IP TV in Hišni kino

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a Fry » 15. Okt 2007 ob 13:22

Drži!

gio
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 3. Jul 2006 ob 23:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + TV + telefon
Kraj: Izola

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a gio » 15. Okt 2007 ob 20:50

Malo sem preveril ... tako kot ste navedli imajo boljši upkonversion (composite > S-video > Component >HDMI in kombinacije) in down-conversion prav tako. Obstaja tudi upscaling (resolucija). To navajam, če še koga drugega zanima, jaz ne rabim.

Nihče ni omenil možnosti internetnega radia (npr. Yamaha RX-N600, ki pa žal nima HDMI :evil:)! V eni temi so vprašanja v zvezi s poslušanjem radia na glasbenem stolpu. BTW, STB bi lahko imel display s tekstom programa.

thx

rayman
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 18:16
T-2: Že imam
Paket: 2 x IPTV + VoIP

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a rayman » 15. Okt 2007 ob 22:12

Ja, seveda še dražji receiverji imajo tudi opcijo internetnega radia...nekje od 1.5k EUR naprej se najde kaj (v mislih imam onkyo rang)...

gio
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 3. Jul 2006 ob 23:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + TV + telefon
Kraj: Izola

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a gio » 15. Okt 2007 ob 23:14

YAMAHA RX-N600 z internet radiom je samo 350 € (tudi meni se zdi malo). Verjeno pa z STB-jem internet radio ni potreben.

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 10. Nov 2007 ob 23:56

Še eno vprašanje. V BOFu ali Merkurju imajo hišni kino Sony DAV-DZ230. Imam TV Sony Bravia KDL37P3000, ki ima 2 HDMI, 2 scart... Skratka vse. Belim si glavo s hišnim kinon, ki ga še nisem kupil, ker ima priklop SCART in HDMI opcijo, (NAVODILA V ANGLEŠČINI) in, kot jaz razumem, je po defaultu narejeno tako, da je antena )koax= nosilec slike in zvoka v sistem hišni kino, otem pa recimo s SCARTOM ali HDMI kablom v TV. Pri T2 pa je SCART in ne običajen antenski kabel.
Moje vprašanje je sledeče: Je možno SCART od T2 da gre v hišni kino enoto, iz te enote pa gre HDMI v TV?
Če ima kdo boljšo idejo ali predlog bi bil res zelo hvaležen, da ne bi kaj zaj...
Thx

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a dguard » 11. Nov 2007 ob 00:13

lej,dejmo prvo dorečt, do koliko ti nese denarnica... za avdio_video sistem... že če maš tak tv doma...
LP
D-Guard

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 11. Nov 2007 ob 01:01

TV imam že doma.
Ta hišni kino pa je zaenkrat še v trgovini. Namen imam dati za hišni kino do 300€.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a Fry » 11. Nov 2007 ob 08:09

Na hišni kino, katerega link si dal, ne moreš priklopiti nobene zunanje naprave.
Torej tudi T-2 IP-TV sprejemnik ne.
SCART in HDMI na tem hišnem kinu sta zgolj "out" priključka za priklop TV sprejemnika.

Dvomim, da boš v kaegoriji "do 300€" dobil kaj dobrega, kar bi imelo tudi več vhodov (S-video, composite, avdio, HDMI, ....),
saj običajno toliko košta srednje dober receiver brez DVD playerja in zvočnikov.

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a dguard » 11. Nov 2007 ob 09:42

Navaroff,...

lej za take stvari daj raje malo več in boš imel tisto tapravo... sam bi ti priporočal da vzameš te dve stvari...

dvd predvajalnik : http://www.mimovrste.com/artikel/111003 ... ps-dvp5980

ter komplet zvočnikov: http://www.mimovrste.com/artikel/114034 ... z-5500-thx
še uradna stran teh zvočnikov: http://www.logitech.com/index.cfm/speak ... cl=roeu,en

verjemi da so to vrhunski zvočniki... in v tem cenovnem razredu ne boš dobil bolšega... predvsem pa ne z THX certifikatom...

zadevo pa priklopiš nato takole...DVD preko "coaxial" priključka.. tv pa nato... verjetno boš vzel HDTV pri T2 ju... no ta box od Motorole pa nato priklopiš preko optičnega kabla na bazno postajo teh zvočnikov...

Verjemi da zvok bo vrhunski... tudi ob zelo visoki jakosti ni popačenja... bas linija je zelo lepa in globoka...predvsem pa tresajoča :)

namreč to vem ker mam sam doma tako narejeno... in ne menjam sistema niti pod razno...ddo 400-500€ pomoje se mu redko kateri sistem lahko postavi po robu...

no upam da sem ti kako pomagal...

če te kaj več zanima itd... lahko me kar na ZS tudi prašaš...
LP
D-Guard

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a Fry » 11. Nov 2007 ob 10:40

Vse je odvisno, kaj želiš.....
Zavedati se je treba, da je za dober zvok potreben tudi določen volumen zvočnika (omarice).
Zato taki zvočniki (sateliti), ki imajo zvočnike premera 7.6 cm v majhni plastični škatlici, ne zmorejo dobro predvajati zvok v območju 100-300 Hz.
To vlogo mora zato prevzeti subwoofer, ki pa spet ni narejen za predvajanje nad 100 Hz.
Zvok deluje "prazno" (nekaj manjka), kar pa je za ljubitelje "nabijanja" basov itak vseeno.
Zato so taki zvočniki zelo dobri za prostorski zvok, ne pa za predvajanje HI-FI kvaliteto glabe.

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 11. Nov 2007 ob 10:46

Hvala vsem, dguard in fry. Super. Važn da nisem kupil in se nategnil. Bom pa pogledal varianto predlogov.

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a dguard » 11. Nov 2007 ob 10:49

no za glasbo se še kar obnesejo... sigurno ne tako dobro kot Hi-Fi ozvočenje... samo če gleda za hišni kino... kot je bil DAV od sony-a.. je to kar sem predlagal bistveno bolša izbira... predvsem pa kvalitetnejša...
LP
D-Guard

Diablo47
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 11. Nov 2007 ob 22:05
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + 1xTv

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a Diablo47 » 12. Nov 2007 ob 00:02

Še ena kombinacija, ki je trenutno deluje pri meni:
Računalnik v sosednji sobi, v dnevni pa logitech z5500 na rač povezani preko coax, prav tako v dnevni sobi 42lc41 lcd tv povezan preko dvi>hdmi kabla na rač. Še 5m usb podaljška za bazo brezžične miške ter tipkovnice (čez steno signal ne vleče :( ). IPTV pa spremljam preko VLC playerja.
Tako mi rač predvaja VSE formate video in avdio zapisa, hkrati ga uporabljam preko tv tudi za internet, word, messenger....
in to z udobnega fotelja.

LP

Uporabniški avatar
dguard
Faca
Prispevkov: 122
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 11:23
T-2: Že imam
Paket: 100/100 optika/2xHDTV,1xTV/tel
Kraj: Koper

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a dguard » 12. Nov 2007 ob 00:27

vseeno je boljša vezava... takole

SLIKA
DVD -> HDMI -> LCD
HDTV box -> HDMI -> LCD
Amino -> pač navaden video kabel oz. scart -> LCD ( seveda če ne boš imel HDTV)

ZVOK
DVD -> Cox -> Logitech
HDTV BOX -> optični -> Logitech
amino -> Avdio RCA oz. scart -> LCD -> optični -> Logitech ( seveda če ne boš imel HDTV)

to je to :)... deluje vse.. :)... in to lepo :)
LP
D-Guard

Uporabniški avatar
Pekl
Faca
Prispevkov: 145
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Nova Gorica

Re: IP TV in Hišni kino

Odgovor Napisal/-a Pekl » 26. Nov 2007 ob 11:37

Živjo!

Glede na to, da si ekspert na tem področju (bral na forumu), bi te rad nekaj vprašal. V kratkem mi bo T-2 monter priklopil IP-TV s standardnim signalom (predvidevam, da bo prinesel Aminota 110). Malo sem bral pa vidim, da je lahko problem pri priklopu Aminota na hišni kino.

Jaz se odločam med nakupom naslednjih dveh hišnih kinov: Sony DAV-DZ530 (dražji vendar mi deluje mi nekoliko bolj kvalitetno) in Philips HTS3357 (sicer cenejši, vendar mi deluje manj kvalitetno). Ker pa sem pred kratkim opazil, da Sony nima SP/DIF (koaksialni) audio vhod, Philips pa naj bi ga imel (vsaj v navodilih, ki jih dobiš na netu, tako piše), sem malo začel dvomiti v mojo odločitev o nakupu Sony-ja. Je pa res, da ima Sony analogni audio vhod (2 cinch L/R).

Zanima me naslednje: je mogoče SP/DIF out priključek na Aminotu povezati z analognim vhodom (2 cincha - bela in rdeča) na Sony hišnem kinu; to pomeni, da bi rabil tak kabel, ki bi imel na eni strani cinch za SP/DIF, na drugi strani pa 2 audio cincha (običajno bela in rdeča). Je takšna povezava sploh mogoča? Obstaja takšen kabel? Bo preko takšne povezave delal tudi prostorski zvok (5.1) na hišnem kinu, ki bo prišel z Aminota?

Ali predlagaš, da raje vzamem Philipsa, pa priklopim Aminota na hišni kino preko klasičnega SP/DIF kabla? Bo v tem primeru delal prostorski (5.1) zvok na hišnem kinu, ki bo prišel z Aminota?

Hvala in lep pozdrav,
Pekl

Odgovori