[Naročil sem] 1/1

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
jeza
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 16:25
T-2: Še nimam

[Naročil sem] 1/1

Odgovor Napisal/-a jeza » 5. Avg 2006 ob 16:55

Še moja zgodba, ki se vleče več kot tri mesece, od tega sem zadnji mesec ostal še brez SIOL ADSLa, T-2 povezave pa še vedno nimam in kakor kaže jo tudi nikoli ne bom dobil, ampak ne zaradi tehnilčnih ovir!

Kratek povzetek zgodbe:
- izpolnjena pogodba preko interneta v začetku meseca maja
- po približno treh tednih sem prejel pismeno pogodbo (vsaj dvakrat povpraševal po telefonu in poslal nekaj elektronskih pisem), da je zadeva sploh prispela domov
- čakal, čakal, ker mi je pač jasno, da imajo precej naročil
- 7.7.2006 (pred štirimi tedni), mi je Telekom izklopil ADSL, o tem nisem bil obveščen, šele po vložitvi reklamacije na SIOL sem v teh dneh dobil informacijo:"Dne 26.6.2006 smo prejeli s strani vašega novega internet ponudnika pooblastilo za izklop vašega paketa, kar je bilo izvedeno z dnem 30.6.2006", T2 je zanikal, da bi naročilo prišlo od njih!?
- 11.7.2006, prvič kličem na T2, ker sem prvo čakal SIOL in Telekom, da mi pojasnita ali gre za okvaro na ADSLu ali gre že za izklop (v tistem času so potekala vzdrževalna dela na Talekomovi centrali v našem kraju)
- v času od prvega klica in v naslednjih dveh tednih, sem skorajda vsak dan klical, "kje smo",.. Odgovori so bili različni: vse je pripravljeno, vprašanje dneva ali treh, pa do, prišlo je do administrativnih problemov ponovno moramo poslati poizvedbo.. in potem naročilo in potem…
- prejšnji teden (25.7) je končno prišla pozitivna poizvedba, naročilo naj bi šlo tako ven
- v petek (28.7), so mi na helpdesku povedali, da še vedno ni bilo poslano (iz meni neznanih vzrokov – zakaj bi zavlačevali?), takrat sem prvič prosil če lahko dobim kakšno "odgovorno" osebno, ki bi mi postopek lahko pojasnila. Obljubljeno mi je bilo, da je zadeva zabeležena in me bo nekdo poklical (do danes nihče), predvideni rok za izvedbo je od desetih dni do štirinajst dni
- v torek 1.8, sem preveril zadevo na Telekomu, odgovor je bil jasen "naročila pri nas ni," ponovno preverim pri T2, "naročilo je šlo 25.8. od nas na Telekom" (naj spomnim, da mi je bilo v petek rečeno, da ni šlo še ven)
- včeraj 4.8, kličem helpdesk, naročilo je bilo poslano, izvedbeni čas določa Telekom, občasno traja tudi en mesec do izvedbe ali več (na Telekomu se s to izjavo ne bi strinjali, odgovorni za priklope mi je zatrdil, da mi lahko priklop naredijo naslednji dan, ko dobijo naročilo, tako se mi večina zgodb o "namernem zavlačevanju iz strani Telekoma" zdi izmišljenih)
- kličem Telekom, preverili so v montaži in administraciji, naročila pri njih ni
- ponovno kličem T-2 helpdesk s preprostim vprašanjem "Ali mi lahko zatrdite, da je bilo naročilo poslano?",.. bom preveril, naročilo je bilo poslano, ne ni bilo poslano, ne je bilo, imam vpisano pod opombami… Ne res ni bilo poslano… (v tistem trenutku bi resnično začel kričat,…), operater mi je obljubil da me pokliče nazaj
- in tudi je.. Nimamo modemov, pridejo čez približno štirinajst dni, okrog 15.8
- in kaj naj storim, pričnem iskati drugega ponudnika, čakam namreč več kot tri mesece, od tega en mesec brez ADSL dostopa, po vaši krivdi? "odločitev je vaša", pogodvoz sem končal samo še z "Hvala, ker ste mi vsaj povedali resnico, očitno ste mi do sedaj samo lagali!"
- izvrtal sem telefonsko številko od enega izmed "direktorjev" (kljub večim pozivom na helpdesku, mi niso upseli povedi nobene oseben na katero se naj z mojim problemom obrnem), ko sem mu razložil svojo zgodbo, mi je obljubil, da bo zadevo predal odgovornim in me popoldne (včeraj) obvestil, do danes me še ni!
- in še pika na i, srečam znanca iz bližnjega naselja, ki je pred dobrim mesecem naročil VDSL, včeraj pa so mu izvedli priklop

Zato prosim, če "slučajno" kdo bere iz strani T-2, če mi lahko tukaj odgovorite, zakaj ne morem dobiti VDSL povezave? Očitno ste se odločili, da mene ne boste priklopili!?
Kdo mi bo povrnil stroške, nastale iz naslova prezgodnega odklopa interneta iz strani SIOLa (po naročilu T-2!), telefonskih klicov, uporabe ISDN interneta (ker ga nujno potrebujem za službo), stroške nastale s povno sklenitvijo pogodbe z drugim operaterjem (najbrž bom šel nazaj na SIOL!?), itd...

Edino, kar še lahko dodam je, da sem šokiran in razočaran!

Slika

jeza
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 16:25
T-2: Še nimam

In vendar se premika

Odgovor Napisal/-a jeza » 7. Avg 2006 ob 13:24

Danes sem se osebno oglasil na Brnčičevi. Priklop bi bil sicer izvršen 14.8 (ker so v petek KOOONČNO poslali naročilo na Telekom), pojasnil sem, da toliko časa ne bom več čakal. Če lahko izvedejo priklop v tem tednu ali ga pač ne bodo.
Zadevo so "razumeli" in v sredo tako končno (baje) dobim VDSL.
Kaže da je osebni obisk, res edina pot do hitre (hm, ja no tri mesece ni ravno hitro) rešitve, hvala za nasvet!

lp!
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Avg 2006 ob 13:31

no porocaj kako je bilo ker zdaj tudi mene zanima kaj bo bilo iz tega :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

jeza
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 16:25
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a jeza » 9. Avg 2006 ob 12:03

No, končno... Zjutraj je poklical tehnik, prišel je kot je bilo dogovorjeno, priklopil modem, jaz sem prenastavil router in zadeva je zaživela v 3 minutah. Tako, da sem sedaj že pol ure zadovolen T-2 uporabnik, tudi speed testi so OK...
Aha, danes se je na valu 202 odvijala oddaja "Kje pa vas čevelj žuli", gost je bil direktor T-2 Matevž Turk in predstavniki Siola,..
PS Zujtraj se je oglasil še telekomovec z novim razcepnikom, pobral je starega in ADSL modem, za katerega mi je telekom včeraj poslal račun (nekaj čez 40KSit), sem že pisal reklamacijo.. No, pa je še to on kar preko telefona rešil...
Skratka, upam da bo tehnika delovala bolje, kakor "birokracija med priklaplanjem" in da bo tudi "porodne" težave počasi T-2 rešil...
In dober bandwith vsem!
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 9. Avg 2006 ob 12:15

lepo, pa hvala za želje :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 9. Avg 2006 ob 12:41

to tut mene zanima :oops:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

jeza
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 16:25
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a jeza » 9. Avg 2006 ob 12:42

Tnx, ja upam da bom res čes čas lahko presedlal na optiko, za približno isto ceno! ;)
Zaenkrat sem pa čisto zadovoljen, predvsem UPLOAD sem stestiral in pridem skoraj do 130KB, kar je nekaj povsem drugega kot na ADSLu,..

Žal nisem ujel celotne oddaje, na T-2 so letele predvsem kritike v zvezi z helpdeskom in "nerazumnimi" roki.. na SIOL pa predvsem s težavami s telefonijo/TVjem, modemi...
Čez čas (v nekaj urah) bo oddaja navoljo v RTV arhivu, tako da ji bom tudi jaz še enkrat v celoti prisluhnil.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 9. Avg 2006 ob 13:28

ql. tnx jeza
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

uti
Model
Prispevkov: 241
Pridružen: 5. Maj 2006 ob 13:46
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IP TV + IP telefonija
Kraj: Žiri

Odgovor Napisal/-a uti » 9. Avg 2006 ob 14:18

Navadni Nimda napisal/-a:JEZA: Dobrodošel v klubu zadovoljnih čakalcev na optiko! :)

Kaj pa so kej povedali pri uni radijski oddaji direktor T-2 in delavci Telekoma/SiOLa? :D
joze
NAjbolj pogost odgovor vseh treh je bil: Opavičujemo se uporabniku.
Kaj konkretnega pa niso povedali
Sioll je nakladal o nadgardnji sagemov, ki jih mal zajbavajo itd. :D

Mislem, da bi morala biti v arhivu, pripopam link če jo najdem. :!:
Slika

bandogge
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Apr 2006 ob 00:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Odgovor Napisal/-a bandogge » 14. Avg 2006 ob 02:43

Tukaj je link do te oddaje, gostje v studiu poleg Matevža Turka, še Klemen Ramoveš (un s siolovega foruma), pa predstavnica telekoma.


http://ava.rtvslo.si/ava/media?action=p ... Id=3143905
Slika

Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sce » 14. Avg 2006 ob 14:29

Kaj je to za en file?
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 14. Avg 2006 ob 14:49

Rabiš RealPlayer ;)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 14. Avg 2006 ob 15:15

SCE, namesto RealPlayerja lahko uporabiš tudi VLC. RealPlayer vedno naloada en kup enih smeti na računalnik. Zato je moj računalnik "RealPlayer FREE!" :D
Optika 100/10

Odgovori