaj reče naj si iščem drugo službo.
Nimda če kaj veš kdo naj bi hodu po Radolci ko bo končno mel čas zame mu rec naj prinese spalko pa malco s sabo ker ne gre nikamor dokler stvar ne bo delala.
PS dons sem zvedu, da majo 3 v bloku T2 pa vsem lepo laufa.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Feb 2007 ob 21:51

Če bi bilo od naših odvisno, bi bil ti na netu že stalno. Tako pa moramo vsi po vrsti čakati "une kljukce". Če še nisi poslal svoje številke priključka, jo lahko pošlješ meni in urgiram pri šefu za Gorenjsko. Ampak če je tvoj primer res od telekomarjev odvisen, potem bo treba počakati, da se izvolijo potruditi, da ti uredijo parico (ki jo drago zaračunavajo).
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Razor1
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 17:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + 2xTV + Phone
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a Razor1 » 25. Feb 2007 ob 11:19

stenc55 napisal/-a:PS dons sem zvedu, da majo 3 v bloku T2 pa vsem lepo laufa.
A še tri mamo v bloku poleg tebe? :shock:
Potem bom jest šele peti.
Slika<-Čakal 70dni.

Hočemo optiko v Radolci!!!!!!!

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 26. Feb 2007 ob 19:35

Zdaj naj bi šla zadeva na APEK, ker je zgleda kao linija zanič. Zdaj me pa zanima kolk cajt bo trajal da bo telekom linijo zrihtu/zamenu? A kdo kaj ve?

Mam pa še eno pripombo, kar me u bistvu najbolj moti. Poplnoma nobenega feedbacka kaj se dogaja, koliko so daleč, skratka nič. Ko kličeš na tehnično podporo je vedno drug poba tam ki ve samo tisto, kar so pred njim vpisali drugi pobi. En pravi pride serviser jutri, drugi čez pol ure pravi da je serviser že bil, ugotovil da je linija zanič in da so že poslali na APEK... Ne vem če je to ravno sistem za delo s strankami. Tudi jaz sem en člen ITIL-a v službi pa ne delamo tako. Vsaj obveščamo uporabnike kadar imamo kakšen nov podatek o njihovem problemu. Kot da bi bilo ultra težko vsake toliko poklicati (ker emajl ne dela) in povedati kaj se dogaja in kdaj bo zadeva rešena.
Zadnjič spremenil stenc55, dne 26. Feb 2007 ob 19:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Feb 2007 ob 19:43

Telekom si vzame (do) 3 delovne dni za odgovor, potem pa (do) 5 delovnih dni za ukrep. Seveda vedno vlečejo do konca v primeru T-2.

Če bo šlo na APEK, naj se kar lepo po pravici napiše, brez olepševanja. T-2 ne bo tisti, ki bo nayebal zaradi take prijave. Ve se, kdo je kriv, tu ni dileme.
Optika 100/10

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 27. Feb 2007 ob 19:11

Je dons prišel še poba iz T-2, prklopu eno mašinco (mimgrede, fajna mašinca) in je pogruntu da je kratek stik 475m od mene (130 ohmov), se pravi verjetno na centrali. Bo kar držalo, ker je centrala recimo od oka ene 300-350m daleč.
Centrala je pa v stavbi ki jo sedaj pošta prenavlja. Po moje bo njegova ugotovitev kar držala. Sedaj pa spet čakat telekom da bo zrihtal..
Bom javil kdaj bo.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 27. Feb 2007 ob 21:04

Ti pa še vedno brez interneta, ne?! :roll:
Optika 100/10

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 27. Feb 2007 ob 22:06

DELA!!!!! DELA!!!!!! Hvala sem bogovom ki so pa bojo obstajal. Sicer ne vem kolk cajt bo delal ampak zdele pa DELA!!!!!!!!!
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Andy » 27. Feb 2007 ob 22:31

Ti privoščim, da ti zopet dela. :wink:

Sam pa imam podoben problem. :evil:

Zaradi izpadov interneta ob klicu na ISDN linijo sem se odločil za prehod na polno razvezan dostop in prenos številk na T2.

Od takrat naprej je link dol. Zadeva se je zgodila v četrtek, opazil pa sem jo v soboto in takoj posredoval Nimdi in helpdesku. Danes se je oglasil tehnik in baje izmeril slab spoj na 37. metru parice. Prijava je sicer šla na Telekom, vendar pa imam zelo slab občutek - prvič zaradi tega, ker bo verjetno izkoristil ves čas ki ga ima na razpolago, drugič zato ker še zdaj ni čisto povsem jasno, ali je krivda T1 ali T2 in tretjič, česar se najbolj bojim - pingopnganje krivde med T1 in T2.

Me pa veseli, da so tebi tako hitro zrihtali; fajn bi blo vedet, kdo je to zrihtal (T1 ali T2).


Nimdi še enkrat hvala za dosedanji angažma.

Odgovori