Da Vinci Learning Channel in drugo

Vse o T-2 IP televiziji
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Apr 2009 ob 18:33

Vidim, da je tole en resen izobraževalno-dokumentarni program. Prav je, da imamo v TV shemi tudi kvalitetne vsebine. :)

EPG: tole zna nekaj cajta trajati, vendar EPG pride.
Podnapisi: sem se pozanimal, slovenski podnapisi definitivno pridejo. Seveda se bodo podnapisi vklapljali postopoma, ne vse naenkrat. To je kar zalogaj, zato bo še nekaj cajta trajalo. Vseeno je bilo bolje vključiti program v shemo takoj, kot čakati, da so vse oddaje prej prevedene.


Travel Channel: nimamo še pravic za slovenske podnapise. Borimo se naprej.
MGM: ni še slovenskih podnapisov. Ko bodo, bodo tudi takoj vidni.
Nova TV: ta kanal ne bo imel slovenskih podnapisov. Včasih bodo nekatere oddaje zatemnjene (se bo objavilo tam, kjer se to ponavadi objavlja).
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Apr 2009 ob 18:44

Nova TV: ta kanal ne bo imel slovenskih podnapisov. Včasih bodo nekatere oddaje zatemnjene (se bo objavilo tam, kjer se to ponavadi objavlja).

:lol: :lol:

A se hecaš, da bi imeli slo podnapise :lol: :lol: :lol:

Je brez čisto vredu :mrgreen:
Slika


Lp, Kitl

voyager2
Legenda
Prispevkov: 1001
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 25. Apr 2009 ob 19:00

Tudi sam pozdravljam vsak kvaliteten kanal v shemi, da ne bodo na voljo samo dokumentarci tipa farma. Na forumu je kar nekaj koristnih predlogov, upam da se resnično vsak predlog resno prouči.

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a borutz » 25. Apr 2009 ob 19:21

tudi pri fox life in crime lahko kjer ni slo podnapisov vklapljate cro ali ser. Prav tako ne bi bilo slabo na Travelu vsaj ser. podnapise imet pa čeprav čez txt
Slika

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a tonimona » 25. Apr 2009 ob 20:33

Ja za Da Vinci-ja bi bilo fino dobit podnapise, saj sem ugotovil, da si z mojim znanjem gostilniške nemščine pri določenih oddajah ne morem kaj prida pomagati. :mrgreen:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 26. Apr 2009 ob 00:51

kitl napisal/-a:A se hecaš, da bi imeli slo podnapise :lol: :lol: :lol:

Je brez čisto vredu :mrgreen:
Če bi bilo po mojem, jih noben program ne bi imel. Oz. bi jih imel, če bi uporabnik tako hotel (beri: če bi jih vklopil).

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a kekoke » 26. Apr 2009 ob 09:05

in drugo:
Rad bi izpostavu tole, otroci se danes lahku učijo angleščine že v vrtcu, ko se v četrtem razredu začne angleščina za šolske ocene, so z znanjem tam nekje, kjer smo bili mi, ki smo se še učili srbohrvaščine :twisted: kot prvega tujega jezika, v osmem razredu. Vsi ostali tuji jeziki so (vsaj v tem delu Slovenije) daleč zadaj. Po drugi strani pa opažam, da se na TV podnaslavlja le angleške programe (ker je verjetno dijaško delo še cenejše od študentskega). Trije izvrstni francoski dokumentarni programi so tako dostopni le zelo omejenemu krogu uporabnikov, medtem ko velik del uporabnikov motijo podnapisi na angleških programih (zakrivajo drug tekst na ekranu, človeka odvračajo od poslušanja angleščine, ki velikokrat ni tako nesmiselna, kot prebrana slovenščina, da ne omenjam negledljivost oddaj z narobe sinhroniziranimi podnapisi).
Torej moj predlog: pritisnite na distributerje, da želite imeti tudi podnaslovljene francoske, španske, nemške, norveške, arabske, indijske programe. Čeprav nam je še tako všeč anglosaška kultura, ni edina. Bi bilo verjetno še za marsikoga zanimivo zvedt, kako gledajo na svet okoli nas na različnih koncih sveta, že kanadske in avstralske oddaje so pri trenutni programski shemi prava poživitev.
Kar se pa otroških programov tiče pa previdno s podnapisi, veliko jih je zasnovano tako, da je njihov osnovni namen učenje jezika. Pa tudi če ni osnovni, vsebina, ki otroke tako pritegne, da skušajo razvozlat vsebino v tujem jeziku, je lahko učinkovitejša, kot nekaj šolskih ur.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a Balonar » 26. Apr 2009 ob 15:40

zakaj pa potem včasih na Discoveryih zmanjka kar po cel stavek? ..

aja, lost in translation :)

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a Surfer » 26. Apr 2009 ob 17:24

Opa, lepi dodatki prihajajo. Super.

Spored za Da Vinci je izgleda kar konstanten: http://www.da-vinci-learning.com/pdf/Sc ... ing-EN.pdf - EPG torej ne bi smel biti problem.
Slika 8)

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a tojla » 30. Apr 2009 ob 00:02

kekoke napisal/-a:in drugo:
Rad bi izpostavu tole, otroci se danes lahku učijo angleščine že v vrtcu, ko se v četrtem razredu začne angleščina za šolske ocene, so z znanjem tam nekje, kjer smo bili mi, ki smo se še učili srbohrvaščine :twisted: kot prvega tujega jezika, v osmem razredu. Vsi ostali tuji jeziki so (vsaj v tem delu Slovenije) daleč zadaj. Po drugi strani pa opažam, da se na TV podnaslavlja le angleške programe (ker je verjetno dijaško delo še cenejše od študentskega). Trije izvrstni francoski dokumentarni programi so tako dostopni le zelo omejenemu krogu uporabnikov, medtem ko velik del uporabnikov motijo podnapisi na angleških programih (zakrivajo drug tekst na ekranu, človeka odvračajo od poslušanja angleščine, ki velikokrat ni tako nesmiselna, kot prebrana slovenščina, da ne omenjam negledljivost oddaj z narobe sinhroniziranimi podnapisi).
Torej moj predlog: pritisnite na distributerje, da želite imeti tudi podnaslovljene francoske, španske, nemške, norveške, arabske, indijske programe. Čeprav nam je še tako všeč anglosaška kultura, ni edina. Bi bilo verjetno še za marsikoga zanimivo zvedt, kako gledajo na svet okoli nas na različnih koncih sveta, že kanadske in avstralske oddaje so pri trenutni programski shemi prava poživitev.
Kar se pa otroških programov tiče pa previdno s podnapisi, veliko jih je zasnovano tako, da je njihov osnovni namen učenje jezika. Pa tudi če ni osnovni, vsebina, ki otroke tako pritegne, da skušajo razvozlat vsebino v tujem jeziku, je lahko učinkovitejša, kot nekaj šolskih ur.
Se popolnoma strinjam z navedenim. Lahko bi bili podnapisi pri kvalitetnih programih, ki niso anglosaškega izvora. Če pa to ni možno bi bilo pa lepo, da bi bili o tem obveščeni.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2009 ob 08:07

Evo, pravkar sem baje zvedel, da bodo DaVinci Learning Channel prevajali pri SDI Media. Oni predvajajo tudi vse Discovery-eve oddaje in Viasat History in Explorer. Če je kdo kdaj gledal te programe, je gotovo opazil, da so prevodi zelo kvalitetni, torej smo lahko tukaj dobre volje! :razz:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a sini » 24. Jul 2009 ob 09:15

Kaj zdaj: prevajajo ali predvajajo? :hmm:
:owned:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 24. Jul 2009 ob 09:17

Hvala za odgovor, sem dobil sedaj coca-colo, sem se s sodelavcem stavil da bo do 10:00 nekdo kaj podobnega napisal.
:car:
:owned:



:rtmT2:

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a sini » 24. Jul 2009 ob 09:19

Upam, da bo hladna. Na zdravje! :pivo:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Da Vinci Learning Channel in drugo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2009 ob 09:29

Prevajajo. Tisti "D" je bil tam ponesreči, vseeno pa sumim, da je šlo za zaroto. :owned:
Optika 100/10

Odgovori