ISDN Problem

Vse o T-2 IP telefoniji
ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 3. Feb 2008 ob 15:03

:oops: Pravzaprav nimam še centrale, ampak sedaj le preverjam možnosti, da se ne bi zaj...al ob nakupu in prehodu na T-2 telefonijo :oops:
Slika
Slika - FTTH optika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a andrejs » 3. Feb 2008 ob 16:19

ConsumeR napisal/-a:Kaj pa če imam na centrali npr. 3 slušalke (in 2 številki). Situacija: Na slušalki 1 nekdo že telefonira ko dobim dohodni klic na številko, ki jo uporablja slušalka 1. Ali bosta nato začeli zvoniti drugi dve slušalki in se lahko javim na eno in nato naprimer prevežem na drugo ali se to ne da?
Saj to je ta problem o katerem jaz celi čas govorim

- ne moreš več dobiti klica na številko katero že uporabljaš, zato ti drugi telefoni ne bodo zvonili, ker pa ti ne bo zvonil se ne boš mogel na drugem telefonu javiti in prav tako ti telefon tega klica ne bo zaznal kot zgrešeni klic
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a andrejs » 3. Feb 2008 ob 16:27

ConsumeR napisal/-a::oops: Pravzaprav nimam še centrale, ampak sedaj le preverjam možnosti, da se ne bi zaj...al ob nakupu in prehodu na T-2 telefonijo :oops:
Neglede na to to da na ISDN-ju ne deluje vse je ta kombinacija še vedno boljlša kot recimo IP vrvićni telefon ali pa OSTN Brezžični telefon.

Z kombinacjo Patton + Gigaset dobiš možnost uporabe ISDN in PSTN telefonov. Pa še gigaset centrale se da dobit na bolhi za smešni denar. (Včsaih ti kdo še plača samo da vzameš :D )

Seveda zato ker so ponavadi vsi uporabljali te centrale in telefone na ISDN-ju. Ko pa so preklopili na SIOL ali Triera VoIP jim gigaset več ne služi in jih mečejo stran. Oba ponudnika namreč ne ponujata ISDN telefonije preko VoIP.
Slika

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 4. Feb 2008 ob 11:35

Ja to itak, samo bi bilo pa z vidika uporabnosti to zelo v redu, saj bom doma težko prepričal, da se odločijo za prehod, če ne bo vse tako kot zdaj. Upam da se zadeve čimprej poštimajo :?
Slika
Slika - FTTH optika

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a japanac » 1. Mar 2008 ob 23:30

Zelo zanimiva debata tudi iz mojega stališča. Ker sem bolj "ziheraške sorte" in želim, da bi zadeve delale vsaj tako kot sedaj imam vsepovod nekaj in sicer:

- internet smo prešli iz SIOL-a na T-2
- televizijo imamo eno od T-2 in hkrati zaradi razvejanosti med dvema hišama in pisarnami še vedno "klasično" kabelsko
- telefon telekom ISDN in sicer:
4 številke, centralo gigaset, 5 slušalk in sicer 3 zvonijo na eno številko in ostale dve vsaka svojo ter seveda fax na svojo, brezplačni klici med MSN-ji, konferenčni klici, preusmeritve - vse to deluje BP.

Kolikor mi je znano lahko istočasno telefoniramo iz dveh slušalk hkrati, pa naj bo to iz ene številke ali pa iz dveh različnih (preizkušeno deluje tudi iz ene številke iztočasno dva izhodna klica). Ne gre pa iz ene številke klicat ven na drugo številko, istočasno pa iz iste števike klicati npr katero od ostalih "naših" številk (kar je logično saj sta obe liniji polni).

Glede na debato bo potrebno še nekaj časa počakati, da bo zgoraj opisano delovalo pri T-2-ju.
Slika - čakal 30 dni

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Mar 2008 ob 00:10

No ja, pri T-2ju vsaj nekaj dela. Če naredite prehod na Siol, si lahko z vsemi ISDN napravami samo rit obrišete. Žalostno je, da nekdo, ki je forsiral ISDN, sedaj ne nudi ISDN podpore na IP telefoniji.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a andrejs » 3. Mar 2008 ob 18:46

Pri današnjem službenem obisku Ljubljane sem se še oglasil na Brnčičevi. Pogovoril se z tehnikom in mi je povedal da do takrat ko pridem domov bo zadeva prihtana.

Pridem domov sprobam in deluje

Torej od danes uradno izjavljam da je T2 najboljši operater za Telefonijo v Sloveniji tudi ISDN kateri mi ponovem deluje tako kot včasih.
Na gigasetu vsi telefoni zvonijo na prvo ISDN številko, tudi če nekdo že govori po njej. Tudi iz dveh slušalk lahko ponovno kličem hkrati. Fax pa mi deluje na drugi ISDN številki.

Hvala T2 Tehnični službi za opravljeno delo.
Slika

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 5. Mar 2008 ob 10:59

Razveseljiva novica tudi zame, saj bom sedaj resnično lahko razmišljal o T-2 telefoniji. :D
Slika
Slika - FTTH optika

Uporabniški avatar
obiskis
Model
Prispevkov: 247
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 12:45
T-2: Že imam
Paket: Kranj T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a obiskis » 5. Mar 2008 ob 15:47

andrejs napisal/-a:Pri današnjem službenem obisku Ljubljane sem se še oglasil na Brnčičevi. Pogovoril se z tehnikom in mi je povedal da do takrat ko pridem domov bo zadeva prihtana.
andrejs, če prav razumem imaš in ti deluje, da lahko iz prvega MSN kličeš 2 x hkrati ven oz. 1x ven 1x not,
kar bi blo enakovredno ISDN priključku.

že nekaj časa razmišljam podobno, vendar se mi ustavi ker mora biti FAX vedno dostopen, kar pa po gornji
varianti ni, tako da sem še zmeraj pri dveh "priključkih"

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: ISDN Problem

Odgovor Napisal/-a andrejs » 8. Mar 2008 ob 04:03

Točno tako.

Stanje pri meni : Gigaset + 2x brezžična slušalka (obe na MSN1) + 1x FAX (na MSN2).

V primeru da imam v uporabi 1. slušalko MSN1 in dobim dohodni klic na MSN1 mi druga slušalka normalno zvnoni (do sedaj je bila tišina oziroma pisk v slušalki za klic na čakanju). Prav tako lahko med tem ko kličem na 1. slušalki lahko opravim klic tudi na 2. slušalki MSN1 (kar prav tako do sedaj ni delovalo). Kombinacija 1x MSN1 + 1x MSN2 je pa tako delovala že do sedaj.

Skratka če bi imel Gigaset obremenjen do konca (8x slušalka + 2x PSTN) bi sedaj lahko hkrati uporabljal katerrikoli dva telefona neglede na MSN.
Slika

Odgovori