sprememba varnostnega paketa

Vse o T-2 internetu
KeK
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Nov 2007 ob 13:28
T-2: Že imam
Paket: 4/1

sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a KeK » 11. Nov 2007 ob 09:10

Pozdravljeni!

Ker sem že dalj časa uporabnik P2P programov oz. prenasam velike datoteke iz interneta s t.i. torrenti, se je, ko sem presedlal na t-2 pojavil problem. Takrat še nisem vedel, kakšen je pri t-2 privzeti varnostni paket in se s tem nisem ukvarjal. Zdaj vidim, da je problem ravno v tem. Imam srednjo varnost, pri kateri so vsi porti navznoter zaprti, kar pa sami veste kaj pomeni.

Odločil sem se, da paket spremenim, kar bi sicer moralo trajati največ dva dni, pri meni pa se vleče že kakšen slab mesec. Problem je v tem, da pri t-2 nikakor ne najdem človeka, ki bi bil sposoben spremenit varnostni paket in mi to tudi sporočiti...

Začelo se je z e-mail-om z zahtevo po spremembi varnostnega paketa. Napišem, pošljem, vse OK... Naslednji dan dobim odgovor, da potrebujem pisno zahtevo, ki mora vsebovati vse podatke o naročniku - naročniško ime, ime in priimek naročnika, naslov naročnika in podpis. OK, spišem zahtevo, pošljem po faksu. Za vsak slučaj pošljem še e-mail in jih prosim, če mi spremembo varnostnega paketa sporočijo. Do tukaj vse OK. Nato pa čakam, čakam, čakam... In NIČ! Nobenega maila, pošte, klica, karkoli... Napišem še en e-mail v katerem jih spet opozorim, da sem spreminjal varnostni paket, bla bla bla, in v kakšnem stanju je sprememba. Odgovorijo mi, da mora zahteva za spremembo vsebovati POLNE podatke!

V upanju, da mi bo kdo od vas razložil kaj POLNI podatki so oz. da mi bo kdo od vas pokazal lažjo pot do spremembe varnostnega paketa, sem napisal tale post. Hvala za razumevanje :)

LP, Andrej

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Nov 2007 ob 09:38

Nizka varnost: prosim pošlji mi številko priključka na zasebna. Če nisi lastnoročno podpisan, ne bodo uveljavili.

Sicer pa lepo piše na webu, da je samo nizka varnost za torrentiranje:
http://www.t-2.net/?ctxID=000965&funcID=1

Če bi bilo po moje, bi se vse te varnostne pakete ukinile in bi moral vsak sam skrbeti. Windows firewall je več kot dovolj za večino domačih uporabnikov, poslovni se morajo pa itak dodatno še sami ščititi. :razz:
Optika 100/10

newjack
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 17. Nov 2007 ob 10:09
T-2: Še nimam

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a newjack » 17. Nov 2007 ob 10:25

Navadni Nimda napisal/-a:Nizka varnost: prosim pošlji mi številko priključka na zasebna. Če nisi lastnoročno podpisan, ne bodo uveljavili.

Sicer pa lepo piše na webu, da je samo nizka varnost za torrentiranje:
http://www.t-2.net/?ctxID=000965&funcID=1

Če bi bilo po moje, bi se vse te varnostne pakete ukinile in bi moral vsak sam skrbeti. Windows firewall je več kot dovolj za večino domačih uporabnikov, poslovni se morajo pa itak dodatno še sami ščititi. :razz:
Js se sicer strinjam s tabo glede varnostnih paketov k folk k naroca itak neve kaj je visoka/srednja varnost. Zato obicajno vedno vprasamo v kaksne namene misli stranka uporabljati internet in temu primerno svetujemo. Kar se tice pa windows firewalla, pa brez zamere ampak a si na glavo padu pred kratkim?! Edina funkcionalnost windows firewalla je takrt k je izkloplen. Drgac pa ja, varuje, same uporabnike pred seboj da ne morejo dostopati do interneta :lol: Bilo je ze nesteto klicev na HD ces, da internet ne deluje. No, po 5 min pogovoru je bil vzrok tezave winblowz firewall. Ce ze mate namen imeti firewall downloadajte/kupite sygate personal firewall.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a pack » 17. Nov 2007 ob 14:31

Zdej si pa kozla ustrelu. A si sploh predstavljaš, kolk klicev bi šele meli, če bi vsem predlagali namestitev Sygate firewalla gor? :lol:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 17. Nov 2007 ob 15:02

rofl, men windows firewall dela še kako dobro.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a tonimona » 17. Nov 2007 ob 15:06

pack napisal/-a:Zdej si pa kozla ustrelu. A si sploh predstavljaš, kolk klicev bi šele meli, če bi vsem predlagali namestitev Sygate firewalla gor? :lol:
Zakaj pa? Sygate je prav v redu, če pa ne znaš uporabljat stvari, potem ti ni pomoči.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a pack » 17. Nov 2007 ob 15:09

Ravno v tem je "point". ;-)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

newjack
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 17. Nov 2007 ob 10:09
T-2: Še nimam

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a newjack » 17. Nov 2007 ob 15:33

Prjatu ce ne znas sygatea uporabljat potem presaltaj na zonealarm ali kaj hujsega. VSE je bols kt windows firewall!

Ja winfirewall ti dela se kako dobro hehe, te so najbl svetovne,.. windows fw je tako DOBRO blokiral rpc dcom napade da sploh ni mel nobenga efekta a je bil vkljucen al izkljucen :lol: Pravtako kot dobro blokira trojanca k ga mas na kompu k dela outgoing connection ane :twisted: No, sicer pa, ce si uzames cajt pa ga skonfiguriras kot se spodobi pol _utegne_ uredu delati.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Nov 2007 ob 15:39

Ne širi buče - Windows firewall je čisto v redu. Drži pa, da je bil včasih kak security bug v Windowsih. Ampak DCOM zapreš s ta pravim portom, torej se res ni za sekirati.
Optika 100/10

newjack
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 17. Nov 2007 ob 10:09
T-2: Še nimam

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a newjack » 17. Nov 2007 ob 19:28

nimda, to sem navedel kot primer, da prikazem uporabnost windows firewalla. Sicer je pa rpc bug star ze 3-4 leta.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a Fry » 17. Nov 2007 ob 19:39

Router + Windows firewall je za hišno uporabo popolnoma dovolj.
Vsako dodatno nalaganje drugih firewalov povzroča več problemov kot koristi.

Da ne bo nesporazumov: govorim o normalnem hišnem uporabniku.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a NoName » 18. Nov 2007 ob 00:40

fry.. ti dam cist res...

spodobn router + windows firewall (lahko tudi brez windows firewalla) deluje po mojih izkusnjah tako dobro, da potrebe po dodatnih pozarnih zidovih ni.
pa to ne samo za navadne home userje ampak tudi za mala do srednja 'company' omrezja.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a Skorc » 18. Nov 2007 ob 08:18

Menim, da je recionalna rešitev nabaviti namensko škatlo za FW ("router", ki je v resnici hibrid: router, FW in switch) tudi, če je v omrežju le en računalnik. Namreč sysgate, zonealarm, .... pokurijo nekaj procesorskega časa in posledično upočasnijo delo na računalniku. To se zlasti pozna pri nekoliko starejših računalnikioh. Da ne govorimo o takih in drugačnih zapletih pri konfiguraciji, ko uporabnik naredil pravo štalo. Škoda časa in živcev zaradi nekaj deset EUR kolikor stane soliden routerček za domačo rabo.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a dal » 18. Nov 2007 ob 13:14

newjack napisal/-a:windows fw je tako DOBRO blokiral rpc dcom napade da sploh ni mel nobenga efekta a je bil vkljucen al izkljucen :lol:
Microsoft je sicer vmes izdal XP SP2, ki ima vgrajen boljši firewall. Se pa strinjam, da je dodatni firewall še bolj učinkovit.

newjack
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 17. Nov 2007 ob 10:09
T-2: Še nimam

Re: sprememba varnostnega paketa

Odgovor Napisal/-a newjack » 18. Nov 2007 ob 14:08

Router je tudi ena izmed resitev ja :)

Odgovori